Постанова № 73105703, 27.03.2018, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2018
Номер справи
619/2062/17
Номер документу
73105703
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Головуючий І інстанції: Кононихіна Н.Ю.

27 березня 2018 р. м. ХарківСправа № 619/2062/17Харківський апеляційний адміністративний суд

у складі колегії:

головуючого судді: Дюкарєвої С.В.

суддів: Жигилія С.П. , Сіренко О.І.

за участю: секретаря судового засідання - Ващук Ю.О.

представника позивача - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Дергачівського районного суду Харківської області від 14.12.2017 (суддя Кононихіна Н.Ю.; м. Дергачі; повний текст постанови складено 14.12.2017) по справі № 619/2062/17

за позовом ОСОБА_2

до Дергачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області

про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_2, звернувся до Дергачівського районного суду Харківської області з адміністративним позовом до Дергачівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, в якому просив суд:

- визнати протиправними дії відповідача про відмову в перерахунку пенсії учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії, інваліду 2 групи внаслідок захворювання, пов'язаного з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до довідки про заробітну плату від 27.10.2015 року № 190/25, наданої ПАТ "Харківське Дослідне-Конструкторське бюро Автоматики "ХІМАВТОМАТИКА";

- зобов'язати відповідача обчислити пенсію позивачу на підставі довідки про заробітну плату від 27.10.2015 № 190/25, наданої ПАТ "Харківське Дослідне-Конструкторське бюро Автоматики "ХІМАВТОМАТИКА" та здійснити перерахунок і виплату державної пенсії з врахуванням сум, починаючи з моменту подання заяви про перерахунок пенсії, тобто з 04.11.2015.

Постановою Дергачівського районного суду Харківської області від 14 грудня 2015 року у задоволенні позову ОСОБА_2 - відмовлено.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції позивачем подано апеляційну скаргу в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції, при прийнятті оскарженого рішення норм матеріального права, позивач просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову Дергачівського районного суду Харківської області від 14 грудня 2015 року і ухвалити нове судове рішення, яким позовні вимоги задовольнити у повному обсязі. Вимоги апеляційної скарги обґрунтовані тим, що довідка ПАТ "Хімавтоматика" № 190/25 від 27.10.2015 складена у відповідності до вимог законодавства та наявністю права у позивача на перерахунок пенсії виходячи із заробітної плати, яку він одержав за роботу в зоні відчуження, зазначеній у цій довідці, що також підтверджується висновками Верховного Суду України викладеними у постанові від 24.11.2015 по справі № 539/3949/14-а в аналогічній справі.

Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, в якому він, наполягаючи на законності та обґрунтованості постанови суду першої інстанції, просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржувану постанову без змін.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, перевіривши, в межах апеляційної скарги, рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судовим розглядом встановлено, що позивач - ОСОБА_2, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 01.05.1986 року по 29.06.1986 року, має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, є інвалідом 2 групи та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи".

ПАТ "Харківське Дослідне-Конструкторське Бюро Автоматики "ХІМАВТОМАТИКА" було видано ОСОБА_2 довідку про заробітну плату від 27.10.2015 року №190/25 за період роботи позивача по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з 18.06.1986 року по 25.06.1986 року, яка видана за встановленою Міністерством соціального захисту населення України формою.

04.11.2015 ОСОБА_2 на підставі цієї довідки та відповідно до ч. 1 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Дергачівському районі Харківської області з метою перерахунку пенсії.

До зави від 04.11.2015 року позивачем було додано довідку про нарахування заробітної плати з роботу в зоні відчуження по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за період з 18.06.1986 року по 25.06.1986 року (18-21, 23, 24, 25 червня 1986 року - 7 днів), видану ПАТ „Харківське дослідно конструкторське бюро автоматика „Хімавтоматика" 27.10.2015 року за №190/25 та копію наказу ПАТ „Харківське дослідно-конструкторське бюро автоматика „Хімавтоматика" від 27.10.2015 року про перерахунок заробітної плати ліквідатору аварії на ЧАЕС ОСОБА_2

Розпорядженням відповідача від 26.11.2015 відмовлено ОСОБА_2 в перерахунку пенсії по заробітній платі за період з 18.06.1986 по 25.06.2986 у зв'язку з тим, що розрахунок заробітної плати за роботу в зоні ЧАЕС зазначений в довідці № 190/25 від 27.10.2015 не відповідає нормам Постанови № 207-07 від 10.06.1986 "Про умови оплати праці та матеріального забезпечення робітників підприємств, організацій та установ, запобіганням забруднення навколишнього середовища", чинної на час виконання заявником робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а саме: підвищення на 100% годинної тарифної ставки; відсутністю первинних документів, що підтверджують донарахування заробітної плати та не надано положення про преміювання підтверджуючого премію 60%.

В подальшому позивач повторно звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Дергачівському районі Харківської області із заявою від 01.02.2017 року про перерахунок пенсії згідно довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках № 190/25 від 27.10.2015, відповідно до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

До заяви від 01.02.2017 року позивачем було відповідно додано дублікат довідки №190/25 від 27.10.2015 року, а також копію наказу про перерахунок заробітної плати від 27.10.2015 року, копію паспорта, посвідчення та ідентифікаційного коду.

