Постанова № 73041210, 29.03.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2018
Номер справи
750/11948/17
Номер документу
73041210
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 750/11948/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Судді-доповідача: Бужак Н. П.

Суддів: Костюк Л.О., Твердохліб В.А.

За участю секретаря: Івченка М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні (без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу) апеляційну скаргу Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області на рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 08 лютого 2018 року, суддя Логвіна Т.В., у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 звернувся до Деснянського районного суду м. Чернігова з адміністративним позовом до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області, в якому просив: визнати дії відповідача по закінченню виконавчого провадження без виконання рішення суду та ухваленню постанов державного виконавця про закінчення виконавчого провадження від 22.11.2017 року по справі ВП № 45105585, від 24.11.2017 року по справі ВП № 38474794 та від 24.11.2017 року по справі ВП № 42270658 незаконними та зобов'язати відповідача скасувати постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження від 22.11.2017 року по справі ВП № 45105585, від 24.11.2017 року по справі ВП № 38474794 та від 24.11.2017 року по справі ВП № 42270658 та поновити виконавче провадження по вказаним справам.

Рішенням Деснянського районного суду м. Чернігова від 04 січня 2018 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову в повному обсязі.

Згідно з частиною 2 статті 313 КАС України, неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Оскільки учасники справи в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку, відповідно до частини 4 статті 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Назаренко Мариною Борисівною у відповідності до ч. 3 ст. 63 Закону України "Про виконавче провадження" винесено постанови про закінчення відкриття виконавчого провадження від 22.11.2017 року по справі ВП № 45105585, від 24.11.2017 року по справі ВП № 38474794 та від 24.11.2017 року по справі ВП № 42270658.

Не погоджуючись із вищезазначеними постанови, вважаючи дії відповідача щодо прийняття постанов про закінчення виконавчого провадження без виконання рішення суду протиправними, з метою відновлення порушенного права, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи колегія судддів вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Станом, на час відкриття виконавчого провадження діяв Закон України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 року №606-ХІV, з 05 жовтня 2016 року набув чинності Закон України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 року №1404-VІІІ.

Згідно із п. 6,7 Перехідних положень Закону України "Про виконавче провадження" (від 02.06.2016 року №1404-VІІІ) рішення, які виконувалися органами державної виконавчої служби до набрання чинності цим Законом, продовжують виконуватися цими органами до настання підстав для завершення виконавчого провадження.

Виконавчі дії, здійснення яких розпочато до набрання чинності цим Законом, завершуються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом. Після набрання чинності цим Законом виконавчі дії здійснюються відповідно до цього Закону.

У відповідності до зазначених вимог Перехідних положень Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 року №1404-VІІІ, подальше виконання виконавчого документа здійснювалось відповідно до цього Закону.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" (далі - Закон № 1404) передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження" відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема, виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

Відповідності до п. 1 ч. 1 статті 26 вказаного Закону виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону за заявою стягувача про примусове виконання рішення.

Частиною 5 статті 26 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження з наданням боржникові строку для самостійного його виконання.

Згідно ч. 1 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Пунктами 1, 6 ч. 5 ст. 19 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що боржник зобов'язаний утримуватися від вчинення дій, що унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; надавати пояснення за фактами невиконання рішень або законних вимог виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження.

Відповідно до стаття 27 Закону України "Про виконавче провадження" при невиконанні рішення в наданий для самостійного виконання строк з боржника стягується виконавчий збір та витрати пов'язані з організацією та проведенням виконавчих дій.

Частинами 1-3 статті 63 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.

У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.

Виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.

Статтею 75 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Таким чином, що у разі невиконання боржником без поважних причин вимог державного виконавця про необхідність виконання рішення суду у встановлений строк на нього накладається штраф, у тому числі при повторному невиконанні вимог державного виконавця. Отже визначальними обставинами для накладення штрафу на боржника є невиконання судового рішення та відсутність поважних причин такого невиконання.

