Постанова № 73100781, 19.03.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.03.2018
Номер справи
820/6308/17
Номер документу
73100781
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

19 березня 2018 р. справа № 820/6308/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Біленського О.О.,

при секретарі судового засідання - Блудовій А.І.,

за участі:

представника позивача - Рисенко В.М.,

представника відповідача - Шевчук Н.Ю.,

представника третьої особи - Безродний О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" (61068, Харківська обл., місто Харків, вул. Польова, будинок 36/45, код ЄДРПОУ 40270358) до Комунального підприємства "Харківський метрополітен" (61052, Харківська обл., місто Харків, вул. Різдвяна, будинок 29, код ЄДРПОУ 04805918), третя особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Харківська міська рада, про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Громадська організація "Харківський антикорупційний центр", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства "Харківський метрополітен", в якому просить суд:

1. визнати протиправною бездіяльність Комунального підприємства «Харківський метрополітен» (код ЄДРПОУ 04805918) щодо обов'язкового оприлюднення на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємства «Харківський метрополітен», інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:

- квартальної, річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;

- аудиторських висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;

- статуту комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;

- біографічної довідки (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);

- біографічних довідок (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;

- річних звітів керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;

- структури, принципів формування і розміру винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;

- рішень суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;

- опису істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;

- відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";

- інформації про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.

2. Зобов'язати Комунальне підприємство «Харківський метрополітен» (код ЄДРПОУ 04805918) оприлюднити на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємства «Харківський метрополітен», інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:

- квартальну, річну фінансову звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування; аудиторські висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;

- статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;

- біографічну довідку (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);

- біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;

- річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;

- структури, принципи формування і розміри винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням;

- рішення суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;

- опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;

- відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";

- інформацію про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 18.12.2017 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження та залучено Харківську міську раду до участі в справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що відповідно до п.1 ч.1 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані, зокрема, оприлюднювати інформацію. передбачену цим та іншими законами. Відповідно до ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України, комунальне унітарне підприємство оприлюднює Інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, у строки та в порядку, визначені рішенням відповідної місцевої ради. Під час здійснення своєї статутної діяльності Позивачем було виявлено, що на офіційному веб-сайті Відповідача відсутня інформація, що підлягає обов'язковому оприлюдненню в силу приписів ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України. Таким чином відповідачем, як розпорядником публічної інформації, на якого у відповідності до закону покладені обов'язки з її оприлюднення, прямо порушуються приписи ч.8 ст. 78 ГК України та ч.1 ст. 14, ст. 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації". З огляду на викладене просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення адміністративного позову заперечував. У відзиві на позов представник відповідача зазначив, що КП «Харківський метрополітен» відповідно до свого Статуту, Господарського та Цивільного кодексів України не є суб'єктом владних повноважень, не наділено спеціальними правами, а підпадає під визначення юридичної особи, яка є суб'єктом публічного права та здійснює комерційну діяльність з метою отримання прибутку. До того ж, Харківською міською радою не приймалося відповідного рішення про оприлюднення КП «Харківський метрополітен» інформації наведеної в п.8 ст.78 ГК України, тобто на даний час не визначено місце публікації, не визначені строки та порядок її опублікування. Також представник відповідача зазначив, що позовні вимоги є невизначеними та неконкретизованими. Де саме, повинна бути оприлюднена інформація не визначає і законодавець, а суд не наділений повноваженнями приймати рішення замість органу, визначеному діючим законодавством. Таким чином, на думку відповідача, вимоги позивача є необґрунтованими, так як нормами права не передбачено обрання самостійно відповідачем місця публікації.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Харківської міської ради, в судовому засіданні проти задоволення адміністративного позову заперечував. У поясненнях на позов представник третьої особи зазначив, що відповідно до рішення 4 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 12.01.2011 № 134/11 «Про закріплення комунальних унітарних підприємств» за Департаментом інфраструктури Харківської міської ради закріплено функції з управління КП «Харківський метрополітен». Згідно інформації Департаменту інфраструктури від 10.01.2018 №199/0/78-18 на офіційному веб-сайті Харківської міської ради, міського голови та виконавчого комітету є розділ Департаменту інфраструктури, окремого веб-сайту Департамент не має. Квартальна, річна фінансова звітність КП "Харківський метрополітен" оприлюднюється Департаментом на веб-порталі відкритих даних Харкова та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Оскільки Департаментом інфраструктури Харківської міської ради опубліковано фінансову звітність КП «Харківський метрополітен» на Веб-порталі відкритих даних Харкова та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, в зв'язку з чим відсутні підстави для задоволення позову.

