Постанова № 73040906, 27.03.2018, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2018
Номер справи
805/3199/17-а
Номер документу
73040906
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2018 року справа №805/3199/17-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Василенко Л.А., суддів: Гайдара А.В., Шишова О.О.,

при секретареві судового засідання Святодух О.Б.,

з участю представника позивача Лук’янчикова І.В.,

представників відповідача 1 - Колеснікової О.М., Майдикова С.Б.

розглянув у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Волноваської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 18 грудня 2017 року у справі № 805/3199/17-а (головуючий І інстанції Кошкош О.О., м.Слов'янськ, повне судове рішення складено 21.12.2017) за позовом Приватного акціонерного товариства «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» до Волноваської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач - Приватне акціонерне товариство «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» (далі ПАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат») звернулося до суду з позовом до Волноваської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області (далі Волноваська ОДПІ), в якому просив: визнати протиправною бездіяльність Волноваської ОДПІ, що виразилась у невиконанні вимог законодавства в частині підготування висновку про повернення надміру сплачених сум грошових зобов'язань зі сплати податку на прибуток підприємства в сумі 7994326,00 грн. та подання такого висновку для виконання відповідному органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в порядку визначеному ст. 43 Податкового кодексу України; зобов'язати Волноваську ОДПІ підготувати висновок про повернення надміру сплачених сум грошових зобов'язань зі сплати податку на прибуток підприємства в сумі 7994326,00 грн. з відповідного бюджету та подати такий висновок для виконання відповідному органу що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в порядку визначеному ст. 43 Податкового кодексу України (т.1 а.с. 4-7).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03.10.2017 залучено в якості другого відповідача Запорізьке управління офісу великих платників податків ДФС (т.1 а.с. 117).

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 27.10.2017 замінено відповідача Запорізьке управління офісу великих платників податків ДФС на належного Офіс великих платників податків ДФС; залучено в якості третьої особи Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області (т.1 а.с. 180).

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 18 грудня 2017 року зазначений позов ПАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» задоволений:

визнано протиправною бездіяльність Волноваської ОДПІ, що виразилась у невиконанні вимог законодавства в частині підготування висновку про повернення надміру сплачених сум грошових зобов'язань зі сплати податку на прибуток підприємства, в сумі 7994326,00 грн. та подання такого висновку для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в порядку визначеному ст. 43 Податкового кодексу України;

зобов'язано Волноваську ОДПІ підготувати висновок про повернення надміру сплачених сум грошових зобов'язань зі сплати податку на прибуток підприємства в сумі 7994326,00 грн. з відповідного бюджету та подати такий висновок для виконання відповідному органові що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в порядку визначеному ст. 43 Податкового кодексу України (т.1 а.с. 206-209). Відповідач - Волноваська ОДПІ не погодився з рішенням суду, подав апеляційну скаргу, в якій посилався на порушення норм матеріального та процесуального права, неврахування обставин, що мають значення для справи, у зв'язку з чим просив скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні позову в повному обсязі, посилаючись на те, що судом не досліджено дату та підставу виникнення надміру сплачених сум. Також вважав, що позивачем пропущений строк звернення з заявою про повернення надмірно сплачених грошових сум з податку на прибуток, встановлений п.43.3 ст.43 Податкового кодексу України (т.1 а.с. 217-218).

Відповідачем - Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби подано відзив на апеляційну скаргу, в якому просив задовольнити апеляційну скаргу Волноваської ОДПІ (т.2 а.с. 48).

Позивачем подано відзив на апеляційну скаргу, в якому просив залишити без задоволення апеляційну скаргу (т.2 а.с. 58-60).

Представники Волноваська ОДПІ в судовому засіданні підтримали доводи апеляційної скарги і просили її задовольнити.

Представник позивача заперечував проти доводів апеляційної скарги, просив відмовити в її задоволенні, а рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Колегія суддів заслухала доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, вивчила доводи апеляційної скарги з врахуванням відзиву на апеляційну скаргу, перевірила їх за матеріалами справи і дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що позивач - ПАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» зареєстрований в якості юридичної особи, код ЄДРПОУ 00191856.

