Рішення № 73100021, 02.04.2018, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2018
Номер справи
489/6183/17
Номер документу
73100021
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 квітня 2018 р. Справа № 489/6183/17 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Лісовської Н.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1,Миколаїв,54056 до відповідача:Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1,Миколаїв,54020 про:визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії,ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - Позивач) звернувся з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі по тексту УПФУ) про:

- визнання протиправною бездіяльності Відповідача щодо не проведення перерахунку та виплати позивачу пенсії з 01.01.2016 р. на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області від 12.05.2017 року ПС № 01909;

- зобов'язання УПФУ, провести перерахунок та виплату пенсії починаючи з 01.01.2016 р. відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі по тексту - Закон № 2262-ХІІ) та Постанови КМУ № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції";

- зобов'язання УПФУ провести та виплатити індексацію пенсії починаючи з 01.11.2014 року.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугою років відповідно до грошового атестату, виданого на підставі Закону № 2262-ХІІ. Через суттєві зміни в законодавстві України Міліція була ліквідована та створена Національна Поліція України. 29.12.2015 року Законом України № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" (далі - Закон № 900) внесені зміни у ст. 63 ЗУ № 2262-ХІІ, де законодавець передбачив, що перерахунок пенсій особам, які одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських. Позивач вважає, що право на перерахунок пенсії в нього виникло з моменту набрання чинності положення Закону України № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій», тобто з 01.01.2016 року. Позивач зазначає, що має гарантоване право на перерахунок пенсії в зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом. Відповідачем отримано від Ліквідаційної комісії УМВС у Миколаївській області довідку від 27.04.2017 року про визначення складових грошового забезпечення для данної посади Позивача за новими видами грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських. Але всупереч діючому законодавству відповідачем до теперішнього часу не здійснено перерахунок пенсії Позивачеві на підставі отриманої Довідки. Окрім того, позивач зазначає у позові, що з 01.11.2014 року індексація пенсії Відповідачем не поводиться, в порушення вимог ст. 5 ЗУ "Про індексацію грошових доходів населення". Позивач просить суд зобов’язати Відповідача провести йому перерахунок пенсії та виплати не доплачену частину пенсії, починаючи з 01.01.2016 року та перевести індексацію пенсії, починаючи з 01.11.2014 року.

Ухвалою від 21.02.2018 року відкрито провадження у справі в порядку ст. 263 КАС України.

Ухвалою від 21.02.2018 року суд зупинив провадження у справі до набрання чинності рішенням Верхового Суду по справі № 820/6514/17, яка є зразковою.

14.03.2018 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому вказано, що в Державному бюджеті України на 2016-2017 рр. не передбачалися видатки на фінансування перерахунку пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ. Відповідач посилається на рішення Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011, згідно якого передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Також відповідач звернув увагу на набрання 24.02.2018 року чинності постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103, якою визначено порядок перерахунку пенсій відповідно до Постанови № 988. У зв’язку з викладеним, до спірних правовідносин не може бути застосована правова позиція верховного суду України, викладена в рішенні по зразковій справі Верхового Суду по справі Пз/9901/8/18 № 820/6514/17.

Ухвалою від 02.04.2018 року суд поновив провадження у справі в зв’язку з набранням законної сили рішенням Верхового Суду по зразковій справі Пз/9901/8/18 № 820/6514/17.

З'ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у їх сукупності, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд дійшов висновку, що позов належить частковому задоволенню, виходячи з наступного:

Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ та отримує пенсію за вислугу років.

Ліквідаційною комісією УМВС України в Миколаївській області 12.05.2017 року виготовлена довідка ПС № 01909 про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, яка направлена на адресу відповідача.

19.12.2017 року позивач звернувся до відповідача з заявою про здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року.

26.12.2018 року відповідач повідомив позивача про відсутність асигнувань на перерахунок пенсії, відтак, перерахунок та виплату пенсії буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

15.02.2018 року Верховним Судом розглянуто зразкову справу № Пз/9901/8/18 820/6514/17 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області. Позовні вимоги задоволено повністю. Згідно інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень, рішення набрало законної сили 17.03.2018 року.

Справа, що розглядається, відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи № Пз/9901/8/18 820/6514/17.

У відповідності до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Згідно ч. 4 ст. 63 Закону № 2262 (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення.

29.12.2015 року набрав чинності Закон України від 23.12.2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" (далі - Закон № 900).

Цим Законом ст. 63 Закону № 2262 доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Статтею 51 Закону № 2262 передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абзацу 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно ст. 102 згаданого Закону пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Кабінет Міністрів України Постановою № 988 та постановою від 18.11.2015 року № 947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268" встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ. Постанова № 988 набрала чинності 02.12.2015 року.

Враховуючи, що саме Постановою № 988 встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, таке збільшення є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.

Також, на день набрання чинності Законом № 900, Постанова № 988 діяла і є чинною на день розгляду даної справи.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20.02.2008 року.

Відповідно до п. 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262 пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в п. 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Отже, чинним законодавством України визначено порядок здійснення перерахунку пенсій, відповідно до Закону № 2262, яким встановлено чіткий механізм здійснення перерахунку пенсії.