Заслухавши пояснення представників сторін по справі, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Суд зазначає, що частиною 4 ст. 63 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) унітарне підприємство створюється одним засновником, який виділяє необхідне для того майно, формує відповідно до закону статутний капітал, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи, безпосередньо або через керівника, який призначається (обирається) засновником (наглядовою радою такого підприємства у разі її утворення), керує підприємством і формує його трудовий колектив на засадах трудового найму, вирішує питання реорганізації та ліквідації підприємства. Унітарними є підприємства державні, комунальні, підприємства, засновані на власності об'єднання громадян, релігійної організації або на приватній власності засновника.

Згідно з положеннями ч.1 ст.78 ГКУ комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління.

Орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами (ч.2 ст. 78 ГКУ).

Відповідно до ч.3 ст. 78 ГКУ майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство).

Відповідно до ч.1 ст. 140 ГКУ джерелами формування майна суб'єктів господарювання є: грошові та матеріальні внески засновників; доходи від реалізації продукції (робіт, послуг); доходи від цінних паперів; капітальні вкладення і дотації з бюджетів; надходження від продажу (здачі в оренду) майнових об'єктів (комплексів), що належать їм, придбання майна інших суб'єктів; кредити банків та інших кредиторів; безоплатні та благодійні внески, пожертвування організацій і громадян; інші джерела, не заборонені законом.

Згідно з вимогами ч.8 ст.78 ГКУ, річна фінансова звітність комунального унітарного підприємства може підлягати обов'язковій перевірці незалежним аудитором в порядку, передбаченому рішенням відповідної місцевої ради. Критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення комунальних унітарних підприємств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов'язковій перевірці незалежним аудитором, встановлюються рішенням відповідної місцевої ради.

Комунальне унітарне підприємство оприлюднює інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, у строки та в порядку, визначені рішенням відповідної місцевої ради. Доступ до таких веб-сторінок та веб-сайтів є цілодобовим і безоплатним.

Обов'язковому оприлюдненню підлягає така інформація: цілі діяльності комунального унітарного підприємства; квартальна, річна фінансова звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування; аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством; статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше; біографічна довідка (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних); біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб'єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним; річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства; структура, принципи формування і розмір винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов'язків, а також у зв'язку із звільненням; рішення суб'єкта управління об'єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства; опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками; відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів"; інформація про операції та зобов'язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов'язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.

Комунальне унітарне підприємство оприлюднює річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком щодо неї, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.

Відповідальність за оприлюднення та достовірність інформації, визначеної цією статтею, несе керівник комунального унітарного підприємства відповідно до законів України та умов укладеного з ним контракту.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року №2939-VI (далі - Закон №2939-VI) визначено, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Згідно з вимогами п.1 ч.1 ст.14 Закону №2939-VI, розпорядники інформації зобов'язані, зокрема, оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами.

Частиною 1 ст. 13 Закону № 2939-VI визначено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: 1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; 2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; 3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; 4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

Відповідно до положень ст.23 Закону № 2939-VI, рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

При цьому суд наголошує, що відповідно до положень п.7 ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.

З огляду на викладене, враховуючи що відповідач є розпорядником публічної інформації, на якого у відповідності до закону покладені обов'язки з її оприлюднення, отже даний спір відновиться до юрисдикції адміністративних судів.

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону № 2939-VI, розпорядники інформації зобов'язані оприлюднювати: 1) інформацію про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо); 2) нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності; 3) перелік та умови отримання послуг, що надаються цими органами, форми і зразки документів, правила їх заповнення; 4) порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень розпорядників інформації, дій чи бездіяльності; 5) інформацію про систему обліку, види інформації, яку зберігає розпорядник; 5-1) перелік наборів даних, що оприлюднюються у формі відкритих даних; 6) інформацію про механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень розпорядника інформації; 7) плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань; 8) розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи; 9) загальні правила роботи установи, правила внутрішнього трудового розпорядку; 10) звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію; 11) інформацію про діяльність суб'єктів владних повноважень, а саме про: їхні місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв'язку, адреси офіційного веб-сайту та електронної пошти; прізвище, ім'я та по батькові, службові номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти керівника органу та його заступників, а також керівників структурних та регіональних підрозділів, основні функції структурних та регіональних підрозділів, крім випадків, коли ці відомості належать до інформації з обмеженим доступом; розклад роботи та графік прийому громадян; вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад; перелік та умови надання послуг, форми і зразки документів, необхідних для надання послуг, правила їх оформлення; перелік і службові номери засобів зв'язку підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, та їх керівників, крім підприємств, установ та організацій, створених з метою конспірації, оперативно-розшукової або контррозвідувальної діяльності; порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, їх дій чи бездіяльності; систему обліку, види інформації, якою володіє суб'єкт владних повноважень; 12) іншу інформацію про діяльність суб'єктів владних повноважень, порядок обов'язкового оприлюднення якої встановлений законом.

Частиною 2 статті 15 Закону № 2939-VI встановлено, що інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.

Судом встановлено на офіційному веб-сайті Відповідача (http://www.metro.kharkov.uа) відсутня інформація, що підлягає обов'язковому оприлюдненню в силу приписів ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України, що не заперечувалось сторонами у справі.

