
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 712/14072/17
УХВАЛА
28 березня 2018 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Мельничука В.П., суддів, Горяйнова А.М., Лічевецького І.О., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної прикордонної служби України на рішення Соснівського районного суду м. Черкаси від 17 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Адміністрації державної прикордонної служби України, Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Мамота про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси від 17 січня 2018 року адміністративний позов ОСОБА_4 до Адміністрації державної прикордонної служби України, Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Мамота про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії - задоволено.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, Адміністрацією державної прикордонної служби України подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить скасувати рішення суду першої інстанції від 17 січня 2018 року та прийняти нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Відповідно до п.1 ч.5,ч.6 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.
Розмір судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги в адміністративній справі визначено Законом України «Про судовий збір» з урахуванням змін до вказаного Закону.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір справляється в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Позивачем в адміністративному позові заявлено одну вимогу немайнового характеру.
Виходячи зі змісту позовної заяви, Державна прикордонна служба України при зверненні до суду з даною апеляційною скаргою повинна була сплатити судовий збір за одну вимогу немайнового характеру, тобто (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (640,00*150%)), що становить 960,00 грн.
Всупереч ст.296 КАС України відповідачем не дотримано вимог законодавства та не надано документу про сплату судового збору, натомість заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, у зв'язку з відсутністю коштів на сплату судового збору.
Перевіривши доводи зазначеного клопотання, колегія суддів прийшла до висновку, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З огляду на вказане колегія суддів зауважує, що питання відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати врегульовано ст. 8 Закону України "Про судовий збір", за змістом частини першої якої враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Згідно з ч. 2 ст. 8 зазначеного вище Закону суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Зазначений в статті 8 Закону України «Про судовий збір» перелік умов та підстав для відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати є вичерпним та не підлягає розширеному тлумаченню.
Вказаною нормою не передбачено повноважень суду щодо відстрочення, розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати , Державної прикордонної служби України а тому клопотання задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 169, 298, КАС України, -
У Х В А Л ИЛА:
У задоволенні клопотання Державної прикордонної служби України про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не може бути оскаржена в касаційному порядку.
Суддя - доповідач В.П. Мельничук
Судді А.М. Горяйнов
І.О. Лічевецький