Постанова № 73057712, 28.03.2018, Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
28.03.2018
Номер справи
583/1054/18
Номер документу
73057712
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 583/1054/18

3/583/376/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.03.2018 року м. Охтирка Сумської області

Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Ярошенко Т.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Охтирського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, протокол про адміністративне правопорушення №109 від 26.03.2018 року

за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

28 березня 2018 року до суду надійшов вказаний адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 в тому, що він при примусовому виконанні дубліката виконавчого листа №АЕ-42/1998 від 13.11.2006 року, виданого Ковпаківським районним судом Сумської області про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів в розмірі 1/4 частини від всіх видів заробітку, але не менше 1/2 частини неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, щомісячно на утримання доньки Наталії, ІНФОРМАЦІЯ_3, починаючи стягування з 10.03.1998 року, не сплачував аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості в розмірі 13190,17 грн., що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, а саме з 21.07.2010 року, тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 183-1 КУпАП.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що матеріал необхідно повернути на доопрацювання з наступних підстав.

Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам ст.256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Статтею 183-1 КУпАП передбачено відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Відповідно до ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Аналізуючи ст.183-1 КУпАП, суд приходить висновку, що об’єктивна сторона цього правопорушення характеризується бездіяльністю особи, яка повинна сплачувати періодичні платежі кожного місяця у визначеному розмірі і датою вчинення цього правопорушення є відповідний період, в який особа не сплачувала аліменти.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за несплату аліментів у період з 21.07.2010 року по 09.02.2018 року, тобто, період заборгованості виник до набрання ст.183-1 КУпАП чинності (до 06 лютого 2018 року).

Суд вважає, що вказаний протокол не відповідає вимогам ст.256 КУпАП.

Крім того, не зрозуміло, чому саме 09.02.2018 року було виявлено факт несплати аліментів ОСОБА_1, хоча згідно постанови про відкриття виконавчого провадження виконавчий лист знаходиться на примусовому виконанні з 21.07.2010 року.

В матеріалах справи відсутній розрахунок заборгованості з часу набрання чинності ст. 183-1 КУпАП (тобто з 06 лютого 2018 року), його копія не вручена ОСОБА_1

Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.

За таких обставин вказаний матеріал про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 необхідно направити до Охтирського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області на доопрацювання, для усунення вказаних вище недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Повернути адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Охтирського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області для доопрацювання з підстав, зазначених у мотивувальній частині постанови.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду: ОСОБА_3