
Справа № 815/756/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2018 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Стеценко О.О.
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі – Позивач, або ОСОБА_1М.) з адміністративним позовом до Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (далі – Відповідач, або СОУ ПФУ в м. Одесі) про визнання протиправними дій Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком; зобов’язання Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити розрахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 15.11.2017 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1,35% відповідно до п. п. 4-4 п.4 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вже отриманих сум пенсії.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що 15.11.2017 року він звернувся до СОУ ПФУ в м. Одесі із заявою про призначення йому пенсії за віком, надавши всі необхідні документи для призначення пенсії. 20.12.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Відповідача із заявою про застосування для розрахунку пенсії величини оцінки року страхового стажу в розмірі 1,35% відповідно до розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Позивач зазначає, що в кінці січня 2018 року ним було отримано лист Відповідача №389/Г-5/01 від 25.01.2018 року, яким відмовлено у застосуванні оцінки року страхового стажу 1,35%, так як з 01.10.2017 року відповідно до ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначена величина оцінки одного року страхового стажу 1%. Позивач зазначає, що відповідно до розпорядження 854966 від 31.01.2018 року йому було призначено пенсію за віком у розмірі 2941,35 грн., при цьому Відповідачем було розраховано коефіцієнт стажу у розмірі 0,39. Позивач зазначає, що заяву про призначення пенсії за віком він подав 11.12.2017 року, до цього часу він на обліку у Відповідача не перебував та пенсійної справи на нього заведено не було. Разом з тим, Позивач зазначає, що йому з 14.12.2002 року було призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», котрий передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії. Позивач зазначає, що він не звертався до Відповідача із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший, а просив призначити пенсію за іншим законом, тобто мало місце призначення пенсії за іншим законом, а не переведення з одного виду пенсії на інший в межах одного закону. Враховуючи викладене, Позивач вважає протиправними дії СОУ ПФУ в м. Одесі щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні йому пенсії за віком, у зв’язку із чим звернувся до суду.
Ухвалою суду від 27.02.2018 року було відкрито провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.2-4).
Представник Відповідача надав до суду письмовий відзив на адміністративний позов, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі з підстав, викладених в письмовому відзиві на позов (а.с. 28-30). Так, в письмовому відзиві на адміністративний позов представник Відповідача зазначив, що Позивач перебував на обліку в ГУ ПФУ в Одеської області та з 14.12.2002 року отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Представник Відповідача зазначає, що 15.11.2017 року Позивач звернувся до СОУ ПФУ в м. Одесі з заявою про перехід з пенсії за вислугу років, призначеної згідно із Законом України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” на дострокову пенсію за віком відповідно до ст. 115 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Розпорядженням СОУ ПФУ в м. Одесі від 06.12.2017 року Позивача було переведено з пенсії за вислугу років на пенсію за віком при загальному страховому стажі 41 рік 4 місяці 13 днів та середньомісячному заробітку 6398,43 грн., який був розрахований за період з 01.07.2000 року по 31.10.2017 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %. Щодо вимоги Позивача про зобов’язання Управління здійснити розрахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 15 листопада 2017 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1,35% відповідно до п.п. 4-4 п. 4 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вже отриманих сум пенсій представник Відповідача зазначає, що Позивач перебував на обліку в ГУ ПФУ в Одеській області та отримував пенсію за вислугою років. При цьому представник Відповідача зазначає, що нормами чинного законодавства не передбачено отримання двох видів пенсії, а у разі зміни виду пенсії пенсійним органом відповідно до норм чинного законодавства та автоматизованої системи обробки пенсійної документації комп’ютерної технології (АСОПД/КОМТЕХ) здійснюється переведення з одного виду пенсії на інший. Представник Відповідача зазначає, що відповідно до пп. 4-3 п.4 розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 01.10.2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %. Враховуючи викладене, представник Відповідача вважає, що відсутні правові підстави для перерахунку стажу роботи з застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%, тому представник Відповідача просить відмовити у задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянина України серії КЕ №636489, виданим 05.05.1997 року (а.с.10).
Позивач з 14.12.2002 року отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с. 21).