Рішенням по Дергачівському об'єднаному УПФУ Харківської області від 14.02.2017 року відмовлено гр. ОСОБА_2 в перерахунку пенсії згідно довідки № 190/25 від 27.10.2015 по заробітній платі за період з 01.06.1986 по 30.06.1986, у зв'язку з тим, що довідка про заробітну плату видана не за встановленою формою. Вказана довідка надана за формою, що видається на підставі рішення Регіональної комісії, у разі коли підприємство ліквідовано без правонаступника, не зазначено підставу видачі довідки (довідки видаються на підставі первинних документів підприємства, що складені в період роботи в зоні відчуження), та розрахунок заробітної плати за роботу в зоні ЧАЕС зазначений в довідці містить суми нараховані всупереч нормативним документам про оплату праці. Оплату праці осіб, які працювали в зоні відчуження було врегульовано постановою від 07.05.1986 № 524-156, якою передбачено оплату за роботу в зоні відчуження за підвищеними до 100 процентів тарифними ставками, але такі умови діяли до постанови Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986 № 964 (в зоні відчуження були введені зони небезпеки, в яких оплата праці повинна провадитись в кратних розмірах). Крім того, постановою від 10.06.1986 № 207-7 було встановлено максимальний розмір премії на рівні 60 процентів тарифної ставки, але ця виплата проводилась при наявності на підприємстві системи преміювання та внесення змін в діюче в цей період положення про преміювання щодо виплати максимального розміру премії.

Не погодившись з прийнятим відповідачем рішенням щодо відмови у перерахунку пенсії, позивач звернувся з даним позовом до суду про його скасування.

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з правомірності прийнятих відповідачем рішень та необґрунтованості позовних вимог.

Колегія суддів погоджується з рішенням суду першої інстанції з таких підстав.

У відповідності до ст. 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 796-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

У разі обчислення пенсії відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.

Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення: менше 12 місяців, - середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців; не менше 30 календарних днів у двох місяцях, - середньомісячний заробіток визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи; менше місяця, - середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі.

Порядок обчислення середньомісячного заробітку для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 Закону № 796-XII, визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 1 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами, організаціями (військоматами).

З 01 січня 2012 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі по тексту - Порядок № 1210), якою затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно пп. 3 п. 3 Порядку № 1210, у разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менш як 12 місяців підряд, пенсія обчислюється виходячи із заробітної плати за повні календарні місяці підряд у зоні відчуження.

Згідно пп. 4 п. 3 Порядку № 1210, у разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986-1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати.

Пунктом 7 Порядку № 1210 встановлено, що пенсії призваних на військові збори військовозобов'язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4, I - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.

Після аварії на ЧАЕС 26.04.1986 Уряд колишнього СРСР та Української РСР ухвалили рішення із грифом "таємно" щодо оплати праці осіб-ліквідаторів. Після зняття грифа "таємно" та для "службового користування" стало відомо, що при нарахуванні заробітної плати не були враховані вимоги нормативних матеріалів: розпорядження РМ СРСР від 17.05.1986 № 964; постанова РМ СРСР від 07.05.1986 № 524-156; розпорядження РМ СРСР від 23.05.1986 № 1031; постанова РМ СРСР від 05.06.1986 № 655-195; постанова РМ УРСР від 10.06.1986 № 207-7 та ін.

У вищеназваних нормативно-правових актах йдеться про умови оплати праці і матеріального забезпечення робітників підприємств, організацій і закладів, які брали участь на роботах пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС дія яких поширюється як на військовослужбовців та військовозобов'язаних запасу, яких було призвано на військові збори та які в 1986-1990 роках виконували роботи в зоні відчуження пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.

Так, відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 № 665-195 "Про оплату праці і матеріальне забезпечення працівників підприємств, організацій і установ, які виконували роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганням забрудненню навколишнього середовища" (постанова Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10.06.1986 № 207-7) оплата праці працівників підприємств, організацій і установ (надалі - підприємств), розташованих у зоні ЧАЕС, які виконували роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, повинна провадитись з дня аварії в розмірах, передбачених розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 17.05.1986 № 964 - у III, II, I зонах небезпеки у 5-, 4-, 3-кратному розмірах в порівнянні з нормами, встановленими діючим законодавством.

Пунктом 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 07.05.1986 № 524-156 "Про умови оплати праці й матеріального забезпечення працівників підприємств і організацій зони Чорнобильської АЕС" передбачено підвищення тарифних ставок (посадових окладів) працівників підприємств і організацій, безпосередньо зайнятим на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, до 100 %.

Частиною 4 статті 15 Закону № 796-ХІІ встановлено, що видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Отже, розмір призначеної за Законом № 796-ХІІ пенсії, обчислюється виходячи із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, який зазначається у довідках, виданих підприємствами, установами та організаціями на яких працювали особи, що мають право на таку пенсію.

Частиною 1 ст. 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами ПФУ.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Постановою правління ПФУ від 25 листопада 2005 року № 22-1 (далі - Порядок).

