Рішення № 73034433, 26.03.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2018
Номер справи
808/317/18
Номер документу
73034433
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

26 березня 2018 року Справа № 808/317/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Конишевої О.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу

за адміністративним позовом ОСОБА_1 (Запорізька область, Чернігівський район, с. Новополтавка, вул. Центральна, буд. 203)

до Управління державної міграційної служби України у Луганській області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, 12)

про визнання протиправним та скасування рішення від 31.08.2016 про скасування рішення від 28.01.2015 про оформлення набуття громадянства, -

ВСТАНОВИВ:

26 січня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі – позивач) до Управління державної міграційної служби України у Луганській області (далі – відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасування рішення відповідача від 31.08.2016 про скасування рішення від 28.01.2015 про оформлення набуття громадянства позивачем за територіальним походженням відповідно до частини 1 статті 8 Закону України “Про громадянство України”.

В обґрунтування позову зазначив, що 28.01.2015 рішенням Управління ДМС України в Луганській області йому було оформлено набуття громадянства України за територіальним походженням, відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України «Про громадянство України» і був виданий паспорт громадянина України серії ЕН №996778.

На ім’я позивача була видана довідка №10 від 01.09.2016 про припинення громадянства України, у зв’язку із визнанням відповідачем документів, на підставі яких оформлено паспорт, фальшивими. Позивач зазначив, що для набуття громадянства України подавалася заява та всі необхідні дійсні документи, передбачені п.22 Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого Указом Президента України від 27.03.2001 № 215. Позивач вважає, що громадянство України набув на законних підставах, будь-яких суттєвих фактах, які б перешкоджали набуттю громадянства України не приховував.

На думку позивача, відповідачем неправомірно взято за основу те, що відповідно до ст. 21 Закону України «Про громадянство України» рішення про оформлення набуття громадянства України скасовується, якщо особа набула громадянство України відповідно до статей 8 та 10 цього Закону шляхом обману, внаслідок подання завідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України.

Ухвалою суду від 31.01.2018 провадження у справі за даним адміністративним позовом відкрито та призначено підготовче засідання на 19.02.2018.

Ухвалою суду від 19.02.2018 відкладено підготовче засідання на 15.03.2018.

Ухвалою суду від 15.03.2018 за клопотанням сторін закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на той же день.

16.02.2018 на адресу суду від Управління ДМС у Луганській області надійшов відзив на позов.

В своєму відзиві відповідач зазначив, що позивачем для набуття громадянства України за територіальним походженням були надані свідомо неправдиві відомості та фальшиві документи, 31.08.2016 рішенням Управління ДМС України у Луганській області скасовано рішення Управління ДМС України у Луганській області від 28.01.2015 про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до ч.1 ст.8 Закону України «Про громадянства України» ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв'язку з тим, що громадянство України набуто в результаті подання свідомо неправдивих відомостей та фальшивих документів. У зв'язку з чим, 31.08.2016 УДМС України у Луганській області на ім'я ОСОБА_1 було оформлено відповідну довідку № 10 про припинення громадянства України, в якій зазначені підстави прийнятого рішення.

За таких підстав, відповідач вважає, що УДМС України у Луганській області не порушував ані чинне законодавства України, ані прав ОСОБА_1

За таких обставин відповідач просив відмовити у задоволенні адміністративного позову повністю.

Ухвалою суду від 31.01.2018 за клопотанням позивача від відповідача було витребувано докази, а саме, належним чином завірену копію оскаржувального рішення.

14.03.2018 позивачем надано відповідь на відзив, в якій зазначив про ненадання відповідачем жодного документу, передбаченого п.88 Порядку № 215, які підтверджують, що він набув громадянство України шляхом обману, внаслідок подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів.

Дослідивши матеріали справи та надавши оцінку доказам, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог з огляду на наступне.

До відповідача зі Старобільського РС УДМС у Луганській області надійшло клопотання та матеріали справи про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до ч.1 ст. 8 Закону України «Про громадянство України» від громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

28.01.2015 УДМС у Луганській області було прийнято рішення про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до частини 1 статті 8 Закону ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2

УДМС у Луганській області на ім'я ОСОБА_1 було оформлено довідку про реєстрацію громадянином України № 44/72.

На підставі цієї довідки ОСОБА_1 був документований паспортом громадянина України серії ЕН № 996778 виданий 28.01.2015 Старобільським РВ УДМС у Луганській області.

