
Справа № 234/16115/17
Провадження № 2/234/428/18
Заочне рішення
іменем України
16 березня 2018 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі судді Ткачової С.М., за участю секретаря Ющенко С.М.,
№ 234/16115/17, номер провадження № 2/234/428/18
за позовом Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради
до ОСОБА_1
про стягнення переплати бюджетних коштів
учасники справи:
позивач: Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради, представник позивача-Філоник В.В.
відповідач: ОСОБА_1
1. Стислий виклад позиції позивача та заперечення відповідача:
Позивач звернувся з позовом до відповідача з вимогою про стягнення переплати бюджетних коштів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 28 квітня 2015 року відповідач звернулася до позивача з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території. Рішенням від 09.04.2015 року на сім’ю заявника та її дітей було призначено допомогу як непрацездатним особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 08.04.2015 року по 07.10.2015 року в розмірі 2210,00 коп.. Надалі відповідач звернувся з заявою від 23.11.2015 року. Рішенням позивача допомогу призначено на період з 23.11.2015 року по 22.05.2016 у розмірі 2210,00 грн.. В ході перевірки було встановлено, що на дату подання заяви від 08.04.2015 року відповідач володіє трьома транспортними засобами. Позивачем було прийнято рішення від 31.05.2016 здійснити перерахунок за період з 08.04.2015 року по 31.08.2015 року, у зв’язку з тим, що за вказаний період відповідач не мала права на отримання державної допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у зв’язку з наданням недостовірної інформації. Розмір загальної переплати відповідно до довідки перерахунку від 01.06.2016 року становить 10534,33 грн.. Просить стягнути з ОСОБА_1 заборговану переплату державних коштів у розмірі 10534,33 грн..
Відповідач письмові заперечення суду не надав.
2. Заяви (клопотання ) учасників справи.
Від представника позивача ОСОБА_2 надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника позивача. Позовні вимоги підтримує, не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
3. Процесуальні дії у справі
16.03.2018 року на підставі наявних у справі доказів, відповідно вимог ст. ст. 280, 281 ЦПК України, суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
4. Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради з заявою як особа, яка переміщується з тимчасово окупованої території України.
Відповідно до абз.1 п.1 постанови КМУ від 01.10.2014 року № 509, про затвердження Порядку оформлення і видачу довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
ОСОБА_1 10.02.2015 року була видана довідка № 1426/34818 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
08 квітня 2015 року ОСОБА_1 звернулася до позивача із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, зазначивши в заяві у складі сім’ї своїх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 14)
Відповідно до п.2 «Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 року № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Згідно п.5 постанови КМУ № 505 від 01.10.2014 року, для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім'ї подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). В заяві зазначається, зокрема, наявність у володінні всіх членів сім’ї транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (із зазначенням строку експлуатації з дати випуску).
Рішенням від 09.04.2015 року відповідачу та на її сім’ю було призначено допомогу як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України на період з 08.04.2015 року по 07.10.2015 року в розмірі 2210,00 грн. (а.с.13).
23.11.2015 року відповідач зверталася із заявою, рішенням позивача від 02.12.2015 року призначено допомогу з 23.11.2015 по 22.05.2016 у розмірі 2210,00 грн.. (а.с. 8-9).
Відповідно до матеріалів ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 має у власності: автомобіль TOYOTA FJ Cruiser 2008 року випуску, RENAULT Trafic 2010 року випуску, ВАЗ 217230 2011 року випуску (а.с.6).
Згідно п.6 Порядку № 505, грошова допомога не призначається у разі, коли у володінні сім’ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.
Розмір переплати відповідно до довідки від 01.06.2016 року складає 10534,33 грн. (а.с. 20).
Згідно п. 11 Порядку № 505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім'ї на вимогу уповноваженого органу.
Відповідач листом № 01-08/9181 від 05.07.2016 року повідомлена про наявність у неї заборгованої переплати державних коштів. Однак, до теперішнього часу, заборгованість відповідачем не погашена (а.с. 4).
5. Позиція суду
Суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню, у зв'язку із чим з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгована переплата державних коштів в сумі 10534,33 грн.
6. Розподіл судових витрат між сторонами.
У відповідності до положень ст. ст. 133, 141 ЦПК України з відповідача в дохід держави слід стягнути судовий збір в сумі - 1600 грн.
Керуючись ст. ст. 5, 12-13, 19, 89, 263-268, 273, 280-283 ЦПК України, Постановою КМУ «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України», суд, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів,-задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5 заборговану переплату державних коштів в сумі 10534,33 грн. на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради (ЄДРПОУ 25953617, на р/р 35217039022516 в ГУ ДКСУ в Донецькій області, МФО 820172).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001: код класифікації доходів бюджету: 22030106 судовий збір у розмірі 1600 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Апеляційного суду Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення ухвалено та надруковано в єдиному примірнику в нарадчій кімнаті.
Суддя Краматорського міського
суду Донецької області ОСОБА_5