
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
22 березня 2018 року м. Київ № 826/159/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Вєкуа Н.Г., розглянувши без виклику учасників справи клопотання щодо розгляду справи у порядку загального позовного провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Голови Київської міської державної адміністрації м. Києва Кличко Віталія Володимировича, Виконавчого органу Київради - Київська міська державна адміністрація про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії ,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася ОСОБА_1 (далі також - позивач) з позовом до Кличка Віталія Володимировича, Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі також - відповідачі) в якому просить визнати протиправним та не чинним з моменту прийняття Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 932 від 01.08.2017 р. «Про внесення змін до Тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надають виконавці цих послуг, по кожному будинку окремо для здійснення розрахунків із споживачами залежно від оплати останніми не пізніше або до після 20 числа місяця, що настає за розрахунковим» та внесення змін до деяких розпоряджень Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 лютого 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Однак, 16 березня 2018 року від позивача надійшло клопотання про розгляд адміністративної справи № 826/159/18 за правилами загального позовного провадження.
Розглянувши матеріали справи, клопотання ОСОБА_1, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з частиною шостою статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Отже, з підстав того, що оскаржуване позивачем Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 932 від 01.08.2017 р. «Про внесення змін до Тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надають виконавці цих послуг, по кожному будинку окремо для здійснення розрахунків із споживачами залежно від оплати останніми не пізніше або до після 20 числа місяця, що настає за розрахунковим», а тому адміністративна справа № 826/159/18 підпадає під визначення частини третьої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає розгляду за загальним позовним провадженням.
Крім того, особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб'єктів владних повноважень визначені ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України.
Правила цієї статті згідно п. 2 ч. 1 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України поширюються на розгляд адміністративних справ щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів владних повноважень.
З урахуванням вимог позивача про визнання протиправним та не чинним з моменту прийняття Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 932 від 01.08.2017 р. «Про внесення змін до Тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надають виконавці цих послуг, по кожному будинку окремо для здійснення розрахунків із споживачами залежно від оплати останніми не пізніше або до після 20 числа місяця, що настає за розрахунковим» та внесення змін до деяких розпоряджень Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), адміністративну справу належить розглядати з урахуванням особливостей визначених ст. 264-265 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 12, 260, 262, 264-265 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити клопотання ОСОБА_1.
2. Позовну заяву ОСОБА_1 до Голови Київської міської державної адміністрації м. Києва Кличко Віталія Володимировича, Виконавчого органу Київради - Київська міська державна адміністрація про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії розглядати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на 30 квітня 2018 року об 10:00 год., що відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-А, зал судового засідання № 124.
4. Явку повноважних представників сторін у судове засідання визнати обов'язковою.
5. Зобов'язати відповідача згідно з ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження Розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) № 932 від 01.08.2017 р. «Про внесення змін до Тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надають виконавці цих послуг, по кожному будинку окремо для здійснення розрахунків із споживачами залежно від оплати останніми не пізніше або до після 20 числа місяця, що настає за розрахунковим» у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.
6. Копію ухвали невідкладно надіслати сторонам в порядку ст. 126 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Г. Вєкуа