Постанова № 73065700, 23.03.2018, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
23.03.2018
Номер справи
234/2708/18
Номер документу
73065700
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 234/2708/18

Провадження № 3/234/854/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2018 року м. Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М., при секретарі Овчаровій Ю.Д., за участю прокурора Мосієнко С.А. особи, щодо якої складено протокол ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився у м.Донецьку, громадянина України, яка має вищу освіту, одруженого, заступника начальника відділу регуляторної політики та екологічної експертизи управління природно-заповідних територій, лісового господарства та регуляторної політики (категорія Б) Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ІПН - НОМЕР_1,

якій роз’яснено зміст ст.268 КУпАП,

за ст.172-6 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

Згідно наказу Директору департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації ОСОБА_2 № 3-о від 31 травня 2013 року ОСОБА_1 з 3 червня 2013 року було призначено на посаду заступника начальника відділу регуляторної політики та екологічної експертизи управління природно-заповідних територій, лісового господарства та регуляторної політики Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації.

Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб’єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, як посадову особу державної служби, та є відповідальним за вчинення корупційних правопорушень.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Крім того, відповідно до рішення Національного агентства від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088 (зі змінами від 18.08.2016), повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені частиною 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», службових осіб, які станом на 01.09.2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище, розпочинається з 01.09.2016. Для всіх інших суб’єктів декларування період подачі декларацій (повідомлень про суттєві зміни в майновому стані) розпочинається з 01.01.2017.

Згідно ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Встановлено, що 09.12.2017 ОСОБА_1 придбав рухоме майно, а саме транспортний засіб марки GEELY FE-1 2012 року випуску, шляхом укладення договору купівлі – продажу транспортного засобу, загальною вартістю 108 836 (сто вісім тисяч вісімсот тридцять шість) гривень 00 копійок, що підтверджується інформацією, наданою з ТСЦ 1443(м. Краматорськ) РСЦ МВС в Донецькій області та договором купівлі-продажу № 1241/2017/743428 від 09.12.2017 року , при цьому у подальшому не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції шляхом внесення відомостей про суттєві зміни в майновому стані, чим порушив ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції».

При цьому, ОСОБА_1 з 01.01.2017 повинен повідомляти Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 01.01.2017 (у розмірі більш ніж 80 000 гривень).

Порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що затверджений рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089). Згідно з пунктом 2 розділу II зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування після реєстрації в Реєстрі. Відповідно до пункту 6 Розділу II зазначеного Порядку, суб’єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані, відповідно до частини 2 статті 52 Закону, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подаються виключно в електронній формі, їх паперова копія не подається. Електронна форма для подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування затверджена рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016.

Встановлено, що 09.12.2017 в період часу з 8-00 до 18-00 (точний час не встановлений), перебуваючи в кабінеті ОСОБА_3, адміністратора сервісного центру 1241 РСЦ МВС в Дніпропетровській області, розташованому за адресою: Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Маліновського, 130, ОСОБА_1 уклав «Договір купівлі - продажу транспортного засобу № 1241/2017/743428» з ОСОБА_4, який виступає продавцем та фактично надав доручення ОСОБА_5 на продаж транспортного засобу, а саме автомобіля марки GEELY FE-1, 2012 року випуску, кузов L6T7844S4CN027270, загальною вартістю 108 836 (сто вісім тисяч вісімсот тридцять шість) гривень 00 копійок. При цьому 09.12.2018 в ТСЦ 1443(м.Краматорськ) видано свідоцтво про реєстрацію даного транспортного засобу СХК 125358.

Відповідно п.п. 2.2 Договору купівлі - продажу транспортного засобу № 1241/2017/743428 від 09.12.2017 право власності на транспортний засіб виникає у покупця з моменту підписання даного договору. Передача майна відбулася під час підписання цього договору шляхом передачі покупцеві технічної документації на майно.

Згідно інформації отриманої в ТСЦ 1443(м. Краматорськ) РСЦ МВС в Донецькій області 09.12.2017 ОСОБА_1 став власником транспортного засобу GEELY FE-1, коричневого кольору, 2012 року випуску, кузов: L6T7844S4CN027270 загальною вартістю 108 836 (сто вісім тисяч вісімсот тридцять шість) гривень 00 копійок.

Тобто, упродовж періоду часу з 09.12.2017 по 20.12.2017 року у ОСОБА_1 виник обов’язок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.

Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються, у тому числі, до адміністративної відповідальності.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи посадовою особою державної служби, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, порушуючи вимоги ч.2 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції» своєчасно не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції шляхом внесення відомостей про суттєві зміни в майновому стані, а саме придбав рухоме майно- транспортний засіб шляхом укладення договору купівлі – продажу транспортного засобу загальною вартістю 108 836 (сто вісім тисяч вісімсот тридцять шість) гривень 00 копійок, що підтверджується інформацією наданою ТСЦ 1443(м. Краматорськ) РСЦ МВС в Донецькій області та договором купівлі продажу транспортного засобу № 1241/2017/743428 від 09.12.2017. Але повідомив НАЗК 26.02.2018 року о 22:58 год. шляхом подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані про купівлю даного транспортного засобу.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП.

У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 показав, що ним був реалізований попередній транспортний засіб за суму, яка не перевищує 80,000 грн. 00 коп., про що відображено було у щорічній декларації за 2017 рік. Придбаний автомобіль було набуто у законний спосіб за кошти, які були отримані за реалізацію попереднього транспортного засобу та заощаджень. Наміру приховувати придбане авто він не мав, тому у лютому 2018 році подав декларацію про суттєві зміни матеріального становища та декларацію за 2017 рік. У передбачений законодавством строк не подав до НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані щодо купівлю транспортного засобу, бо вважав, що матеріальне становище суттєво не змінилося, бо як був у нього автомобіль так і залишився, крім того не приділив нелажної уваги необхідність подати повідомлення до НАЗК через завантаження на роботі та хворобу. Просить зауважити, що умислу у його діях не було, його дії не спричинили суспільно-небезпечних наслідків, майновий склад не змінився в сторону покращення. Просить закрити провадження за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Обставини правопорушення підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.1-6), скриншотом за результатами пошуку Е-декларацій поданих ОСОБА_1 з 2016 року по 2018 рік (а.с.8), Е-декларацією поданою ОСОБА_1 за 2016 рік (а.с.9-14), повідомлення про суттєві зміни в майновому стані від 26.02.2018 року (а.с.15-17), посадовою інструкцією ОСОБА_1 (а.с.23-25) копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (а.с.28), копію витягу з Наказу №3-о від 31.05.2013 року (а.с.29), листом-повідомлення з ТСЦ 1443 РСЦ МВС в Донецькій області відповідно до якого за громадянином ОСОБА_1 зареєстрований автомобіль Geely FE-1 н/з «АН2834КС», свідоцтва про реєстрацію СХК 125358 від 09.12.2017 року (а.с.30), витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності (а.с.31-35), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.38-39), копією наказу №124-о від 20.12.2017 року щодо надання матеріальної допомоги ОСОБА_1 (а.с.42), копією наказу №125-о від 20.12.2017 року про преміювання працівників департаменту, а саме ОСОБА_1 (а.с.43-45).

Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.2 КУпАП.

При накладенні стягнення відповідно до ст.33 ч.2 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

На підставі наведеного, правопорушнику слід призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч.2 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір»-

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.2 КУпАП, та піддати його штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.. 00 коп.).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.) судовий збір в розмірі 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві гривні 40 коп.).

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя ОСОБА_6