МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 березня 2018 р.
№ 489/2588/17
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Устинова І.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом:
Товариства з обмеженою відповідальністю "ТВ-ЄВРО ТРАНС", вул. Космонавтів, 61а, м. Миколаїв, 54056
до відповідача:
Державної служби України з питань праці
Управління держпраці у Миколаївській області,
вул. Маршала Василевського, 40/1, м. Миколаїв, 54003
про:
визнання протиправною та скасування постанови від 31.03.2017р. № 28 НП,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю “ТВ-ЄВРО-ТРАНС” (далі – позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної служби України з питань праці (Держпраці, далі – відповідач 1), Управління Держпраці у Миколаївській області (далі – відповідач 2), в якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами управління Держпраці у Миколаївській області від 31.03.2017 року № 28 НП.
Позивач у судове засідання не з’явився, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, в порядку письмового провадження. Позивач адміністративний позов підтримує в повному обсязі та в обґрунтування позовних вимог зазначив, що, в порушення норм законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідач безпідставно виніс постанову про накладення уповноваженими посадовими особами відповідача штрафу на позивача та притягнення підприємства до відповідальності за адміністративне правопорушення.
Відповідач у судове засідання не з’явився, надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, в порядку письмового провадження. Відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог, про що виклав у письмових запереченнях.
З врахуванням положень частин 1, 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) справа вирішується на підставі наявних у ній доказів у письмовому провадженні.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Державною службою України з питань прані (Держпраці) управління Держпраці у Миколаївській області було проведено позапланову перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «ТВ-ЄВРО ТРАНС».
Позапланова перевірка ТОВ «ТВ-ЄВРО ТРАНС» була проведена на підставі наказу від 23.02.2017 № 50 та направлення на перевірку від 24.02.2017 № 115.
Після проведення перевірки Державною службою України з питань праці (Держпраці) управлінням Держпраці у Миколаївській області було складено Акт перевірки додержання суб’єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування №14-01-127/0054. Актом позапланової перевірки було встановлено порушення ч. 3 ст. 24 Кодексу Законів про працю України (далі -КЗпП України), а саме: 6 працівників допущено до роботи без повідомлення центрального органу виконавчої влади забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу, ч.1 ст.116 КЗпП України при звільнені працівника виплата всіх сум, що належить йому від підприємства, установи, організації не провадиться в день звільнення також встановлено за період з 01.01.2016 року по 31.01.2017 виплата заробітної плати в товаристві провадиться в порушення ч.1 ст. 115 КЗпП України.
Управлінням Держпраці в Миколаївській області складено протокол від 02.03.2017 року № 14-01-127/0032 про адміністративне порушення в якому зазначені порушення згідно акту перевірки № 14-01-127/0054.
Також, відповідачем складено Припис від 02.03.2017 р. за № 14-01-127/0054-0049, яким зазначено: забезпечити виплату поточної заробітної плати працівникам відповідно до вимог ч. 1 ст. 115 КЗпП України; забезпечити виплату заробітної плати працівникам за весь час щорічної відпустки відповідно до вимог ч.4 ст. 115 КЗпП України; накази №2-016від 11.01.2016року, №1-016 від 22.01.2016року, №3-016 від23.02.2016 року, № 4-019 від №11.03.201 броку, №5-034 від 10.08.2016 року, №8-022 від 27.10.2016 року, №9-034 від 31.10.2016 року, №11-029 від 04.11.2016 року, №10-021 від 07.11.2016 року, №10-033 від 07.11.2016 року, №10-016 від 07.11.2016 року, №12-009 від 07.11.2016 року, №13-020 від 14.11.2016 року, №13-014 від 14.11.2016 року, №1-026 від 01.02.2017 привести у відповідність до вимог ч.1 ст. 116, ч.1 ст. 117 КЗпП України та забезпечити виплату належних працівникам коштів; забезпечити розмір мінімальної заробітної плати працівникам товариства - відповідно до вимог ч.3 ст.95 КЗпП України та у строк до 02 квітня 2017 року необхідно письмово інформувати про виконання вимог припису Державну службу України з питань праці (Держпраці) управління Держпраці у Миколаївській області.
ТОВ «ТВ-ЄВРО ТРАНС» листом від 28.03.2017 року за № 3 надало відповідь на припис № 14-01-127/0054-0049 від 02.03.2017р., яким повідомило, що забезпечено всі виплати по працівникам відповідно чинного законодавства, які були встановленими актом перевірки №14-01-127/0054. Також до листа були додані письмові докази у вигляді додатків, що підтверджують виплату.
Управлінням Держпраці у Миколаївській області 31.03.2017 року винесена постанова про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами за №28/НП, відповідно до якої на ТОВ «ТВ-ЄВРО ТРАНС» накладено штраф на підставі абз.8 ч.2 ст. 265 КЗпП України (порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим-сьомим цієї частини) у розмірі мінімальної заробітної плати, а саме 3 200 (три тисячі двісті) гривень та на підставі абз.4 ч.2 ст. 265 КЗпП України (недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці) у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а саме у розмірі 64000 (шістдесят чотири тисячі) гривень (3200*10*2=64000).
Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №509.
Відповідальність за порушення законодавства про працю регламентується ст. 265 КЗпП України.
Відповідно до ч.1 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність за порушення законодавства про працю.
Згідно абз.4 ч.2 ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі: недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (абзац 4 ч.2 ст.265 КЗпП України); порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - сьомим цієї частини, - у розмірі мінімальної заробітної плати (абзац 8 ч.2 ст.265 КЗпП України).
Відповідно до ч.4 ст.265 КЗпП України штрафи, зазначені у частині другій цієї статті, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю (ч 7 ст.265 КЗпП України).
Позивач не заперечує, що ним було порушено вимоги трудового законодавства, які згодом були усунені. Позиція позивача полягає у тому, що він не повинен нести відповідальності у разі добровільного і своєчасного усунення усіх порушень. З приводу цього, суд зазначає, що у відповідності до вимог ч.7 ст.265 КЗпП України, сплата штрафу не звільняє позивача від усунення порушень законодавства про працю.
Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку, що постанова від 31.03.2017 року № 28 НП, винесена Управлінням Держпраці у Миколаївській області, є законною та відповідає нормам чиного законодавства.
Отже, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “ТВ-ЄВРО-ТРАНС” є безпідставними та задоволенню не підлягають.
За приписами частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя І. А. Устинов