В заяві про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням №44/72 від 27.12.2014 зазначено, що мати ОСОБА_4 проживала на території України з 27.07.1989 по 11.04.1990 за адресою: 92700, Луганська область, Старобільський р-н, село Ганнівка, вул.. Пролетарська, буд. 13. До заяви додану свідоцтво про народження позивача, копія домової книги.

Наказом Державної міграційної служби України від 23 червня 2016 № 111/АГ призначено проведення безвиїзної (дистанційної) перевірки Управління ДМС України у Луганській області щодо дотримання вимог законодавства при прийнятті рішень про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до ч.1 ст.8 Закону України «Про громадянство України» за період з 01.09.2014 по 31.12.2015.

За наслідками проведеної перевірки складено довідку. Як зазначено у Довідці в ході проведення перевірки було виявлено низку порушень законодавства України про громадянство під час формування справ про набуття громадянства України за територіальним походженням та під час прийняття рішень стосовно, у тому числі, позивача ОСОБА_1 (п.20 Довідки), а саме:

- підписи у заяві про оформлення набуття громадянства України та заяві – анкеті на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон належать різним особам;

- зобов’язання припинити іноземне громадянство подає громадянин ОСОБА_5 Грузія, але особа надає паспорт громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_5;

- свідоцтво про народження ОСОБА_1 серії НК№ 533538 та свідоцтво про народження ОСОБА_7 серії НК № 538858- видані одним і тим самим органом в один день – 10.07.2013;

- назва області (Луганська) в штампах прописки та виписки (реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання) у будинковій книзі – не відповідає назві області на той час (Ворошиловградська).

Крім цього, в ході перевірки встановлено факт реєстрації місця проживання позивача за одними й тим ж адресами, а саме за адресою: вул. Пролетарська, 13, с. Ганнівка, Старобільського району, місце реєстрації позивача, зареєстровані також інші чотири іноземних громадянина, які не мають відношення до позивача та не є родичами між собою, та які також подали до УДМС України у Луганській області заяви про оформлення набуття громадянства України.

25.08.2016 провідним спеціалістом Управління ДМС в Луганській області складено подання №10 про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України відносно ОСОБА_1, в якому зазначено, що підставою для скасування рішення про оформлення набуття громадянства України згідно зі статтею 21 Закону України «Про громадянство України» - подання свідомо неправдивих відомостей та фальшивих документів. За наслідками розгляду подання прийняте рішення від 31 серпня 2016 року: рішення Управління Державної міграційної служби України у Луганській області від 28.01.2015 про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до ч.1 ст.8 Закону України «Про громадянство України» ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, скасувати у зв'язку з тим, що громадянство України було набуто унаслідок подання свідомо неправдивих відомостей та фальшивих документів.

01.09.2016 Управлінням ДМС у Луганській області складено довідку №10 про припинення громадянства України відносно ОСОБА_1.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.

Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб визначає Закон України «Про громадянство України» № 2235-III від 18.01.2001 (надалі - Закон № 2235-III).

За визначенням статті 1 цього Закону, громадянство України - правовий зв'язок між фізичною особою і Україною, що знаходить свій вияв у їх взаємних правах та обов'язках, а громадянин України - це особа, яка набула громадянство України в порядку, передбаченому законами України та міжнародними договорами України.

Згідно зі ст. 6 Закону України №2235-ІІІ, громадянство України набувається в тому числі за територіальним походженням,про що зазначав позивач у своїй заяві від 27.12.2014

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону №2235-ІІІ, особа, яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра, син чи дочка, онук чи онука народилися або постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України «Про правонаступництво України», або яка сама чи хоча б один з її батьків, дід чи баба, рідні (повнорідні та неповнорідні) брат чи сестра народилися або постійно проживали на інших територіях, що входили на момент їх народження або під час їх постійного проживання до складу ІНФОРМАЦІЯ_4, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської ОСОБА_5, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної ОСОБА_5 (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, який подав зобов'язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її неповнолітні діти реєструються громадянами України. Іноземці, які є громадянами (підданими) кількох держав, подають зобов'язання припинити громадянство всіх цих держав. Іноземці, яким надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, замість зобов'язання припинити іноземне громадянство подають декларацію про відмову особи, якій надано статус біженця в Україні чи притулок в Україні, від іноземного громадянства.