До 16.09.2016 позивач перебував на обліку у СДПІ з ОВП у м. Донецьку МГНУ ДФС, з 16.09.2016 до 01.01.2017 - у Запорізькому управлінні офісу ВПП ДФС. З 01.01.2017 позивач знаходиться на обліку у Волноваській ОДПІ.

15.03.2017 року ПАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» в порядку ст. 43 Податкового кодексу України звернувся до відповідача з заявою про: повернення переплати з податку на прибуток в сумі 7994326,00 грн., яка набула статусу переплати в результаті подання декларації з податку на прибуток на 2014 рік за рахунок декларування меншого податку на прибуток, ніж сума сплачених авансових внесків (29.01.2014 на суму 3997163,00 грн., 28.02.2014 на суму 3997163,00 грн.); підготовку та надання до територіального органу Державної казначейської служби України висновку про повернення зазначеної суми переплати (т.1 а.с. 54-55).

Листом від 17.03.2017 № 1250/10/05-33-12-00 Волноваська ОДПІ повідомила позивача, що ПАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» з 01.01.2017 зареєстровано як основний платник податків в Новоазовсько-Докучаєвському відділенні Волноваської ОДПІ; згідно даних TAX BLOK індивідуальні картки платника за 2013-2016 роки по коду платежу 11021000 відсутні станом на 09.02.2017 та станом на 15.03.2017 за основним місцем реєстрації платника, в зв'язку з тим, що індивідуальні картки платника залишилися за попереднім місцем реєстрації (Запорізьке управління офісу ВПП ДФС), до яких працівники відділення не мають доступу. Новоазовсько-Докучаєвським відділенням Волноваської ОДПІ було спрямовано за попереднім місцем реєстрації запит про надання індивідуальних карток платника за 2013-2016 роки за кодом платежу 11021000. В підсумку проаналізувати та надати висновок на узгодження про надмірно сплачені суми грошових зобов'язань по ПАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» по коду платежу 11021000 станом на 17.03.2017 немає можливості (т.1 а.с. 56).

Встановлені обставини підтверджені матеріалами справи та не є спірними.

Спірним у справі є наявність підстав для зобов'язання відповідача підготувати висновок про повернення надміру сплачених сум грошових зобов'язань зі сплати податку на прибуток підприємства в сумі 7994326,00 грн. з відповідного бюджету та подати такий висновок для виконання відповідному органові що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в порядку визначеному ст. 43 Податкового кодексу України.

Щодо визначення надмірно сплаченої суму грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств в розмірі 33 390 866 грн. суд апеляційної інстанції зазначає наступне.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2017 року у справі №805/3202/17-а, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року, позов ПАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» до Волноваської ОДПІ про зобов'язання вчинити певні дії задоволений: визнано протиправною бездіяльність Волноваської ОДПІ, що виразилась у невиконанні вимог законодавства в частині підготування висновку про ПАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» надміру сплачених сум грошових зобов'язань зі сплати податку на прибуток підприємства, в сумі 25396540,00 грн. та подання такого висновку для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в порядку визначеному ст. 43 Податкового кодексу України; зобов'язано Волноваську ОДПІ підготувати висновок про повернення ПАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» надміру сплачених сум грошового зобов'язань зі сплати податку на прибуток підприємства, в сумі 25396540,00 грн. з відповідного бюджету та подати такий висновок для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в порядку визначеному ст. 43 Податкового кодексу України (т.2 а.с. 73-75).

При цьому, під час розгляду справи №805/3202/17-а судами встановлено факт надміру сплаченої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємства в розмірі 33 390 866 грн.

За приписами ч.4 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Враховуючи набрання законної сили постановою Донецького окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2017 року у справі №805/3202/17-а, факт надміру сплаченої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств в сумі 33390866 грн. у 2014 році не підлягає доказуванню в адміністративній справі, що розглядається.

Крім того, факт надміру сплаченої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємства в розмірі 33 390 866 грн. не спростований, а підтверджений представниками відповідача при розгляді справи № 805/3199/17-а.