З матеріалів справи вбачається, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області перебував виконавчий лист № 750/9129/13-а, виданий 16.09.2014 року Деснянським районним судом м. Чернігова про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради здійснити ОСОБА_2 перерахунок щорічної допомоги на оздоровлення за 2013 рік відповідно ч. 4 ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат та здійснити відповідні виплати, за відрахуванням вже сплаченої суми.

15.10.2014 року відповідно до ст.ст. 17. 19. 20. 25 Закону України «Про виконавче провадження» (№606-ХІУ від 21.04.1999 зі змінами) державним виконавцем відкрито виконавче провадження ВП № 45105585. Копії постанови про відкриття виконавчого провадження направлено сторонам виконавчого провадження до відома та виконання.

Листом № 12-07/15553 від 27.10.2014 Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради повідомило про проведення перерахунку допомоги ОСОБА_4 згідно рішення суду та сума до виплати становить 5615,00 гри. Рішення суду виконано частково в частині нарахування допомоги в сумі 5615.00 грн., проте виплата не здійснена в зв'язку з відсутністю кошторисних призначень.

07.11.2014 року до Деснянського районного суду направлено подання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Ухвалою Деснянського районного суду м.Чернігова № 750/9129 13-а від 17.11.2014 року в задоволення подання відмовлено.

03.04.2015 року за невиконання рішення суду без поважних причин на Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради державним виконавцем відповідно до ст. ст. 11, 89 Закону України «Про виконавче провадження» (№606-ХІУ від 21.04.1999 року зі змінами) накладено штраф в сумі 680 грн. Крім того, боржнику направлено вимогу щодо виконання рішення суду в 5 денний строк з дня отримання вимоги.

Листом № 12-07/7270 від 09.04.2015 року Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради повідомило, що рішення суду не виконано у зв'язку з відсутністю кошторисних призначень.

29.04.2015 року за невиконання рішення суду повторно на Управління праці та соціального захисту населення державним виконавцем відповідно до ст. ст. 11, 89 Закону України «Про виконавче провадження» (№606-Х1У від 21.04.1999 року зі змінами) накладено штраф в сумі 1360 грн.

29.04.2015 року державним виконавцем відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» (№ 606-ХІУ від 21.04.1999 зі змінами) та Інструкції з організації примусового виконання рішень від 02.04.2012 року №512/5 складено відповідний акт про невиконання боржником рішень суду.

29.04.2015 року до Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області державним виконавцем направлено подання про притягнення до кримінальної відповідальності за ст.382 КК України посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради.

29.04.2015 року на підставі п. 11 ч. 1 ст. 49 Закону № 606-Х1У винесено постанову про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 750/9129/13-а. Копії постанови направлено сторонам, виконавчий документ - до суду.

Постанову про закінчення виконавчого провадження ВП №45105585 від 29.04.2015 року скасовано постановою Деснянського районного суду м. Чернігова № 750/6587/1 5-а від 27.07.2015 року.

04.04.2016 року виконавче провадження було відновлено.

Управління праці та соціального захисту населення рішення суду в частині виплати допомоги ОСОБА_4 не виконало.

22.11.2017 року старшим державним виконавцем Назаренко М.Б. на підставі п. 11 ч. 1 ст. 39, 40 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про закінчення виконавчого провадження ВП №45105585. Копії постанови направлено сторонам, виконавчий документ - до суду.

Крім того, на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області перебував виконавчий лист №2-а/2506/158/2012 виданий 01.06.2011 року Деснянським районним судом м. Чернігова про зобов'язання Управління праці та соціального захист) населення Деснянської районної у м. Чернігові ради здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплатити йому щорічну допомогу на оздоровлення, відповідно до ч.4 ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат за 2011 рік відповідно до Закону України "Про державний бюджет України па 2011 рік".

