
Справа № 638/2092/18
Провадження № 3/638/1017/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.03.2018 року м. Харків
Суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Хайкін В. М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов із Головного управління ДФС у Харківській області у відношенні: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, головного бухгалтера ТОВ «АВП-ЕЛЕКТРО», яка проживає за адресою: АДРЕСА_1
про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
16.02.2018 року до Дзержинського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний матеріал із Головного управління ДФС у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №16 від 08.02.2018 року, документальною позаплановою виїзною перевіркою ТОВ «АВП-ЕЛЕКТРО» встановлено, що ОСОБА_1, головний бухгалтер ТОВ «АВП-ЕЛЕКТРО», вчинила правопорушення у веденні бухгалтерського та податкового обліку, що призвело до порушень 1) п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, внаслідок чого завищено податкові зобов'язання за грудень 2016 року на суму ПДВ 95396 грн.; 2) п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, внаслідок чого завищено податковий кредит за грудень 2016 року на суму ПДВ 579584 грн., в результаті чого занижено податок на додану вартість, що сплачується до державного бюджету (ряд 18) в грудні 2016 року на суму ПДВ 484188 грн., за що передбачена адміністративна відповідальність за частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - «Відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України».
Особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, - ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, надала до суду клопотання про закриття провадження , оскільки правопорушення мало місце у грудні 2016 року, а стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Суддя, повно та всебічно дослідивши адміністративний матеріал, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов висновку про те, що справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, оскільки порушення порядку ведення податкового обліку, які викладені в акті перевірки від №468/20-40-14-11-11/37131476 від 08.02.2018 року відбулися у конкретному податковому періоді та не є триваючим правопорушенням, так як вважаються вчиненими у момент складання та подання відповідальною за ведення фінансово-господарської діяльності особою податкової звітності за відповідний період.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Строк, передбачений частиною 2 статті 38 КУпАП сплинув на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення, адже як встановлено матеріалами справи, Головним управлінням ДФС у Харківській області 08.02.2018 року було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «АВП-ЕЛЕКТРО», якою встановлено, що ОСОБА_1, головний бухгалтер ТОВ «АВП-ЕЛЕКТРО», вчинила правопорушення у веденні бухгалтерського та податкового обліку, що призвело до порушень 1) п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, внаслідок чого завищено податкові зобов'язання за грудень 2016 року на суму ПДВ 95396 грн.; 2) п. 198.1, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, внаслідок чого завищено податковий кредит за грудень 2016 року на суму ПДВ 579584 грн., в результаті чого занижено податок на додану вартість, що сплачується до державного бюджету (ряд 18) в грудні 2016 року на суму ПДВ 484188 грн., тобто порушення у веденні податкового обліку, які зазначені у акті та були виявлені 08.02.2018 року відносяться до 2016 року.
Натомість, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складений поза межами строку, передбаченого частиною 2 статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що є грубим порушенням вимог частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням строків, передбачених статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до статті 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка знаходиться в главі 19 розділу IV «Провадження в справах про адміністративні правопорушення», для суду протокол про адміністративне правопорушення є документом, який порушує адміністративне провадження, і єдиною процесуальною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Порушення провадження у справі про адміністративне правопорушення та складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення після спливу строків давності, передбачених статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, взагалі унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення по суті правопорушення, оскільки свідчить про невідповідність протоколу про вчинення правопорушення вимогам закону та незаконне притягнення особи до адміністративної відповідальності.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчинені нею адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м Харкова. Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Суддя В.М.Хайкін