
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" березня 2018 р. Справа № 914/1545/17
ОСОБА_1 апеляційний господарський суд в складі колегії:
головуючого-судді Кордюк Г.Т.
суддів: Гриців В.М
ОСОБА_2
Секретар судового засідання Андреюк Х.В.
Розглянyв апеляційну скаргу за вих.№751 від 27.12.17 ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю “Перший трубний завод”, м. Київ
на рішення Господарського суду Львівської області від 11.12.17 (повний текст рішення складено 14.12.17, головуючий суддя Гоменюк З.П., судді Мазовіта А.Б. та Мороз Н.В.)
у справі № 914/1545/17
за позовом ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю “Перший трубний завод”, м.Київ
до відповідача ОСОБА_1 міського комунального підприємства “Львівтеплоенерго”, м.Львів
за участю третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_4 комітету України, м.Київ
за участю третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_5 офісу Держаудитслужби, м.Львів
за участю третьої особи-3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю “Термо-Ізол”, м.Городок Львівської області
про визнання недійсними конкурсних торгів
За участю представників від:
позивача ОСОБА_6 - представник
відповідача - не з’явився
третьої особи-1 на стороні позивача - не з’явився
третьої особи-2 на стороні позивача - не з’явився
третьої особи-3 на стороні відповідача - не з’явився
Автоматизованою системою документообігу суду справу № 914/1545/17 розподілено до розгляду судді – доповідачу Кордюк Г.Т., введено до складу судовї колегії суддів Гриців В.М. та Давид Л.Л.
Ухвалою ОСОБА_1 апеляційного господарського суду від 26.01.18 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю “Перший трубний завод” на рішення Господарського суду Львівської області від 11.12.17 у справі № 914/1545/17.
Ухвалою ОСОБА_1 апеляційного господарського суду від 19.02.18 призначено справу № 914/1545/17 до розгляду у судовому засіданні на 15.03.2018.
Ухвалою ОСОБА_1 апеляційного господарського суду від 15.03.18 розгляд справи відкладено на 22.03.18.
ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю «Перший трубний завод» звернулося до господарського суду Львівської області з позовною заявою в якій просить визнати недійсними конкурсні торги проведені 07.07.2016р. ЛМКП “Львівтеплоенерго” на закупівлю за державні кошти: « 24.20.1 Труби, трубки, порожнисті профілі, безшовні, зі сталі (ДК 021:2015 44163000-0), оголошення №091916 та оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель, бюлетень від 31.03.2016 р. №62 (31.03.2016).
Підставою заявленого позову, позивач обгрунтовує тим, що ЛМКП «Львівтеплоенерго» в порушення ч.16 ст.18 ЗУ «Про здійснення державних закупівель» не виконано рішення постійно діючої адміністративної колегії АМК України за №1218 – р/пк-ск від 08.06.16, яким зобов’язано відповідача внести зміни до документації конкурсних торгів у тому числі щодо встановлення вимог «поліуретанову теплогідроізоляцію сформувати на основі «циклопентанового вспінення». Жодний пункт ДСТУ Б.В 2.5-31-2007, зазначений в рішенні від 08.06.16 не передбачає та не встановлює конкретної марки пінополіуретану та конкретний метод вспінення (циклопентон, водне, інше); доказами невиконання рішення адміністративної комісії є лист ОСОБА_5 офісу Держаудитслужби від 30.03.17, відповідачем порушено вимоги ч.3 ст.22 Закону України №1197-VIII та принцип здійснення закупівель, визначений ст.3 Закону України №1197 – VII, а саме: недискримінаційність учасників та відкритість, прозорість на всіх стадіях закупівель, що в свою чергу призвело до відхилення пропозицій ТзОВ «Перший трубний завод».
Рішенням Господарського суду Львівіської області від 11.12.17 у даній справі у позові ТзОВ «Перший трубний завод» відмовлено.
Рішення місцевого господарського суду мотивовано тим, що відповідач належним чином виконав рішення адміністративної колегії ОСОБА_4 комітету України від 08.06.16.
ОСОБА_5 офісу Держаудитслужби судом відхилено, як неналежний доказ, оскільки такий не є нормативно – правовим актом в розумінні ст.17 КАС України, та не зумовлює виникнення будь – яких прав чи обов’язків, відповідач представив суду докази у спростування позиції позивача щодо неподання відповідних документів, рішенням колегії не було визнано вимогу відповідача щодо «визначення поліуретанової теплогідроізоляції на основі «циклопенталового вспінення» дискримінаційною та не зобов’язано внести зміни в цій частині технічної документації.
