Постанова № 7308271, 22.12.2009, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2009
Номер справи
2а-6826/09/0470
Номер документу
7308271
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-6826/09/0470

П О С Т А Н О В А

Іменем України

22 грудня 2009 року о 11 годині 40 хвилин м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Чабаненко С.В.

при секретарі - Кошляк Ю.В.

за участю: представника позивача - Новицька Н.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Регіонального департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернувся Регіональний департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) з вимогою: стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 3400 гривень (три тисячі чотириста гривень 00 копійок) до державного бюджету: код платежу 21081100, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код банка 24244876, р/р 31117106700003, МФО 805012.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що за результатами перевірки павільйону відповідача, встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії та факт реалізації алкогольних напоїв на розлив підприємством яке не має статусу громадського харчування.

Рішенням РУ Департаменту CAT ДПА України у Дніпропетровської області № 040219 від 04.02.2009р., відповідно до абз. 5, 8 ч. 2 ст. 17 Закон України № 481/95-ВР, застосовано до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 3400 гривень, яка підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.

Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, а також копію позовної заяви та доданих до неї документів, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення, яка свідчить, що відповідач не знаходиться за вказаною адресою. Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, юридична адреса відповідача не змінена. З урахуванням викладеного суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату судового розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи та доводи сторін суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що посадовими особами Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Дніпропетровській області проведено перевірку відділу в павільйону , який розташований за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. Миру буд. 14, який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, що мешкає, за адресою: АДРЕСА_1, свідоцтво про державну реєстрацію від 13.01.2003 p. № 2 224 017 0000 034535).

За результатами перевірку складено Акт № 040343 від 03.02.2009р.

У ході проведення перевірки, виявлено порушення статей 15, 15 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме, встановлено факт реалізації алкогольних напоїв без наявності відповідної ліцензії та факт реалізації алкогольних напоїв на розлив підприємством яке не має статусу громадського харчування.

Перевірка здійсненна в присутності продавця ОСОБА_4, яка підписала акт перевірки без зауважень.

04.02.2009 р. рішенням РУ Департаменту CAT ДПА України у Дніпропетровської області № 040219 , відповідно до абз. 5, 8 ч. 2 ст. 17 Закон України № 481/95-ВР, застосовано до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 фінансову санкцію у вигляді штрафу в сумі 3400 гривень.

Рішення про застосування фінансових санкцій від 04.02.2009 р. № 040219 та супровідний лист від 05.02.2009р. № 272/10/32-130 ОСОБА_2 не отримала. Лист повернувся з позначкою: «за закінченням терміну зберігання», в зв'язку з чим 12.03.2009р. відповідно до п.3.5 наказу РУ ДААК ДПА України від 08.07.2003р. № 80 винесено Акт невручення рішення про застосування фінансових санкцій від 12.03.2009р.. Згідно абз.6 п.3.5 цього наказу день розміщення такого рішення на дошці оголошень вважається днем вручення рішення. Таким чином 12.03.2009р. вважається днем вручення ОСОБА_2 рішення про застосування фінансових санкцій від 04.02.2009 р. № 040219.

Інформації про виконання фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 вищевказаного рішення про застосування фінансових санкцій до РУ Департаменту CAT ДПА України у Дніпропетровській області у встановлені строки не надійшло.

Суд зазначає, що спірні правовідносини регулюються Законами України «Про державну податкову службу в Україні», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та «Про державне регулювання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Закон України «Про державне регулювання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України N 940 від 07.08.2001 року «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору» на регіональному рівні утворено Регіональне управління Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у Дніпропетровській області, на яке покладено функції щодо ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, здійснення контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері виробництва і обігу алкоголю і тютюну та застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій.

Згідно наказу ДПА України від 08.07.2003 року № 80 «Про затвердження інструкції про порядок застосування фінансових санкцій», виданого на виконання п.6 постанови Кабінету Міністрів України N 790 «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України «Про державне регулювання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» прийняття рішення про застосування фінансових санкцій за порушення вимог законодавства щодо умов провадження діяльності, повязаної з роздрібною торгівлею алкогольними та тютюновими виробами покладено на начальника регіонального управління ДПА в області з виписаними процедурами щодо порядку розгляду матеріалів, при прийняття рішення та його оскарження.

Згідно ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а саме продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки підприємствам громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус підприємств громадського харчування, підприємств з універсальним асортиментом товарів.

Отже, згідно з абз.5, 8 ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 1 700 гривень, у разі повторного протягом року порушення - 3 400 гривень.

Суд зазначає, що рішення від 04.02.2009 р. № 040219 відповідачем не було оскаржено в адміністративному чи судовому порядку, у звязку з чим суд доходить висновку, що дана сума є узгодженим зобовязанням платника податків. Проте на момент вирішення спору в суді даний борг не погашений відповідачем добровільно, що підтверджено представником позивача в судовому засіданні.

Суд при вирішенні справи встановив, що відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з підп.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

На підставі викладеного суд доходить висновку, що позовні вимоги повністю доведені позивачем, не спростовані відповідачем, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 128, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Регіонального департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) про стягнення фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 3400 гривень (три тисячі чотириста гривень 00 копійок) до державного бюджету: код платежу 21081100, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код банка 24244876, р/р 31117106700003, МФО 805012.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони були подані у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня викладення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Повний текст постанови викладений 28.12.2009р.

Суддя С.В.Чабаненко