12.06.2013 року на підставі ст.ст.17, 19, 20, 25 Закону України «Про виконавче провадження» (№ 606- XIV від 21.04.1999 року зі змінами) державним виконавцем відкрито виконавче провадження ВП № 38474794. Копії постанови про відкриття виконавчого провадження направлено сторонам до відома та виконання.

Листом від 17.07.2013 року № 12-07/9409 Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради проведено перерахунок допомоги ОСОБА_2 згідно рішення суду та сума до виплати становить 5245,00 грн. Рішення суду виконано частково в частині нарахування допомоги в сумі 5245,00 грн. але виплата не здійснена в зв'язку з відсутністю кошторисних призначень.

22.08.2013 року до Деснянського районного суду м.Чернігова направлено подання про зміну способу і порядку виконання рішення суду.

Ухвалою Деснянською районного суду м. Чернігова № 2-а/2506/158 12 від 16.09.2013 року у задоволенні подання відмовлено.

07.11.2014 року за невиконання рішення суду без поважних причин на Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради державним виконавцем відповідно до ст.ст.11, 89 Закону України «Про виконавче провадження» (№ 606-ХІУ від 21.04.1999 року зі змінами) накладено штраф в сумі 680 грн. Також боржнику направлено вимогу щодо виконання рішення суду в 5 денний строк з дня отримання вимоги.

Листом № 12-07/16714 від 14.11.2014 року Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради повідомило, що рішення суду в частині виплати коштів не виконано в зв'язку з відсутністю кошторисних призначень.

19.11.2014 року за невиконання рішення суду повторно на Управління праці та соці&іьного захисту населення державним виконавцем відповідно до ст.ст. 11, 89 Закону України «Про виконавче провадження» (№ 606-ХІУ від 21.04.1999 року зі змінами) накладено штраф в сумі 1360 грн.

25.12.2014 року державним виконавцем відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» (№ 606-ХІУ від 21.04.1999 року зі змінами) та Інструкції з організації примусового виконання рішень від 02.04.2012 року №512/5 складено відповідний акт про невиконання боржником рішень суду.

15.12.2014 року до Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області державним виконавцем направлено подання про притягнення до кримінальної відповідальності за ст.382 КК України посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради.

25.12.2014 року на підставі п. 11 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження» (№ 606-ХІУ від 21.04.1999 року зі змінами) винесено постанову про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №2- а 2506/158/2012. Копії постанови направлено сторонам, а виконавчий документ до суду.

Постанову про закінчення виконавчого провадження ВП № 38474794 від 25.12.2014 року скасовано постановою Деснянського районного суду м. Чернігова № 750/85/15-а від 17.01.2015 року.

10.03.2015 року виконавче провадження було відновлено.

22.06.2015 року боржнику направлено вимогу щодо виконання судового рішення.

Листом № 12-07/12876 від 25.06.2015 року Управління праці та соціальною захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради повідомило, що рішення суду не виконано в зв'язку з відсутністю кошторисних призначень.

18.02.2016 року на підставі п. 11 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження» (№ 1404-У1ІІ від 02.06.2016 року) винесено постанову про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №2-а/2506/158/2012. Копії постанови направлено сторонам, виконавчий документ - до суду. Дана постанова скасована постановою № 750/2863/16-а Деснянською районного суду м. Чернігова.

08.09.2016 року виконавче провадження було відновлено.

Управління праці та соціального захисту населення рішення суду в частині виплати допомоги ОСОБА_2 не виконало.

24.11.2017 року старшим державним виконавцем Назаренко М.Б. на підставі п. 11 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про закінчення виконавчого провадження ВП 38474794 з примусового виконання виконавчого листа №2-а/2506/158/2012. Копії постанови направлено сторонам, а виконавчий документ до суду.

Також, на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області перебував виконавчий лист №750/856/13-а, виданий 05.02.2014 року Деснянським районним судом м. Чернігова про зобов'язання Управління праці га соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплатити йому щорічну допомогу на оздоровлення відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат за 2012 рік відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2012 рік".

