Справа № 2а-9522/09/0470
П О С Т А Н О В А
Іменем України
18 грудня 2009 року о 14 годині 37 хвилин м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чабаненко С.В.
при секретарі - Кошляк Ю.В.
за участю: представника позивача - Новицька Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Регіонального департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся Регіональний департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з вимогою: стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 2700 гривень (дві тисячі сімсот гривень 00 копійок) до р/р 31113106700007, МФО 805012, код банка 24232360.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що за результатами перевірки павільону відповідача, встановлено факт реалізації тютюнових виробів за цінами вищими від встановлених максимальних роздрібних цін, факт реалізації алкогольних напоїв на розлив підприємством, яке не має статусу підприємства громадського харчування.
Рішенням РУ Департаменту CAT ДПА України у Дніпропетровській області від 21.04.2009 р. № 040263, застосовано до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 2700 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.
Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, а також копію позовної заяви та доданих до неї документів, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення, яка свідчить, що відповідач не знаходиться за вказаною адресою. Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, юридична адреса відповідача не змінена. З урахуванням викладеного суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату судового розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи та доводи сторін суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що посадовими особами Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Дніпропетровській області проведено перевірку павільону, який розташований за адресою: м.Дніпропетровськ, вул. Войцеховича, 108-а та належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), що мешкає за адресою: 49000, АДРЕСА_1, свідоцтво про державну реєстрацію від 25.12.2003 p. НОМЕР_2.
За результатами перевірку складено Акт від 07.04.09 р. № 040391.
Перевіркою встановлено порушення ст.ст. 11-1, 15-3 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме, встановлено факт реалізації тютюнових виробів за цінами вищими від встановлених максимальних роздрібних цін, факт реалізації алкогольних напоїв на розлив підприємством, яке не має статусу підприємства громадського харчування.
Фінансові санкції застосовано відповідно до абз. 8, 12 ч. 2 ст. 17 ЗУ № 481/95-ВР за: реалізацію тютюнових виробів за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни на тютюнові виробі - 1000 грн.; реалізацію алкогольних напоїв на розлив підприємством, яке не має статусу підприємства громадського харчування - у розмірі 1700 грн.
Відповідно до абз. 8, 12 ч. 2 ст. 17 Закону України №481, Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790 «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» та на підставі акту перевірки від 07.04.2009 р. №040391.
Рішенням РУ Департаменту CAT ДПА України у Дніпропетровській області від 21.04.2009 р. № 040263, застосовано до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 2700 гривень.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 21.04.2009 р. № 040263 та супровідний лист від 22.04.2009р. № 915/10/32-130 ОСОБА_2 отримав 27.042009 р.
Інформації про виконання фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 вищевказаного рішення про застосування фінансових санкцій до РУ Департаменту CAT ДПА України у Дніпропетровській області у встановлені строки не надійшло.
Суд зазначає, що спірні правовідносини регулюються Законами України «Про державну податкову службу в Україні», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та «Про державне регулювання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Закон України «Про державне регулювання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України N 940 від 07.08.2001 року «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору» на регіональному рівні утворено Регіональне управління Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у Дніпропетровській області, на яке покладено функції щодо ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, здійснення контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері виробництва і обігу алкоголю і тютюну та застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій.
Згідно наказу ДПА України від 08.07.2003 року № 80 «Про затвердження інструкції про порядок застосування фінансових санкцій», виданого на виконання п.6 постанови Кабінету Міністрів України N 790 «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України «Про державне регулювання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» прийняття рішення про застосування фінансових санкцій за порушення вимог законодавства щодо умов провадження діяльності, повязаної з роздрібною торгівлею алкогольними та тютюновими виробами покладено на начальника регіонального управління ДПА в області з виписаними процедурами щодо порядку розгляду матеріалів, при прийняття рішення та його оскарження.
Отже, згідно з абз.8, 12 ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 1 700 гривень, у разі повторного протягом року порушення - 3 400 гривень.
Роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень
Суд зазначає, що рішення від 21.04.2009 р. № 040263 відповідачем не було оскаржено в адміністративному чи судовому порядку, у звязку з чим суд доходить висновку, що дана сума є узгодженим зобовязанням платника податків. Проте на момент вирішення спору в суді даний борг не погашений відповідачем добровільно, що підтверджено представником позивача в судовому засіданні.
Суд при вирішенні справи встановив, що відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з підп.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На підставі викладеного суд доходить висновку, що позовні вимоги повністю доведені позивачем, не спростовані відповідачем, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 128, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Регіонального департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) про стягнення фінансових санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (Ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 49000, АДРЕСА_1) фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 2700 гривень (дві тисячі сімсот гривень 00 копійок) до р/р 31113106700007, МФО 805012, код банка 24232360.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня викладення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Повний текст постанови викладений 24.12.2009р.
Суддя С.В.Чабаненко