14.11.2017 року Позивач отримав Атестат про зняття з обліку №1743 у зв’язку з переходом на пенсію за іншим законом (а.с. 32).
15.11.2017 року Позивач звернувся до СОУ ПФУ в м. Одесі із заявою про призначення пенсії за віком (а.с. 35).
Страховий стаж Позивача з 01.07.2000 року складає 17 років 1 місяць 28 днів. Загальний стаж роботи позивача складає 39 років 0 місяців 21 день (а.с. 13).
На підставі заяви Позивача від 15.11.2017 року, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», розпорядженням №854966 від 31.01.2018 року Позивачу було призначено пенсію за віком з 01.01.2018 року (а.с 13).
20.12.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Відповідача із заявою про застосування для розрахунку пенсії величини оцінки року страхового стажу в розмірі 1,35% відповідно до розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». До вказаної заяви були додані копія паспорта та ідентифікаційного номеру; копія трудової книжки з зазначенням періодів трудової діяльності серія БТ - І №7380571; копія диплому про навчання серія НО № 4176288; копія військового квитка серія НО № 4176288; довідки про проходження військової служби від 15.11.2017 № 2185, № 241 с/з, № 242 с/з, видані Суворовським районним військовим комісаріатом; копія посвідчення учасника бойових дій серія АБ № 594903; копія послужного списку.
Як встановлено судом, та не заперечується сторонами по справі, 20.12.2017 року Позивачем була подана заява до СОУ ПФУ в м. Одесі про застосування для розрахунку пенсії величини оцінки року страхового стажу в розмірі 1,35% відповідно до розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Листом №389/Г-5/01 від 25.01.2018 року Відповідачем було повідомлено Позивача про відсутність правових підстав для перерахунку стажу роботи з застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35%. В обґрунтування зазначеного твердження Відповідачем було зазначено, що відповідно до пункту 4-3 розділу XV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсії з 01.10.2017 року перераховані із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. Відповідачем було зазначено, що розпорядженням СОУ ПФУ в м. Одесі від 06.12.2017 року Позивача було переведено з пенсії за вислугу років на пенсію за віком при страховому стажі 39 років та середньомісячній заробітній платі 6403,73 грн. (3764,40 грн. середній показник заробітку в Україні за 2014-2016 роки х 1,70113 індивідуальний коефіцієнт заробітної плати), яка обчислена за період з 01.07.2000 року по 31.10.2017 року. Розмір пенсії з 15.11.2017 року встановлено на рівні 2943,41 грн. (а.с. 24).
Не погоджуючись з зазначеним листом, вважаючи протиправними дії СОУ ПФУ в м. Одесі щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком, Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.
Проаналізувавши матеріали справи, доводи викладені в позовній заяві, оцінивши докази по справі у їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
За змістом частин 1, 2 статті 1 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон 2262-XII) особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років. Військовослужбовці, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, які стали інвалідами за умов, передбачених цим Законом, набувають право на пенсію по інвалідності.
Відповідно до статті 7 Закону 2262-XII, військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, які одночасно мають право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором. У разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до цього Закону та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який особа має право відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", і розміром пенсії із солідарної системи відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, фінансується за рахунок коштів державного бюджету.
Частиною 1 статті 9 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058-IV) передбачено, що відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до частини 3 ст.45 Закону 1058-ІV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Відтак, при переведенні з одного виду пенсії на інший особам враховується заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), як при первинному призначенні пенсії, а за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Судом встановлено, що 11.10.2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" від 03.10.2017 року № 2148-VIII, яким внесено зміни до Закону 1058-ІV.
Відповідно до положень п.4-3 Прикінцевих положень Закону 1058-ІV пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
Згідно з абз. 1 п.4-4 Прикінцевих положень Закону 1058-ІV, з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %.
Частиною першою статті 25 Закону 1058-ІV передбачено, що коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п'яти знаків після коми за формулою:
Кс - коефіцієнт страхового стажу;
См - сума місяців страхового стажу;
Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках).
За період участі в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1%.