Не погоджуючись з рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду скасувати, позов задоволити.
Вимоги апеляційної скарги позивач обгрунтовує наступним:
1. В п. 2 додатку 5 документації, відповідач зазначив, що попередньотеплоізольвані труби повинні відповідати вимогам ДСТУ Б.В. 2.5 – 31:2007, які встановлюють технічні вимоги до трубопроводів саме спіненим поліуретаном спеціально для мереж гарячого водопостачання та теплових мереж.
Згідно роз’яснення ДП «Центр з сертифікації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій Мінрегіону України від 21.11.17., ДСТУ Б.В. 2.5 – 31:2007» охоплює та регламентує всі існуючі на даний час види теплоізоляції трубопроводів спіненим поліуретаном: водні системи, комбінація водної системи з фреононом, циклопентанової системи.
Відповідач вніс в п.6 Додатку 5 документації вимогу про те, що поліуретанову теплогідроізоляцію необхідно сформувати на основі циклопентанового вспінення.
Така вимога не відповідає ДСТУ 31:2007, є дискримінаційною та сприяє недобросовісній конкуренції, що призвело до необ’єктивного та упередженого розгляду та оцінки пропозицій позивача.
З даним фактом погодився ОСОБА_4 комітет України в рішенні 1218р/пк-ск від 08.06.16.
2. В мотивувальній частині рішення адміністративна колегія АМК зазначила, що дії замовника (відповідача) порушують вимоги ст.22 Закону України «Про здійснення державних закупівель» №1197 – VII від 10.04.14 та принцип здійснення закупівель визначений ст.3 Закону України №1197 – VII, а саме – недискримінація учасників та відкритість і прозорість на всіх стадіях закупівлі.
На сторінці 5 мотивувальної частини рішення адміністративної колегії АМК, вказано, які саме дії відповідача є порушенням ст.3 ч.4 ст.22 Закону України №1197 – VII, встановлення в п.6 додатку 5 документації вимоги про те, що поліуретанову теплогідроізоляцію необхідно сформувати на основі циклопентанового вспінення.
Відповідач дане рішення адміністративної колегії не оскаржив та не виконав. Даний факт підтверджується листом ОСОБА_5 офісу Держаудитслужби №17-15м/2220 від 30.03.17.
Висновок суду, що метод який зазначений в тендерній документації не є дискримінаційним є хибним, не лише в силу норм діючого законодавства, а й в силу норм міжнародного права, рішень Європейського суду з прав людини.
Крім того, як вважає, апелянт, висновок місцевого господарського суду про те, що відповідач представив в суд докази у спростування позиції позивача (довідку про наявність у персоналу відповідача кваліфікації, довідку про наявність обладнання, та матеріально – технічної бази, протокол випробувань, сертифікат відповідності, договір поставки), не заслуговують на увагу, оскільки факти їх відсутності мали місце на момент розкриття тендерних пропозицій.
Позивач вказує про те, що ТзОВ «Термо-Ізол» в поданому пакеті документів довідки про відсутність заборгованості за кредитами не подав. Крім того, в порушення п.8 додатку 2 до документації, документально не підтвердив досвід виконання аналогічних договорів. Такі документи і не міг надати, оскільки раніше вже укладав аналогічний договір з відповідачем та його не виконав, що підтверджується укладенням мирової угоди у справі №914/195/15 за позовом прокурора Галицького району м.Львова в інтересах держави в особі ЛМКП «Львівтеплоенерго» про стягнення з ТзОВ «Термо-Ізол» штрафу за недопоставку продукції.
Визнання відповідача переможцем торгів (оголошення №091916) ТзОВ «Термо-Ізол», без перевірки усіх необхідних документів вказують на ознаки узгоджених дій між відповідачем та ТзОВ Термо-Ізол».
Крім того, на думку позивача, є неприйнятним висновок суду, що лист Держаудитслужби від 30.03.17р. №17-15м/2220 не є нормативно – правовим актом в розумінні ст.17 КАС України, оскільки, Держаудитслужба відповідно до положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.16 №43, реалізує державний фінансовий контроль через здійснення державного аудиту і в листі міститься інформаційне повідомлення щодо наслідків перевірки, яка проводилась у відповідача і за результатами якої складено акт.