26.02.2014 року на підставі ст.ст.17, 19, 20, 25 Закону України «Про виконавче провадження» (№ 606- XIV від 21.04.1999 року зі змінами) державним виконавцем відкрито виконавче провадження ВП № 42270658. Копії постанови про відкриття виконавчого провадження направлено сторонам виконавчого провадження до відома та виконання.

Листом № 12-07/3708 від 11.03.2014 року Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради повідомило про проведення перерахуноку допомоги ОСОБА_2 згідно рішення суду. Сума до виплати становить 5615,00 грн. Рішення суду виконано частково в частині нарахування допомоги в сумі 5615,00 грн., але виплата не здійснена в зв'язку з відсутністю кошторисних призначень.

11.06.2014 року до Деснянського районного суду направлено подання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова № 750/856/13-а віл 27 червня 2014 року в задоволенні подання відмовлено.

07.11.2014 року за невиконання рішення суду без поважних причин на Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради державним виконавцем відповідно до ст.ст. 11, 89 Закону України «Про виконавче провадження» накладено штраф в сумі 680 грн.

07.11.2014 року боржнику направлено вимогу щодо виконання рішення суду.

Листом № 12-07/16715 від 14.11.2014 року Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради повідомило, що рішення суду не виконано в зв'язку з відсутністю кошторисних призначень.

19.11.2014 року за невиконання рішення суду повторно на Управління праці та соціального захисту населення державним виконавцем відповідно до ст.ст. 11, 89 Закону України «Про виконавче провадження» накладено штраф в сумі 1360 грн.

26.01.2015 року державним виконавцем відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» № 606-ХІУ та Інструкції з організації примусового виконання рішень від 02.04.2012 року №512/5 складено відповідний акт про невиконання боржником рішень суду.

26.01.2015 року до Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області державним виконавцем направлено подання про притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 382 КК України посадових осіб Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у міст і Чернігові ради.

26.01.2015 року старшим державним виконавцем відділу Постиляковою М.Б. на підставі п. 11 ч. 1 ст. 49 Закону № 606-ХІУ винесено постанову про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №750/856/13-а. Копії постанови направлено сторонам, а виконавчий документ до суду. Постанову про закінчення виконавчого провадження ВП № 42270658 від 26.01.2015 року скасовано постановою Деснянського районного суду м.Чернігова № 750 983/15-а від 10.03.2015 року.

20.08.2015 року виконавче провадження було відновлено.

09.09.2015 року боржнику направлено вимогу щодо виконання судового рішення.

Листом № 12-07/18741 від 16.09.2015 року Управління праці та соціальною захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради повідомило, що рішення суду не виконано в зв'язку з відсутністю кошторисних призначень.

18.02.2016 року державним виконавцем на підставі п. 11 ч. 1 ст. 49 Закону № 606-ХІУ винесено постанову про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа №750/856/13-а. Копії постанови направлено сторонам, виконавчий документ - до суду. Дана постанова була скасована постановою Деснянського районного суду м.Чернігова № 750/2863/16-а від 12.04.2016 року.

08.09.2016 року виконавче провадження було відновлено.

Управління праці та соціального захисту населення рішення суду в частині виплати допомоги ОСОБА_2 не виконало.

24.11.2017 року старшим державним виконавцем Назаренко М.Б. на підставі п. 11 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» винесено постанову про закінчення виконавчого провадження ВП № 42270658 з примусового виконання виконавчого листа № 750/2863/16-а. Копії постанови направлено сторонам, а виконавчий документ до суду.

Зі змісту оскаржуваних постанов про закінчення виконавчого провадження від 22.11.2017 року по справі ВП № 45105585, від 24.11.2017 року по справі ВП № 38474794 та від 24.11.2017 року по справі ВП № 42270658 вбачається, що вона винесена на підставі п. 11 ч.1 ст.39 Закону України "Про виконавче провадження".