Таким чином, середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %, згідно з положеннями пункту 4-4 Прикінцевих положень Закону 1058-ІV застосовується лише при призначенні особам пенсії у період з 01 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року.
Відповідач у відзиві на адміністративний позов вказує, що для перерахунку стажу роботи з застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% немає правових підстав.
Оцінюючи доводи Відповідача щодо того, що величина оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 % не застосовується при обчисленні розміру пенсії Позивача, оскільки пенсія йому призначена не вперше, суд враховує наступне.
Матеріалами справи підтверджено, що Позивач отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону 2262-XII з 14.12.2002 року. 14.11.2017 року Позивач отримав Атестат про зняття з обліку №1743 у зв’язку з переходом з 01.01.2018 року на пенсію за іншим законом, а саме за Законом 1058-ІV.
На підставі поданої заяви до Пенсійного фонду, з 11.12.2017 року Позивачу призначено пенсію за віком на підставі іншого Закону, а саме відповідно до Закону №1058-ІV.
Законом №1058-ІV не регулюються порядок призначення, обчислення розміру та виплати пенсій за вислугу років.
Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону №1058-ІV, особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 30 років.
При цьому відповідно до п.4 ч.1 ст. 115 Закону №1058-ІV право на призначення дострокової пенсії за віком мають військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", відповідно до абзаців шостого і сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов’язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
Судом встановлено, що Позивач приймав участь у бойових діях в Афганістані, що підтверджується посвідченням учасника бойових дій серії АБ № 594903 (а.с. 25), довідками про проходження військової служби № 241 с/з, № 242 с/з від 15.11.2017 року, виданими Суворовським районним військовим комісаріатом (а.с. 22).
Таким чином, станом на день звернення з заявою про призначення пенсії за віком, Позивач повністю відповідав критеріям віку та страхового стажу, встановленим ст. 115 та ст. 26 Закону №1058-ІV.
Суд зазначає, що приписи ч. 3 ст. 45 Закону №1058-ІV регулюють переведення з одного виду пенсії на інший вид. Тобто, вказана норма застосовується до тих видів пенсій, які визначені саме Законом №1058-ІV.
Зазначені висновки суду відповідають висновкам Верховного Суду України, викладеним у постановах від 22.12.2015 року (справа №2-а/199/138/14) та від 31.03.2015 року (справа №21-612а14).
Відповідно до положень ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Разом з тим, на підставі заяви Позивача від 15.11.2017 року мало місце призначення іншої пенсії за іншим законом, адже з 14.12.2002 року йому було призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону 2262-XII, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, оскільки основою для визначення розміру пенсії за вислугу років є період служби у Збройних силах та грошове утримання, в силу якого коефіцієнт страхового стажу взагалі не застосовується, а за призначенням пенсії відповідно до Закону №1058-IV Позивач звернувся вперше.
З огляду на зазначене, положення абз. 1 п.4-4 Прикінцевих положень Закону 1058-ІV поширюються на правовідносини щодо визначення розміру пенсії за віком ОСОБА_1 при призначенні, оскільки у вказаній нормі зазначено, що з 1 жовтня 2017 року по 31 грудня 2017 року при призначенні пенсії застосовується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислена як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35 %.
Таким чином суд дійшов висновку, що Відповідач при обчисленні розміру призначеної вперше пенсії за віком ОСОБА_1 безпідставно не застосував величину оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1,35% .
Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню шляхом визнання протиправними дій Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком та зобов’язання Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити розрахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 15.11.2017 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1,35% відповідно до п. п. 4-4 п.4 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вже отриманих сум пенсії.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 9, 72, 77, 241-243, 245, 246, 255, 295 КАС України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (65123, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) до Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі (65003, м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, буд. 95, код ЄДРПОУ 40388751) про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити.
Визнати протиправними дії Суворовського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі щодо заниження величини оцінки одного року страхового стажу з 1,35% до 1% при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком.
Зобов’язати Суворовське об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити розрахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 15.11.2017 року із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1,35% відповідно до п. п. 4-4 п.4 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням вже отриманих ОСОБА_1 сум пенсії.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в тридцятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Стеценко О.О.
.