
Справа № 234/1502/18
Провадження № 3/234/577/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2018 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Кравченко О.Ю. розглянувши матеріал, що надійшов з Костянтинівсько-Дружківського управління ГУ ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, директора ТОВ «МАКОН ЛТД», мешкає за адресою: Донецька область, м.Краматорськ, вул.Академічна, 34-13,
за ст.155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №84 від 05 лютого 2018 року при проведенні працівниками ДПІ у м.Краматорську ГУ Міндоходів в Донецькій області документальної планової виїзної перевірки ТОВ «МАКОН ЛТД» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2016 року по 30.09.2017 року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2016 року по 30.09.2017 року, виявлено порушення порядку проведення розрахунків передбаченого ст.3 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) в частині додержання встановленого порядку використання книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки при проведенні розрахунків, а саме у розрахунковій книжці №3000013532/1к від 30.12.2014 року вилучений корінець розрахункової квитанції серій ДААА №002, який був використаний при продажу товарів 04.04.2016 року у магазині «Спортландія» за адресою: вул.Вознесенського, 25, м. Краматорськ, Донецької області. Зазначене порушення встановлено актом перевірки від 14.12.2017 року № 830/05-99-14-13-20334631.
В діях ОСОБА_1 податковий орган вбачає склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.155-1 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1, у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Судом встановлено, що працівниками ГУ ДФС у Донецькій області була проведена документальна планова виїзна перевірка ТОВ «МАКОН ЛТД», ЄДРПОУ 20334631 з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2016 року по 30.09.2017 року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2016 по 30.09.2017 року, про що складено акт від 14.12.2017 року №830/05-99-14-13-20334631.
Також за наслідками перевірки, 05 лютого 2018 року працівниками ГУ ДФС у Донецькій області відносно директора ТОВ «МАКОН ЛТД» ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, згідно ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Об’єктом правопорушення, передбаченого статтею 155-1 КУпАП, є встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до вимог діючого законодавства, а саме ст.ст.9,33,245,252 КУпАП України особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.
В протоколі про адміністративне правопорушення, який був складений за результатами документальної планової виїзної перевірки ТОВ «МАКОН ЛТД» директор ОСОБА_1 зазначив, що пояснень не має.
Також до суду представником ТОВ «МАКОН ЛТД» були надані копія адміністративного позову про скасування податкових повідомлень-рішень, прийнятих за результатами планової виїзної перевірки та копія ухвали Донецького окружного адміністративного суду від 09.02.2018 року про відкриття провадження у справі, з яких вбачається, що, не погоджуючись з висновками акту перевірки від 14.12.2017 року №830/05-99-14-13-20334631, директор підприємства оскаржив у судовому порядку податкові повідомлення-рішення податкового органу, прийняті за наслідками перевірки.
Відповідно до п. 56.1 ст.56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п. 56.18 ст.56 Податкового кодекс України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Отже, на даний час податкове зобов'язання є неузгодженим, а тому і не можливо прийти до переконливого висновку про винність посадової особи підприємства в порушенні порядку ведення податкового обліку.
Крім того, оцінюючи наданий податковим органом витяг з акту перевірки (1-2, 33-36 та 45-47 сторінки акту) як доказ правопорушення, суд вважає представлені у справі докази недостатніми для об’єктивного доведення вини ОСОБА_1
Згідно п.1 ч.1ст.247 КУпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, провадження у справі про адміністративне правопорушення необхідно закрити у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 247, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі у відношенні ОСОБА_1 за ст. 155-1 ч.1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Краматорського
міського суду ОСОБА_2