Відповідач у відзиві на апеляційну скаргу (Т 2, а.с.227-235), доводи апеляційної скарги вважає необгрунтованими, рішення суду законним, просить залишити його без змін.
Відповідач вважає, що п.3 ч.2 ст.22 Закону України №1197 – VII, передбачає право вибору необхідних технічних і якісних характеристик предмету закупівлі належить замовнику, в тому числі і право обирати метод, яким спінений поліуретан в теплоізоляції трубопроводів. Тому, судом вірно встановлено, що вимога п.6 додатку до Документації не є дискримінаційною. ОСОБА_4 комітет не зобов’язував ЛМКП «Львівтеплоенерго» внести зміни в тендерну документацію в частині методу вспінення, що вбачається із самого тексту рішення контролюючого органу.
Рішення колегії, що є обов’язковим до виконання, в силу ч.16 ст.18 Закону України «Про здійснення державних закупівель» було повністю виконано, а саме внесено зміни п.6 додатку 5 документації, а саме щодо терміну зберігання ізоляцією теплоенергетичних характеристик не менше 30-ти років (у попередньому варіанті було 35 років, на що звернула увагу колегія) та п.7 додатку 5 викладено в редакції «з врахуванням похибки випробувань не більше 3 %» (раніше приписки про похибку не було).
Крім того, зазначає відповідач, ч.5 ст.28 Закону №1197-VII встановлено критерії оцінки для здійснення закупівель – ціна, яка була запропонована позивачем як найвища, а тому позивач і не міг стати переможцем торгів.
Не знайшли свого підтвердження посилання позивача про відсутність окремих документів у пакеті, оскільки судом досліджено весь пакет документів поданий ТзОВ «Термо-Ізол» належного зшитий та завірений. Крім того, відповідач зазначає про безпіставність посилань позивача на справу №914/195/15 як на підставу для відхилення конкурсної пропозиції вказаного ТзОВ. Разом з тим, відповідач посилається на те, що лист ОСОБА_5 офісу Держаудитслужби, наданий позивачу не є належним доказом, з нього незрозуміло, які факти дали державним аудиторам можливість зробити висновок про невиконання відповідачем рішення Колегії АМК України.
Крім того, зазначає відповідач, позивачем обрано неналежний спосіб захисту не передбачений ст.16 ЦК України, позов подано не на захист порушених прав, оскільки визнання торгів недійсними жодним чином не вплине на права і обов’язки ТзОВ «Перший трубний завод».
У письмових поясненнях (а.с. 244-246 Т2) ОСОБА_4 комітет України, вказує на те, що ТзОВ «Перший трубний завод» звернулось із скаргою (зареєстровано в Комітеті 27.04.2016 року) щодо порушення ЛКП «Львівтеплоенерго» порядку проведення процедури закупівлі, оголошення №091916.
В скарзі зазначено, що вимоги пункту 6 в Додатку 5 документації конкурсних торгів обмежують конкуренцію та ставлять учасників в нерівні умови, обмежують коло потенційних учасників лише тим, хто використовує пінополіуретанові системи з циклопентаном, тобто прописані від конкретного виробника («Львівське підприємство»).
У ході розгляду скарги, колегія встановила, що замовник не обгрунтував необхідності встановлення в документації вищевказаних вимог, не спростував інформацію скаржника, не підтвердив, що наведеним вище вимогам документації відповідає наявний в Україні товар щонайменше двох виробників.
Тому, Колегія 08.06.2016 року прийняла рішення №1218-р/пк-ск, яким замовника зобов’язано внести зміни до документації з метою усунення порушень, зазначених у мотивувальній частині рішення.
Третя особа – ТзОВ «Термо-Ізол» та ОСОБА_5 офіс Держаудитслужби пояснень щодо апеляційної скарги не подали.
Представник позивача в судовому засіданні заявив клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових пояснень від 22.03.2018 року, покликаючись на те, що в них не наводяться нові обставини апеляційної скарги, а лише наводиться практика Європейського суду з прав людини.
Враховуючи те, що ухвалою суду від 15.03.2018 р. розгляд апеляційної скарги відкладався, нових доказів суд не витребовував, учасники справи повідомлені про час розгляду справи та їх участь в судовому засіданні обов’язковою не визнавалась, та те, що строк розгляду апеляційної скарги встановлений ч.1 ст.273 ГПК України закінчується 26.03.2018 року, колегія вважає за можливе розглянути апеляційну скаргу без участі представників інших учасників у справі.