За змістом підпункту "в" пункту 7 Порядку, заробітна плата для призначення пенсії за період роботи до 1 липня 2000 року підтверджується довідкою підприємства, установи, організації (форма і зміст довідки визначено в додатку 1 Порядку).

Така довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами (пункт 17 Порядку).

З огляду на вищезазначені норми, колегія суддів вказує на те, що підставою для перерахунку пенсії є довідка, видана підприємством, де працювала особа, яка була призвана на військові збори, а підставою проведення розрахунку заробітної плати за період роботи в зоні відчуження є первинні документи про нараховану та виплачену заробітну плату, про тривалість робочого дня та місця виконання роботи або довідки архіву Міністерства оборони України, які мають підтверджувати час, місце, тривалість робочого дня та довідки підприємств, установ, організацій - про заробітну плату.

Перерахунок пенсії не може проводитись на припущеннях чи даних, які не відповідають первинним бухгалтерським документам.

Згідно довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках від 27.10.2015 № 190/25, виданої ПАТ "Харківське дослідно-конструкторське бюро автоматики "ХІМАВТОМАТИКА", позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в населених пунктах зони відчуження № 3 у період з 18.06.1986 до 25.06.1986 за місцем роботи ПАТ "ХДКБА "ХІМАВТОМАТИКА", по відомості № 1986 р. виплачена сума заробітної плати 606,92 з урахуванням коефіцієнта 4 відповідно до постанови Ради Міністерства УРСР та Укрпрофради від 10 червня 1986 року № 207-7. Оплата за тарифними ставками (розцінками відрядними, окладами, посадовими окладами) по зонах небезпеки провадиться, виходячи з установленого у зоні відчуження 6-годинного робочого дня та 6-денного (36-годинного) робочого тижня.

Проте, в довідці ПАТ "ХДКБА "ХІМАВТОМАТИКА" від 27.10.2015 № 190/25 не зазначено, на підставі яких первинних документів (складених в період, із заробітку за який позивач просить перерахувати йому пенсію) зроблено розрахунок заробітної плати позивача.

Таким чином, в довідці про заробітну плату від 27.10.2015 № 190/25, виданій ПАТ "ХДКБА "ХІМАВТОМАТИКА", безпідставно застосовано кратність до тарифної ставки, підвищеної на 100 відсотків, оскільки не підтверджена первинними документами підприємства щодо встановленого такого розміру премії у 1986 році за роботу в зоні ЧАЕС.

Щодо порядку преміювання колегія суддів зазначає, що відповідно до постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 07.05.1986 року №153/10-43 премія за роботу в зоні ЧАЕС виплачувалась відповідно до чинних на підприємстві систем преміювання, а отже розмір премії працівників, відряджених до зон відчуження, повинен був визначатися на підставі положень, що діяли на підприємстві.

Постановою Ради Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10.06.1986 року №207-7 було дозволено керівникам підприємств, установ і організацій встановлювати працівникам, зайнятим на ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, премії до 60% тарифної ставки (посадового окладу) на місяць.

Колегія суддів зазначає, що у разі прийняття рішення про підвищення граничного розміру премії до 60% тарифної ставки (окладу) на місяць, в положення про преміювання мали вноситися відповідні зміни. Якщо на підприємстві виплата премії не була передбачена, або була передбачена в меншому розмірі, то підстав для нарахування премії в розмірі 60% немає.

Як вбачається з довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках від 27.10.2015 № 190/25, позивачу за час роботи була нарахована премія у розмірі 60% від його тарифної ставки на місяць (а.с. 10).

Разом з тим, до управління Пенсійного фонду України та під час судового розгляду справи не було надано положення про преміювання працівників ПАТ «Харківське дослідно-конструкторське бюро автоматики «Хімавтоматика».

Окрім цього, довідка №190/25 від 27.10.2015 року не містить підстав її видачі та не підтверджена первинними документами.

З наведеного вбачається, що позивачу було проведено умовний розрахунок заробітної плати, не підтверджений первинними документами, який позивач міг би отримувати при застосуванні нормативних актів 1986-1988 років, та видано відповідну довідку.

Таким чином, враховуючи, що відповідна довідка про заробітну плату має відповідати фактичним даним сплаченої заробітної плати, колегія суддів дійшла висновку про правомірність відмови відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу на підставі даних довідки ВПАТ «Харківське дослідно-конструкторське бюро автоматики «Хімавтоматика» № 190/25 від 27.10.2015, оскільки зазначені в цій довідці дані є необґрунтовані та непідтверджені належними документами.

Вказана правова позиція узгоджується з судовою практикою Верховного Суду України у спорах цієї категорії, зокрема у постанові від 15.12.2015 р. по справі № 2-а/576/29/14.

З огляду на встановлені у справі обставини, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відсутності підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_2.

У відповідності до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Згідно ч. 1 ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст.ст. 229, 241, 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 327-329 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.

Постанову Дергачівського районного суду Харківської області від 14.12.2017 по справі № 619/2062/17 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду, крім випадків, встановлених ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя (підпис)С.В. ДюкарєваСудді(підпис) (підпис) С.П. Жигилій О.І. Сіренко Повний текст постанови складено 02.04.2018.