Згідно з нормами пп.14.1.115 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі ПК України) надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації (абз.4, 11 п.57.1 ст. 57 ПК України, в редакції чинній на дату подання податкової декларації за 2014 рік)

У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.

Згідно з пп.17.1.10 п. 17.1 ст.17 ПК України платник податків має право на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.

Порядок повернення надміру сплачених сум грошових зобов'язань врегульований ст. 43 ПК України (в редакції чинній на дату звернення позивача з заявою про повернення надміру сплачених сум грошових зобов'язань).

У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків ( п.43.2 ст.43 ПК України).

Згідно з п.43.3 ст.43 ПК України обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (п. 43.4 ст. 43 ПК України).

Згідно з п.43.5 ст.43 ПК України контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.

За приписами п.43.6 ст.43 ПК України повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

На підставі аналізу вищенаведених норм ПК України суд дійшов обгрунтованого висновку, що обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми. Платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку. Контролюючий орган не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету.

Таким чином умовою повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань, крім відсутності податкового боргу у платника податку незалежно від виду боргу, є воля самого платника податків, яка виражається у подачі до відповідного контролюючого органу заяви про таке повернення. При цьому, така заява подається протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Позивачем підтверджена наявність надмірно сплаченої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств в розмірі 33 390866 грн.

Згідно з п.п. 14.1.115 п. 4.1 ст. 14 ПК України, правила якого застосовуються до відносин, пов'язаних зі справлянням митних платежів, як надміру сплачені грошові зобов'язання розуміють суму коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Наказом Міністерства фінансів України від 15 грудня 2015 року №1146 затверджений Порядок взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань (далі Порядок №1146).

Відповідно до положень п.5 Порядку №1146 повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Після реєстрації в органі ДФС заява платника про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань (крім грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів) передається на розгляд до структурних підрозділів, що виконують функції з адміністрування відповідних податків і зборів та погашення заборгованостей. Не пізніше другого робочого дня, наступного за днем реєстрації, заява з відміткою вказаних підрозділів щодо правомірності повернення передається до структурного підрозділу, на який покладено функцію з підготовки висновку ( п.7 Порядку №1146).

Заява платника про повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, після реєстрації передається до структурного підрозділу митниці ДФС, на який покладено функцію з підготовки висновку.

Відповідно до п.8 Порядку №1146 у разі якщо вказана у заяві платника сума (її частина) за даними інформаційних систем обліковується як помилково та/або надміру сплачена, орган ДФС готує: висновок на повернення такої суми (її частини) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку; два примірники реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку; три примірники реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку.

Контроль за прийняттям/передаванням висновків органи ДФС, місцеві фінансові органи, органи Казначейства здійснюють шляхом проставляння на відповідних примірниках Реєстрів відміток про надходження документів до установи у порядку, визначеному Типовою інструкцією з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року N 1242 (із змінами).

За платежами, належними державному бюджету, орган ДФС у строк не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви передає висновки згідно з реєстром висновків за платежами, належними державному бюджету, для виконання відповідному органу Казначейства.

Відповідно до п.9 Порядку №1146 орган ДФС несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі висновку органу Казначейства для виконання.

На підставі отриманих висновків відповідний орган Казначейства здійснює повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань у визначеному законодавством порядку (п.11 Порядку №1146).

Згідно з ч.2 ст.45 Бюджетного кодексу України казначейство України веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.

Отже, законодавцем встановлено певний порядок повернення надмірно сплачених сум грошових зобов'язань, який позивачем не порушено, з огляду на що, суд апеляційної інстанції дійшов висновку щодо правомірності заявлених позовних вимог.

Доводи апеляційної скарги щодо невстановлення судом першої інстанції дати та підстави виникнення надміру сплачених сум є неприйнятними, оскільки суд першої інстанції у відповідності до ч.4 ст.78т КАС України послався на обставини, встановленні постановою Донецького окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2017 року у справі №805/3202/17-а, яка набрала законної сили і якою встановлено факт надміру сплаченої суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств -в розмірі 33 390 866 грн.