Заслухавши пояснення представника позивача, обговоривши доводи апеляційної скарги, відзиву ЛМКП «Львівтеплоенерго», пояснення третьої особи -1 - ОСОБА_4 комітету України, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, апеляційна інстанція вважає, що апеляційна скарга підлягає до задоволення, виходячи з наступного:
ТзОВ «Перший трубний завод» звернулось зі скаргою до ОСОБА_4 комітету України (зареєстрована 27.04.2016 р.) щодо порушення ЛМКП «Львівтеплоенерго» процедури проведення закупівлі, оголошення № 091916, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель, бюлетень від 31.03.2016 року №62.
За результатами розгляду скарги, Постійно діючою адміністративною колегією АМК України 08.06.2016 року прийнято рішення №1218-р/пк-ск, яким зобов’язано ЛМКП «Львівтеплоенерго» внести зміни до документації конкурсних торгів на закупівлю « 24.20.1. – Труби сталеві попередньоізольовані» (оголошення №091916, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 31.03.2016 року №62 (31.03.2016) з метою усунення порушень, зазначених в мотивувальній частині.
Протоколом №07/16-01-іс розкрито пропозиції конкурсних торгів (розкриття пропозицій 07.07.2016 р. о 10-00 год.).
Протоколом №07/16-02-іс від 26.07.2016 року пропозицію ТзОВ «Перший трубний завод» на закупівлю 24.20.1 Труби, трубки, порожнисті профілі, безшовні, зі сталі (ДК 021:2015 (44163000-0) Труби та арматура) Труби сталеві попередньотеплоізольовані, визнано такою, що не відповідає вимогам документації конкурсних торгів.
Протоколом №07/16-03-іс від 26.07.2016 р. оцінки пропозицій конкурсних торгів, найбільш економічно вигідною пропозицією за результатами оцінки визнано пропозицію ТзОВ «Термо-Ізол» (м.Городок, Львівської області).
На час проведення конкурсних торгів, закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів регулювалась Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 р. №1197-VII (в редакції Закону України № 924-VIII від 25.12.2015 року).
Відповідно до ч.2 та 4 ст.22 Закону №1197-VII Технічна специфікація повинна містити: детальний опис товарів, робіт, послуг, що закуповуються, у тому числі їх технічні та якісні характеристики; вимоги щодо технічних і функціональних характеристик предмета закупівлі у разі, якщо опис скласти неможливо або якщо доцільніше зазначити такі показники; посилання на стандартні характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язану з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними або національними стандартами, нормами та правилами.
Технічна специфікація не повинна містити посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника.
У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обгрунтованим, а специфікація повинна містити вираз «або еквівалент». Технічна, якісні характеристики предмета закупівлі повинні передбачати необхідність застосування заходів із захисту довкілля.
Документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.
В ст.3 Закону України №1197-VII встановлено принципи закупівлі, в тому числі принцип: добросовісної конкуренції серед учасників, недискримінація учасників.
В п.2 додатку 5 документації ЛКП «Львівтеплоенерго» зазначено, що попередньотеплоізольовані труби повинні відповідати вимогам ДСТУ Б.В.2.5-31:2007.
Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №36 від 5.02.2007 р. затверджено національний стандарт ДСТУ Б.В.2.5-31:2007.
Державним підприємством «Центр сертифікації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій» Мінрегіона України в листі від 14.07.2017 року №108-17 (а.с. 111 Т2), надано роз’яснення, що ДСТУ Б.В.2.5-31:2007 охоплює та регламентує всі існуючі на даний час види теплоізоляції трубопроводів спіненим поліуретаном: водні системи; комбінація водної системи з фреоном; циклопентанові системи. Водні системи для формування теплової ізоляції, які застосовує ТзОВ «Перший трубний завод» є аналогом (еквівалентом) циклопентанового вспінення.
Відповідач вніс в п.6 додатку №5 документації вимогу, що «поліуретанову теплогідроізоляцію необхідно сформувати на основі циклопентанового вспінення».
Адміністративна колегія АМК України, розглядаючи скаргу ТзОВ «Перший трубний завод», яка стосувалась саме внесення відповідачем до документації вищенаведеної вимоги щодо «циклопентанового вспінення», а також щодо терміну збереження ізоляцією своїх фізичко-механічних та теплоенергетичних характеристик не менше 35 років, встановила, що дії відповідача є порушенням ст.3 та п.4 ст.22 Закону України №1197-VII, встановлення в п.6 додатку 5 документації вимоги про те, що поліуретанову теплогідроізоляцію необхідно сформувати на основі «цилопентанового вспінення».
