
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження по справі
02 квітня 2018 року справа №415/6060/17
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі суддів: Арабей Т.Г., Геращенка І.В., Міронової Г.М., за участю секретаря судового засідання - Токаревої А.Г., представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Полонської Л.К., діючих за довіреностями, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі № 415/6060/17 за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради на постанову Лисичанського міського суду Луганської області від 13 грудня 2017 року (суддя І інстанції Калмикова Ю.О.), складену в повному обсязі 31 грудня 2017 року в м. Лисичанськ Луганської області за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про визнання дії суб'єкта владних повноважень протиправними, зобов'язання до вчинення певних дій, -
ВСТАНОВИВ:
20 вересня 2017 року, ОСОБА_3, звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про:
- визнання дій управління протизаконними в частині не донарахування та недоплати позивачу щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня інвалідам 2-ої групи;
- зобов'язання відповідача зробити перерахунок та доплату позивачу щорічної одноразової грошової допомоги до 5-го травня інвалідам 2-ої групи за 2017 рік у сумі 7 396,00 грн. (а.с. 1-2).
Постановою Лисичанського міського суду Луганської області від 13 грудня 2017 року позовні вимоги задоволено, зокрема, стягнуто з управління на користь позивача недоплачену щорічну одноразову грошову допомогу до 5-го травня інвалідам 2-ої групи за 2017 рік у сумі 7 396,00 грн. відповідно до ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (а.с. 51-53).
Не погодившись з судовим рішенням, Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради подало апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволені позовних вимог, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
В обґрунтуванні апеляційної скарги, апелянт зазначив, що у 2017 році у відповідача відсутні правові підстави для нарахування щорічної разової грошової допомоги інвалідам війни ІІ групи до 5 травня у розмірах інших ніж встановлено Кабінетом Міністрів України (а.с. 57-58).
У судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва у справі № 826/2379/18 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, Кабінету Міністрів України про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, обґрунтувавши його тим, що прийняття цього рішення моє суттєве значення для розгляду справи № 415/6060/17.
Представник відповідача просила зазначене питання визначити на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зупинити провадження у справі з наступних підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
13 березня 2018 року Окружний адміністративний суд м. Києва відкрив провадження у справі № 826/2379/18 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, Кабінету Міністрів України про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, а саме: визнання Меморандуму про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнською громадської організацією інвалідів «Союз Чорнобиль України» від 30 вересня 2011 року дійсним; визнання протиправною бездіяльність відповідачів щодо опрацювання та прийняття нормативно-правових актів згідно п. 16 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін та визнання таким, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VІІІ по відношенню до позивача та інших учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до І категорії, пенсія яких по 2-й групі інвалідності у відповідності до ст.ст. 50, 54 Закону № 796-ХІІ повинна досягати восьми мінімальних пенсій за віком з урахуванням ч. 3 ст. 22 Конституції України; зобов'язання Міністерства соціальної політики України та Кабінет Міністрів України опрацювати та прийняти нормативно-правовий акт з врахуванням положень Конституції України по відношенню до ОСОБА_1 та інших учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія яких по 2-й групі інвалідності згідно до ст.ст. 50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-ХІІ повинна досягати восьми мінімальних пенсій за віком та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю 75% мінімальної пенсії за віком у відповідності до пп.2 п. 1 Меморандуму про взаємодію і співробітництво від 30 вересня 2011 року.
Суд апеляційної інстанції дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі до набрання чинності рішення Окружний адміністративний суд м. Києва у справі № 826/2379/18, у зв'язку з тим, що це рішення має суттєве значення для вирішення справи № 415/6060/17, оскільки к спірному Меморандумі питання торгається не тільки пенсійних виплат, а також інших соціальних виплат, надання пільг, гарантій та компенсацій, зокрема одноразової щорічної грошової допомоги до 5-го травня інвалідам ЧАЕС.
На підставі викладеного, керуючись 236, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання представника позивача ОСОБА_1 про зупинення провадження уз справі № 415/6060/17.
Зупинити провадження у справі № 415/6060/17 за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради про визнання дії суб'єкта владних повноважень протиправними, зобов'язання до вчинення певних дій до набрання чинності рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва у справі № 826/2379/18 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, Кабінету Міністрів України про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії.
Вступна та резолютивна частини ухвали проголошені в судовому засіданні 02 квітня 2018 року.
Ухвала суду апеляційної інстанції про зупинення провадження у справі набирає законної сили з моменту її проголошення може бути оскаржена відповідно до ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 02 квітня 2018 року.
Судді Т.Г.Арабей І.В. Геращенко
Г.М.Міронова