Право на виплати зі сфери соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Першого протоколу до Конвенції вперше у рішенні від 16.12.1974 року у справі "Міллер проти Австрії", де Суд встановив принцип, згідно з яким обов'язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і в рішенні "Гайгузус проти Австрії" від 16.09.1996 року, якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, у свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.

Відповідно до правової позиції Європейського суду у справі "Кечко проти України" (рішення від 08.11.2005 р.) в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови від 22.06.2010 р. у справі № 21-399во10, від 07.12.2012 р. у справі № 21-977во10, від 03.12.2010 р. у справі № 21- 44а10).

Така правова позиція підтримана Конституційним Судом України в рішеннях від 20.03.2002 р. № 5-рп/2002, від 17.03.2004 р. № 7-рп/2004, від 01.12.2004 р. № 20-рп/2004, від 09.07.2007 р. № 6-рп/2007, де зазначено про неможливість поставити гарантовані законом виплати, пільги тощо в залежність від видатків бюджету.

Таким чином, відповідач не може посилатися на відсутність бюджетних асигнувань та відмовляти з цих підстав у перерахунку та виплаті пенсії позивачу. Посилання відповідача на відсутність коштів на проведення виплати пенсії порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право позивача мирно володіти своїм майном.

Необґрунтованим вважає суд також посилання відповідача на вимоги постанови Кабінету Міністрів від 21.02.2018 року № 103, оскільки остання набрала чинності лише 24.02.2018 р. і не може застосовуватися до правовідносин, що виникли з 01.01.2016 року.

Конституційний Суд України в рішенні від 09.02.1999 року № 21-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце, положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.

Збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови № 988 згідно із Законом № 900, ст. 51, 63 Закону № 2262. Аналогічна правова позиція викладена в рішенні Верховного Суду в зразковій справі №Пз/9901/8/18 від 15.02.2018 року, відповідно до пункту 56 якого Висновки Верховного Суду в цій зразковій справі підлягають застосуванню в адміністративних справах щодо звернення пенсіонерів органів внутрішніх справ, яким призначено пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", до суду з адміністративними позовами до територіальних органів Пенсійного фонду України, на обліку яких стоять позивачі та які здійснюють виплату пенсій позивачам, з позовними вимогами щодо визнання протиправною бездіяльності відповідача (відмови вчинити дії) щодо здійснення перерахунку та виплати позивачам пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданої довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських; зобов'язання відповідачів здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачам з 01 січня 2016 року як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтями 51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", згідно з наданою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

У ході розгляду справи встановлено, що перерахунок пенсії позивачу не проведений з 01.01.2016 року саме з вини державних органів, на яких покладено обов’язок щодо перерахунку та виплату пенсії. Відтак, необґрунтованим є посилання відповідача на строк звернення до суду, оскільки право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016 року є абсолютним та не може бути обмежене будь-яким строком у силу вимог ч. 3 ст. 51 Закону № 2262.

Позовні вимоги Позивача про зобов’язання УПФУ провести індексацію пенсій Позивача починаючи з 01.11.2014 року не можуть буди розглянуті судом по суті, а позов в цій частині не належить задоволенню.

Так, частиною 1 ст. 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист порушеного права, свобод та інтересів фізичних осіб з боку суб’єктів владних повноважень.

Адміністративне судочинство здійснюється на засадах змагальність сторін, та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Обов’язок доказування визначений у ст. 77 КАС України. Так, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Обов’язком Позивача (особи які звертається до суду з призовом за захистом порушеного права) є чітке дотримання положень ст. 160 КС України, де зазначено що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Як вбачається зі змісту позовної заяви та доказів, що містяться у справі, Позивачем жодним чином не підтверджено доказами в розумінні ст. 72 КАС України та не обґрунтовано в Позовній заяві, що його право на індексацію пенсії порушено Відповідачем. Позивачем не доведено, що з вказаного періоду (01.11.2014 рік) ПФУ не здійснювало індексацію пенсії Позивачеві. Окрім того, як свідчать матеріали справи, Позивач не звертався до Відповідача з вимогами про проведення індексації пенсії. Відсутні в матеріалах справи й докази, які б свідчили, що УПФУ відмовило Позивачу в проведені індексації пенсії.

На підставі ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У зв'язку з викладеним, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Частиною 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (пр. Миру, 25, м. Миколаїв, 54056) до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020) - задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо непроведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) пенсії з 01.01.2016 року відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 року № 988 та довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області від 12.05.2017 року ПС № 01909 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

3. Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області провести перерахунок та виплату пенсії починаючи з 01.01.2016 року ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11.11.2015 року № 988 та довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області від 12.05.2017 року ПС № 01909 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (код ЄДПРОУ 13844159, вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, АДРЕСА_2) судові витрати в розмірі 640,00 грн. (шістсот сорок гривень 00 коп.)

5. В решті позовних вимог відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі 02.04.2018 року.

Суддя Н. В. Лісовська