В рішенні №1218-р/пк-ск, колегія АМК зауважила, що замовник не обгрунтував необхідності встановлення в документації вище вказаних вимог, не спростував інформації скаржника, не довів та документально не підтвердив, що наведеним вимогам документації відповідає наявний в Україні товар щонайменше двох виробників.
Такі дії замовника порушують вимоги ст.22 Закону України №1197-VII та принцип здійснення закупівель, визначений ст.3 Закону, а саме – недискримінація учасників, у тому числі скаржника та відкритість і прозорість на всіх стадіях закупівлі. Адміністративна колегія АМК постановила: - зобов’язати ЛМКП «Львівтеплоненерго» внести зміни до документації конкурсних торгів на закупівлю « 24.20.1. Труби сталеві попередньотеплоізольовані» (оголошення №091916, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, бюлетень від 31.03.2016 р. №62 (33.03.2016)) з метою усунення порушень, зазначених в мотивувальній частині цього рішення.
На виконання рішення колегії, ЛМКП «Львівтеплоенерго» внесено зміни в технічну документацію щодо терміну збереження ізоляцією характеристик не менше 30 років (п.6 додатку 5) та коефіцієнт теплопровідності з врахуванням похибки випробовувань – не більше 3 % (п.6, п.7 додатку 5).
Зміни до п.6 додатку 5 документації, а саме до вимоги «циклопентанового вспінення» підприємством не внесено, чим порушено ч.16 ст.18 Закону України №1197-VII «Про здійснення державних закупівель».
Невиконання відповідачем рішення адміністративної колегії підтвердив ОСОБА_5 офіс Держаудитслужби України в листі №17-15 м/ 2220 від 30.03.2017 року по зверненню ТзОВ «Перший трубний завод».
У листі-відповіді ОСОБА_5 офісом Держаудитслужби України зазначено про те, що під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності, яка проводилась в IV кварталі 2016 р. підтверджено невиконання ЛМКП «Львівтеплоенерго» рішення постійно діючої комісії АМК України №218-р/пк-ск від 08.06.2016 р. (оголошення 091916) з розгляду скарг.
Відповідно до п.1 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 3.02.2016 р. №43, Державна аудиторська служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямована і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Пунктом 4 Положення, передбачено, що Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань реалізує державний фінансовий контроль через здійснення: державного фінансового аудиту, інспектування (ревізії), перевірки державних закупівель, моніторингу закупівель та здійснює контроль за дотриманням законодавства про державні закупівлі.
Держаудитслужба для виконання покладених на неї завдань має право перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи, щодо проведення процедур державних закупівель, дані на електронних носіях, проводити перевірку фактичної наявності цінностей.
Враховуючи вищенаведене, повідомлення Держаудитслужби від 30.03.2017 року №17-15м/2220, за наслідками розгляду звернення ТзОВ «Перший трубний завод», який розглянуто в межах компетенції служби під час проведення фінансово-господарської діяльності на виконання п.1.1.4.1 Плану контрольно-ревізійної роботи на IV квартал 2016 року, є належним та допустимим доказом в силу ст.ст.76, 77 ГПК України, оскільки одержані без порушення закону, підтверджують обставини, що стосуються предмету доказування і надані ОСОБА_5 офісом Держаудитслужби в межах компетенції, встановленої Законом. А тому, на думку апеляційної інстанції безпідставно відхилено судом як неналежний доказ.
У оскаржуваному рішенні суду вказано, що відповідач представив суду довідку про наявність персоналу відповідної кваліфікації, довідку про наявність обладнання, протокол випробовувань, сертифікати відповідності, договір поставки.
Проте, довідка про наявність у ТзОВ «Термо-Ізол» персоналу відповідної кваліфікації, довідка про наявність обладнання, договір поставки в матеріалах справи відсутні. А тому, місцевий господарський суд, в порушення ст.86 ГПК України, визнав встановленими обставини, які не доведені.
Крім того, суд апеляційної інстанції погоджується з доводами апелянта про відсутність довідки з обслуговуючого банку та документального підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів. Оскільки ЛМКП «Львівтеплоенерго» в клопотанні від 23.10.2017 р. б/н, яке міститься в матеріалах справи (а.с. 219, Т1) не зазначено таких.