Судом першої інстанції встановлено, що 15.03.2017 року позивач в порядку ст.43 ПК України звернувся до відповідача з заявою про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на прибуток у 2014 році за рахунок декларування меншого податку на прибуток, ніж сума сплачених авансових внесків: 29.01.2014 року на суму 3997163,0грн, 28.02.2014 на суму 3997163, 0грн.

Доводи відповідача щодо пропущення позивачем строків подання заяви про повернення надміру сплачених сум грошового зобов'язання зі сплати податку на прибуток підприємства суд вважає також неприйнятними, оскільки позивачем 19.01.2015 року до органів ДФС подано податкову декларацію з податку на прибуток за 2014 рік, і саме на дату подання декларації виникла переплата зазначеного податку. Позивач визначив суму податку на прибуток підприємства, яку він повинен був сплатити за 2014 рік. Сплата цього податку підтверджується відповідними платіжними дорученнями про сплату авансових внесків: від 29.01.2014 року на суму 3997163,0грн, від 28.02.2014 на суму 3997163, 0 грн. Отже, заява про повернення надміру сплачених сум грошового зобов'язання зі сплати податку на прибуток підприємства могла бути подана протягом 1095 днів, а саме, в граничний строк до 18.01.2018 року.

Також є неприйнятними доводи відповідача про те, що підставою виникнення зайво сплачених сум є уточнююча декларація з податку на прибуток підприємства за 2013 рік, оскільки переплата зазначеного податку, який є предметом спору у цій справі утворилася внаслідок сплати авансових внесків 29.01.2014 року на суму 3997163,0грн, 28.02.2014 на суму 3997163, 0грн. та внаслідок подання позивачем 19.01.2015 року податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2014 рік, яка згідно з пп. 49.18.3 п.49.18 ст.49 ПК України подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Тобто, строк подання податкової декларації за 2014 рік з зазначеного податку визначався з 01.01.2015 року до 02.03.2015 року. Тобто декларація подана в строк і позивач своєчасно (протягом 1095 днів) скористався законним правом на подання заяви про повернення надміру сплачених сум зазначеного податку за 2014 рік.

Додаткові пояснення представників Волноваської ОДПІ щодо надходження податковому органу листа Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях ( т.2 а.с. 53, 56), зі змісту якого вбачається, що кошти з Державного бюджету за рішенням суду можуть бути спрямовані на фінансування незаконних озброєних угрупувань на тимчасово непідконтрольній Україні території Донецької області, суд апеляційної інстанції вважає неприйнятними, оскільки ці пояснення не були предметом розгляду в суді першої інстанції і ці доводи не були зазначені в апеляційній скарзі, а в листі СБУ наведені припущення, які не грунтуються на нормах податкового законодавства. Крім того, як пояснив представник позивача, підприємство перереєстроване в податковому органі на території, підконтрольній українській владі і до теперішнього часу сплачує податки за податковим законодавством України.

На підставі встановлених обставин справи та наведених норм законів, якими регулюються спірні відносини, суд апеляційної інстанції погоджує висновок суду першої інстанції про задоволення позову.

Отже, спір за суттю вимог судом першої інстанції вирішений правильно, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, внаслідок чого у задоволенні апеляційної скарги необхідно відмовити, а підстави для скасування постанови суду відсутні.

В повному обсязі постанова складена 28 березня 2018 року.

Керуючись ст.195, ч.5 ст.250, ст.310, п.1 ч.1 ст.315, ст.316, ч.1 ст. 321, ст.322, ч.1 ст.325, ст. 328, ст.329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу Волноваської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області залишити без задоволення.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 18 грудня 2017 року у справі № 805/3199/17-а за позовом Приватного акціонерного товариства «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат» до Волноваської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, третя особа: Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати прийняття та відповідно до ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена до Верхового суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий Л.А. Василенко

Судді: А.В. Гайдар

О.О. Шишов