Доказів зворотнього відповідачем до матеріалів справи не додано, а судом під час розгляду справи таких належних та допустимих, достовірних та достатніх доказів в розумінні приписів ст. ст. 73-76 КАСУ не добуто.

Щодо доводів відповідача, стосовно необхідної обов'язкової умови оприлюднення інформації комунальним підприємством - наявність рішення відповідної місцевої ради про здійснення такого оприлюднення, суд зазнає наступне.

Відповідно до п.2.1 Розділу 2 Статуту відповідача, підприємство набуває статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації. Державна реєстрація здійснюється у встановленому законодавством порядку.

Обов'язок щодо оприлюднення інформації на офіційному сайті відповідача прямо передбачено ч. 8 ст. 78 Господарського суду та вищевказаними приписами Закону України «Про доступ до публічної інформації». Судом встановлено, що у відповідача є власний офіційний веб-сайт - http://www.metro.kharkov.uа, де міститься інформація по комунальному підприємству. Заборони щодо розміщення на власному веб-сайті інформації комунального підприємства без відповідного рішення міськради норми чинного законодавства не містять.

Рішення відповідної місцевої ради щодо здійснення оприлюднення інформації комунальним підприємством, надає дозвіл комунальному підприємству на розміщення інформації виключно на офіційному веб-сайті суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, тобто на офіційному веб-сайті Харківської міської ради.

Окрім цього, відносно пояснень третьої особи, що квартальна, річна фінансова звітність КП "Харківський метрополітен" оприлюднюється Департаментом на веб-порталі відкритих даних Харкова та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, суд зазначає, що ч. 8 ст. 78 Господарського суду та вищевказаними приписами Закону України «Про доступ до публічної інформації» оприлюдненню підлягає значно більша кількість інформації ніж квартальна та річна фінансова звітність, отже вказаний факт не свідчить про виконання відповідачем покладених на нього функцій.

Таким чином, суд приходить до висновку, що для розміщення інформації на власному офіційному веб-сайті - http://www.metro.kharkov.uа рішення Харківської міської ради не є обов'язковим, з огляду на викладене суд приходить до висновку про протиправну бездіяльність Комунального підприємства «Харківський метрополітен» (код ЄДРПОУ 04805918) щодо обов'язкового оприлюднення на власній веб-сторінці (веб-сайті) інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України та наявність підстав для зобов'язання Комунального підприємства «Харківський метрополітен» (код ЄДРПОУ 04805918) оприлюднити на власній веб-сторінці (веб-сайті) інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України.

При цьому, з огляду на відсутність рішення Харківської міської ради щодо здійснення оприлюднення інформації відповідачем, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності Комунального підприємства «Харківський метрополітен» (код ЄДРПОУ 04805918) щодо обов'язкового оприлюднення на офіційному веб-сайті суб'єкта управління об'єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління Комунальним підприємства «Харківський метрополітен», інформації, визначеної ч.8 ст.78 Господарського кодексу України та зобов'язання відповідача вчинити вказані дії є необґрунтованими, такими що перевищують повноваження відповідача, відповідно не підлягають задоволенню.

За приписами ч.1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За викладених обставин, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги в частині визнання протиправною бездіяльності Комунального підприємства «Харківський метрополітен» (код ЄДРПОУ 04805918) щодо обов'язкового оприлюднення на власній веб-сторінці (веб-сайті) інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України та зобов'язання Комунального підприємства «Харківський метрополітен» (код ЄДРПОУ 04805918) оприлюднити на власній веб-сторінці (веб-сайті) інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, документально і нормативно обґрунтовані та підлягають задоволенню.

В іншій частині позовних вимог підстави для задоволення відсутні.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 19, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" (61068, Харківська обл., місто Харків, вул. Польова, будинок 36/45, код ЄДРПОУ 40270358) до Комунального підприємства "Харківський метрополітен" (61052, Харківська обл., місто Харків, вул. Різдвяна, будинок 29, код ЄДРПОУ 04805918), третя особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Харківська міська рада, про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Комунального підприємства «Харківський метрополітен» (код ЄДРПОУ 04805918) щодо обов'язкового оприлюднення на власній веб-сторінці (веб-сайті) інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України.

Зобов'язати Комунальне підприємство «Харківський метрополітен» (код ЄДРПОУ 04805918) оприлюднити на власній веб-сторінці (веб-сайті) інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути з Комунального підприємства "Харківський метрополітен" (61052, Харківська обл., місто Харків, вул. Різдвяна, будинок 29, код ЄДРПОУ 04805918) (61022, м. Харків, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ 14099344) на користь Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" (61068, Харківська обл., місто Харків, вул. Польова, будинок 36/45, код ЄДРПОУ 40270358) судовий збір у сумі 3200,00 (три тисячі двісті) грн. 00 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 02.04.2018 року.

Суддя Біленський О.О.