Згідно зі ст. 17 Закону №2235-ІІІ, громадянство України припиняється: 1) внаслідок виходу з громадянства України; 2) внаслідок втрати громадянства України; 3) за підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

За приписами ч.1 п.2 статті 19 вказаного Закону, підставами для втрати громадянства України є: 2) набуття особою громадянства України на підставі статті 9 цього Закону внаслідок обману, свідомого подання неправдивих відомостей або фальшивих документів;

Датою припинення громадянства України у випадках, передбачених цією статтею, є дата видання відповідного указу Президента України.

Статтею 21 Закону №2235-ІІІ передбачено, що рішення про оформлення набуття громадянства України скасовується, якщо особа набула громадянство України відповідно до статей 8 та 10 цього Закону шляхом обману, внаслідок подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України.

Згідно зі ст. 24 Закону №2235-ІІІ, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, здійснює повноваження щодо:

1) встановлення належності до громадянства України відповідно до статті 3 цього Закону;

2) прийняття заяв разом із необхідними документами щодо прийняття до громадянства України, щодо виходу з громадянства України дітей у випадках, передбачених частинами десятою – дванадцятою статті 18 цього Закону, перевірки правильності оформлення документів, наявності умов для прийняття до громадянства України і відсутності підстав, з яких особа не приймається до громадянства України, наявності підстав для виходу з громадянства України і відсутності підстав, з яких не допускається вихід з громадянства України, надсилання заяв разом зі своїм висновком на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства;

3) підготовки подань про втрату особами громадянства України і разом із необхідними документами надсилання їх на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства;

4) прийняття рішень про оформлення набуття громадянства України особами з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4-10 статті 6 цього Закону;

5) скасування в межах повноважень прийнятих рішень про оформлення набуття громадянства України у випадках, передбачених статтею 21 цього Закону;

6) виконання рішень Президента України з питань громадянства;

7) видання особам, які набули громадянство України, паспортів громадянина України, тимчасових посвідчень громадянина України, довідок про реєстрацію особи громадянином України;

8) вилучення в осіб, громадянство яких припинено або стосовно яких скасовано рішення про оформлення набуття громадянства України, паспортів громадянина України, тимчасових посвідчень громадянина України, паспортів громадянина України для виїзду за кордон та видання довідок про припинення громадянства України;

9) ведення обліку осіб, які набули громадянство України, та осіб, які припинили громадянство України.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, один раз на півріччя інформує Комісію при Президентові України з питань громадянства про виконання рішень Президента України з питань громадянства.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, здійснює повноваження, передбачені частиною першою цієї статті, стосовно осіб, які проживають на території України.

Відповідно до п. 1 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого Указом Президента України «Питання Державної міграційної служби України» №405/2011 від 06.04.2011, державна міграційна служба України (ДМС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України.

Згідно з абз. 1 п. 7 вказаного Положення, ДМС України здійснює свої повноваження безпосередньо та через головні управління (управління) міграційної служби в областях, управління, відділи (сектори) міграційної служби в районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної ОСОБА_5 Крим) значення.

Перелік документів, які подаються для встановлення, оформлення та перевірки належності до громадянства України, прийняття до громадянства України, оформлення набуття громадянства України, припинення громадянства України, скасування рішень про оформлення набуття громадянства України, а також процедуру подання цих документів та провадження за ними, виконання прийнятих рішень з питань громадянства України визначає Порядок провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затверджений Указом Президента України «Питання організації виконання Закону України «Про громадянство України» № 215/2001 від 27.03.2001 (надалі - Порядок).

Згідно з п. 88 Порядку провадження, для скасування рішень про оформлення набуття громадянства України відповідно до статті 21 Закону органами міграційної служби готуються такі документи:

а) подання про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України;

б) документи, які підтверджують, що особа набула громадянство України за територіальним походженням (стаття 8 Закону) або була поновлена у громадянстві України (стаття 10 Закону) шляхом обману, внаслідок подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів, приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянства України (довідка органу міграційної служби про те, що іноземець, який подав зобов'язання припинити іноземне громадянство, не подав документ про припинення цього громадянства, виданий уповноваженим органом відповідної держави, до уповноваженого органу України протягом двох років з моменту реєстрації його громадянином України, а незалежні від особи причини неотримання документа про припинення іноземного громадянства не існують (частина п'ята статті 8 та частина друга статті 10 Закону); інформація органу міграційної служби про те, що іноземець, який подав декларацію про відмову від іноземного громадянства, не повернув паспорт іноземної держави до уповноважених органів цієї держави (частина восьма статті 8 та частина сьома статті 10); інформація про те, що на момент реєстрації громадянином України існували підстави, за наявності яких особа не поновлюється у громадянстві України (частини перша та друга статті 10 з урахуванням частини п'ятої статті 9 Закону; частина п'ята статті 10 Закону); інформація про інші неправдиві відомості та фальшиві документи, які були подані для набуття громадянства України відповідно до статей 8 та 10 Закону, або інформація про приховування будь-якого суттєвого факту, за наявності якого особа не може набути громадянство України відповідно до статей 8 та 10 Закону.

