
Справа № 709/452/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 березня 2018 року смт.Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Кваша І.М., за участю прокурора Чорнобаївського відділу Золотоніської місцевої прокуратури Черкаської області ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративні матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором СТОВ "Красенівське", що знаходиться за адресою: с. Красенівка Чорнобаївського району Черкаської області, депутата Чорнобаївської районної ради, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,-
-за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, будучи депутатом Чорнобаївської районної ради, і являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 даного Закону, без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік за формою, що визначається Національним агенством, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_2 пояснив, що декларацію заповнював, був впевнений, що подав. Чому не направилась - не знає, виявили пізніше. Чи надійшло підтвердження щодо подачі декларації на електронну адресу не проконтролював. Також посилався на те, що не є впевненим користувачем комп"ютера, на незадовільну роботу сайту.
Прокурор вважає доведеним несвоєчасне подання ОСОБА_2 декларації, яке є підставою для визнання його винним та притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з'ясувавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Стаття 129 Конституції України передбачає, що розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведеності перед судом їх переконливості.
Згідно зі статтею 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність,яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні,чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини,що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до протоколу Чорнобаївської районної ради № 1 від 19 листопада 2015 року ОСОБА_2 обрано депутатом Чорнобаївської районної ради сьомого скликання.
Згідно зі ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування-особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» пункту 2, пунктах 4,5 частини 1 ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
ОСОБА_2, будучи депутатом районної ради є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Рішенням № 3 від 11 серпня 2016 року Національного агенства, яким затверджено ОСОБА_3»яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, передбачено етапність початку роботи системи декларування у 2016-2017 роках, яка визначена рішенням Національного агенства від 10 червня 2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088.
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 частини 3 розділу1 вказаного ОСОБА_3»яснення, перший етап подачі деклрації розпочинається з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб»єктів декларування: щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці. Другий етап декларування розпочинається з 00 годин 00 хвилин 10 січня 2017 року для інших суб»єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Станом на вказану вище дату ОСОБА_2 згідно зі статтею 50 Закону не займав відповідальне та особливо відповідальне становище, тому для нього початок декларування розпочинався з другого етапу.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 № 1975-УІІІ, продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше. Тобто граничний термін подачі декларації для ОСОБА_3 визначений законом – до 1 травня 2017 року.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік ОСОБА_2 подана до Реєстру 06.06.2017 року.
Таким чином, ОСОБА_2, являючись відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, оскільки граничний термін подачі був 01.05.2017 року, а декларація фактично подана 06.06.2017 року. Своїми діями ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Посилання на те, що він не є впевненим користувачем Інтернету, на незадовільну роботу сайту суд не визнає поважними причинами, що могли перешкодити особі подати декларацію.
Вирішуючи питання про накладення стягнення, у відповідності до ст.ст 33-35 КУпАП, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини. Обставин, що пом"якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено. Суд застосовує до правопорушника стягнення в межах санкції статті у вигляді штрафу.
У зв’язку з накладенням адміністративного стягнення, на підставі статті 40-1 КУпАП, з ОСОБА_2 необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 352,40 гривень.
Керуючись ст. ст.9, 33-35, ч.1 ст.172-6, 251, 280, 284 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п"ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п"ятдесят гривень 00 копійок), який стягнути в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 352,40 грн. судового збору в прибуток держави (стягувач Державна судова адміністрація України, реквізити: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ - 37993783; банк отримувача - ОСОБА_3 управління державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача - 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом 10 днів з дня її винесення (отримання копії).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі несплати правопорушником штрафу у п"ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
В порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Строк пред"явлення до виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя І.М. Кваша