Відсутня також довідка про фінансовий стан ТзОВ «Термо-Ізол», а з матеріал справи вбачається, що господарським судом Львівської області порушено провадження у справі №914/2758/15 за позовом Публічного акціонерного товариства «Укргазпромбанк» до ТзОВ «Термо-Ізол» про стягнення заборгованості в розмірі 7387763,09 грн. за договором банківського кредиту.
Крім того, апеляційний суд погоджується з доводами позивача, які зазначені в апеляційній скарзі про те, що ТзОВ «Термо-Ізол» вже укладав аналогічні договори, однак їх не виконував, оскільки у справі №914/195/15 за позовом прокурора Галицького району м. Львова про стягнення з ТзОВ «Термо-Ізол» штрафу за непоставку продукції, укладено мирову угоду, в якій боржник зобов’язується поставити ЛМКП «Львівтеплоенерго» продукцію (труби стальні), які не були поставлені на виконання договору поставки.
Таким чином, апеляційна інстанція зазначає, що в порушення ст.16, 17 Закону №1197-VII, п.8 додатку 2 до документації конкурсних торгів до пакету документів не додано довідки з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами та документального підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів.
Відповідно до ст.29 Закону України №1197, замовник, відхиляє пропозиції конкурсних торгів якщо пропозиція не відповідає умовам документації конкурсних торів.
Інші доводи апеляційної скарги про те, що висновок місцевого господарського суду не відповідає нормам міжнародного права, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950р., рішенню Європейського суду у справі «Пічкур проти України», у справі «ОСОБА_7 проти Нідерландів», в яких визначено, що таке дискримінація – суд апеляційної інстанції не бере до уваги, з огляду на те, що згідно з п.39 рішення Європейського суду з прав людини «Пічкур проти України» та в справі «ОСОБА_7 проти Нідерландів» вказано на те, що стаття 14 Конвенції «Заборона дискримінації» не існує незалежно, оскільки застосовується щодо «користування правами та свободами», що гарантуються цими основними положеннями.
Застосування статті 14 Конвенції необов’язково означає порушення одного з матеріальних прав, гарантованих Конвенцією. Необхідно, але й також достатньо, щоб обставини справи входили «до сфери застосування» однієї або більше статей Конвенції.
Таким чином, заборона дискримінації за ст.14 Конвенції поширюється за межі використання прав та свобод, гарантування яких кожною державою вимагається Конвенцією та протоколами до неї.
Позивачем не зазначено про порушення інших статей Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950р.
Враховуючи наведене, апеляційна інстанція вважає, що місцевим господарським судом неповно з’ясовано обставини справи, висновки не відповідають обставинам справи, що відповідно до ст.277 ГПК України, є підставою для скасування рішення.
Зважаючи на задоволення апеляційної скарги та скасування рішення місцевого господарського суду, судові витрати покласти на відповідача відповідно до вимог ст.129,282 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 269, 270, 275, 277, 281, 282, 283, 284 Господарського процесуального кодексу України, -
ОСОБА_1 апеляційний господарський суд ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю “Перший трубний завод” задоволити.
2. Рішення Господарського суду Львівської області від 11.12.2017 року у справі № 914/1545/17 скасувати. Прийняти нове рішення.
3. Позов задоволити. Визнати недійсними конкурсні торги на закупівлю « 24.20.1 Труби, трубки, порожнисті профілі, безшовні, зі сталі (ДК 021:2015 44163000-0 Труби та арматура) Труби сталеві попередньотеплоізольовані, оголошення №091916, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель, бюлетень від 31.03.2016 р. №62 (31.03.2016), які відбулися 07.07.2016 року.
4. Стягнути з ОСОБА_1 міського комунального підприємства «Львівтеплоенерго» (79040, м.Львів, ОСОБА_8, буд.1, код ЄДРПОУ 05506460) на користь ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю «Перший трубний завод» (04074, м.Київ, вул.Резервна, буд.8А, код ЄДРПОУ 34427263) 1600 грн. судового збору за позовом, 2400 грн. судового збору за розгляд апеляційної скарги.
5. Місцевому господарському суду видати наказ.
6. Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути оскаржена до суду касаційної інстанції в порядку і строки встановлені ст.ст.288, 289 ГПК України.
Повний текст постанови складено 29.03.2018 р.
Головуючий суддя Кордюк Г.Т.
Суддя Гриців В.М.
Суддя Давид Л.Л.