Згідно з п.п. 96, 97 Порядку провадження, подання про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України у випадках, передбачених статтею 21 Закону, стосовно особи, яка проживає в Україні, готується управлінням, відділом (сектором) міграційної служби в районі, районі у місті, місті обласного значення, до якого цією особою подавалися документи щодо оформлення набуття громадянства України.

Подання про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України разом із документами, передбаченими підпунктом "б" пункту 88 цього Порядку, надсилається до головного управління (управління) міграційної служби в області.

Рішення про оформлення набуття громадянства України скасовується начальником головного управління (управління) міграційної служби в області або його заступником.

Повідомлення про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України у тижневий строк надсилається до управління, відділу (сектору) міграційної служби в районі, районі у місті, місті обласного значення, яким було внесено подання про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України.

Управління, відділ (сектор) міграційної служби в районі, районі у місті, місті обласного значення не пізніш як у тижневий строк з дня одержання повідомлення про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України повідомляє про це відповідну особу у письмовій формі із зазначенням причин скасування такого рішення.

Отже, за приписами вищенаведеного Порядку, рішення про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України приймаються начальником головного управління (управління) міграційної служби в області або його заступником на підставі подання про скасування рішення про оформлення набуття громадянства України із документами, передбаченими підпунктом «б» пункту 88 цього Порядку.

Надаючи оцінку підставам скасування громадянства ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, суд зазначає наступне.

Як було зазначено вище, в ході проведення перевірки було виявлено низку порушень законодавства України про громадянство під час формування справ про набуття громадянства України за територіальним походженням та під час прийняття рішень стосовно, у тому числі, позивача ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 (п.20 Довідки).

Щодо підписів позивача у заяві про оформлення набуття громадянства України та заяві – анкеті на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон, суд зазначає, що доказів того, що підписи були проставлені різними особами, відповідач суду не надав, тому даний факт суд не бере до уваги.

Крім того, посилання відповідача на те, що позивач подає заяву про оформлення громадянства України як громадянин ОСОБА_5 Грузія, але надає паспорт громадянина ОСОБА_6 ОСОБА_5, суд зазначає наступне. У зазначеній заяві позивач чітко зазначив, що місце народження позивача м. Сухумі Грузія, а громадянство зазначено ОСОБА_6 ОСОБА_5, що підтверджується паспортом позивача та свідоцтвом про народження (копії яких містяться в матеріалах справи), що спростовує доводи відповідача.

Як зазначає відповідач, згідно дати-штампу ДПС України, проставленому у паспорті громадянина ОСОБА_2 № Р1091630 на ім'я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, копія якого долучені до справи, останній прибув на територію України 08.06.2014 через пункт пропуску «Лантратівка», але перевіркою особи ОСОБА_1 за обліками Інтегрованої міжвідомчої автоматизованої системи обліку інформації з питань контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон «Аркан» було встановлено, що громадянин ОСОБА_2 ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, не значиться, державний кордон України не перетинав, що також свідчить про не справжність проставленого дата-штампу.

Проте суд зазначає, що відповідачем не заперечується той факт, що 29.12.2014 до УДМС Луганської області зі Старобільського РС УДМС у Луганській області надійшло клопотання та матеріали справи про оформлення набуття позивачем громадянства України. 28.01.2015 позивач був документований паспортом громадянина України та для таких дій йому було необхідно бути присутнім на території України. Таким чином, як що відповідач вважає, що дата-штампу є не справжньою, а позивач по факту знаходиться на території України, останній повинен був довести суду, коли саме позивачем перетинався кордон, чи були зафіксовані порушення перетину кордону або надати суду будь-які інші докази в обґрунтування своєї правової позиції.

Тому суд вважає, що без особистого знаходження позивача на території України, не можливо було б вчинити дії по оформленню набуття громадянства України, що спростовує доводи відповідача.