Так, ст. 39 Закону від 21.04.1999 № 606-XIV визначає порядок і строки зупинення виконавчого провадження та взагалі не містить п. 11, проте положення вказаного Закону, крім ст. 4, втратили чинність на підставі Закону від 02.06.2016 року № 1404 "Про виконавче провадження", який набрав чинності 05.10.2016 року.

Відповідно до п. 6 та п.7 Розділу 8 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 1404, рішення, які виконувалися органами державної виконавчої служби до набрання чинності цим Законом, продовжують виконуватися цими органами до настання підстав для завершення виконавчого провадження. Виконавчі дії, здійснення яких розпочато до набрання чинності цим Законом, завершуються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом. Після набрання чинності цим Законом виконавчі дії здійснюються відповідно до цього Закону.

За приписами п.11 ч.1 ст. 39 Закону України "Про виконавче провадження" № 1404, виконавче провадження підлягає закінченню у разі надіслання виконавчого документа до суду, який його видав, у випадку, передбаченому частиною третьою статті 63 цього Закону.

Відповідно до абз. 3 ч. 3 ст. 63 Закону України "Про виконавче провадження" у разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

Згідно з п. 2, 3 ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій тощо.

Як убачається із оскаржуваної постанови, суд першої інстанції визнав дії відповідача по закінченню виконавчого провадження без виконання рішення суду та ухвалення постанов про закінчення виконавчого провадження незаконнним, скасував постанови про закінчення виконавчого провадження та зобов'язав відповідача поновити виконавче провадження.

Проте, ухвалюючи дане судове рішення, суд першої інстанції не зазначив у чому полягає незаконність дій Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області, а також не вказав, чому не застосовано у справі Закон України «Про виконавче провадження», зокрема його норми, які передбачають підстави для прийняття постанов про закінчення виконавчого провадження та чи суперечать дані норми Закону нормам міжнародного права, у тому числі Закону України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів N 2, 4, 7

та 11 до Конвенції», на які послався суд.

Крім того, судом першої інстанції не були витребувані виконавчі провадження, не досліджено вказані у ньому процесуальні документи щодо вчинених виконавчих дій, що фактично призвело до ухвалення неправомірного по суті судового рішення.

З досліджених судом апеляційної інстанції виконавчих проваджень вбачається, що державний виконавець діяв у межах наданих йому повноважень, у спосіб, визначений законом, та з дотриманням вимог чинного законодавства України, у тому числі і Закону України «Про виконавче провадження».

Отже, враховуючи вищевикладене, судова колегія вважає, що старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Назаренко Мариною Борисівною правомірно було винесено постанови від 22.11.2017 року по справі ВП № 45105585, від 24.11.2017 року по справі ВП № 38474794 та від 24.11.2017 року по справі ВП № 42270658 про закінчення виконавчого провадження.

За таких обставин, колегія суддів не погоджується з рішенням суду першої інстанції про задоволення позовних вимог, оскільки відповідач під час прийняття постанов про закінчення виконавчого провадження не вчинив протиправних дій, прийняв постанови в межах Закону України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що при винесенні оскаржуваного рішення судом першої інстанції було допущено порушення норм матеріального права, що призвело до невірного по суті вирішення справи, а тому рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 08 лютого 2018 року підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Згідно до п. 2 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів вважає за необхідне рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 229, 241, 242, 243, 287, 308, 310, 313, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області задовольнити.

Рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 08 лютого 2018 року скасувати та ухвалити у справі нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області про визнання неправомірними дій по закінченню виконавчого провадження без виконання рішення суду та ухваленню постанов державного виконавця про закінчення виконавчого провадження від 22.11.2017 року по справі ВП № 45105585, від 24.11.2017 року по справі ВП № 38474794 та від 24.11.2017 року по справі ВП № 42270658 та зобов'язання вчинити певні дії відмовити в повному обсязі.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду у строк визначений ст. 329 КАС України.

Суддя-доповідач: Бужак Н.П.

Судді: Костюк Л.О.

Твердохліб В.А.

Повний текст виготовлено: 29 березня 2018 року.