Щодо свідоцтва про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 та свідоцтва про народження ОСОБА_7. Судом встановлено, що позивач отримав свідоцтво про народження 10.07.2003 та має номер бланку 533538, а громадянин ОСОБА_7 отримав свідоцтво 10.07.2013 за номером бланку 538858. Тому, суд погоджується з позицією позивача, що різниця між нумерацією даних свідоцтв про народження, пояснюється проміжком між їх видачею у 10 років. З огляду на викладене, суд вважає дане твердження відповідача не обґрунтованим.

Щодо назви області (Луганська) в штампах прописки та виписки (реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання) у будинковій книзі - не відповідає назві області на той час (Ворошиловградська) суд зазначає наступне.

Підставою для набуття ОСОБА_1 громадянства України за територіальним походженням є факт постійного проживання на території України до 24.08.1991 його матері - ОСОБА_4, 19.11.1951р.н., що підтверджувалося записом у будинковій книзі: «зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_5 27.07.1989», копія якої долучена до справи. Однак, відповідач зазначає, що назва області - «Луганська» в штампах прописки та виписки (реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання) матері заявника у будинковій книзі не відповідає назві області, яка на той час була - «Ворошиловградська», що свідчить про не справжність проставленого штампу місця реєстрації ОСОБА_4

Проте суд вважає за необхідне зазначити, що Указом Президії Верховної Ради УРСР «Про перейменування м. Ворошиловграда та Ворошиловградської області» від 04.05.1990р. № 9169-ХІ (тобто через 10 місяців після реєстрації мами) Ворошиловградська область була перейменована в область Луганську.

Зазначаючи про дану обставину відповідач не посилається на діючий на час реєстрації місця проживання нормативно-правовий акт, яким було передбачено обов'язкове ведення домової книги із одночасним внесенням до неї відомостей про реєстрацію відповідної особи. Тому дана обставина пояснюється внесенням до домової книги відомостей про реєстрацію мами ОСОБА_1 за відповідною адресою після перейменування назви області з Ворошиловградська на Луганська.

Також суд вважає за необхідне зазначити, що посилання відповідача на вищезазначений факт, як на підставу винесення оскаржуваного рішення є неналежним доказом, оскільки ґрунтується лише на припущенні відповідача про порушення під час реєстрації ОСОБА_4 Однак, належних доказів, які б підтверджували цей факт відповідачем до суду не надано.

Також суд зазначає, що реєстрація позивача та ще чотирьох осіб за адресою: вул.. Пролетарська, 13с. Ганнівка, Старобільського району, які не є родичами між собою та не мають жодного відношення до позивача, не свідчить про свідомо неправдиві відомості або подання фальшивих документів та ніяким чином не може бути перешкодою для оформлення громадянства позивачу.

Позивач зазначає, що його було знято з реєстрації за вищевказаною адресою та місце проживання зареєстровано за новою адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується дослідженою судом та наявною в матеріалах справи копією паспорта громадянина України позивача.

Таким чином, з наданих суду письмових пояснень та матеріалів справи встановлено, що документи, які надані позивачем ОСОБА_1 для оформлення набуття громадянства за територіальним походженням відповідно до ч.1 ст.8 Закону України «Про громадянство України» не містять у собі неправдивих відомостей або фальшивих документів. Крім того, жодна з підстав яка була зазначена у Довідці в ході проведення перевірки не була обґрунтована та підтверджена належними доказами. Тому суд приходить до висновку, що відповідачем не доведено правомірності прийняття рішення про припинення позивачу громадянства України.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250,255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (Запорізька область, Чернігівський район, с. Новополтавка, вул. Центральна, буд. 203 ід.номер НОМЕР_1) до Управління державної міграційної служби України в Луганській області (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, 12, ЄДРПОУ 3785143293400) про визнання протиправним та скасування рішення від 31.08.2016 про скасування рішення від 28.01.2015 про оформлення набуття громадянства задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління державної міграційної служби України в Луганській області від 31.08.2016, яким скасовано рішення Управління державної міграційної служби України в Луганській області від 28.01.2015 про оформлення набуття громадянства України за територіальним походженням відповідно до ч.1 ст.8 Закону України “Про громадянство України” громадянином ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3

Стягнути на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 (Запорізька область, Чернігівський район, с. Новополтавка, вул. Центральна, буд. 203 ід.номер НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Управління державної міграційної служби України в Луганській області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду – якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду – протягом п’ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 26.03.2018.

Суддя О.В. Конишева