Ухвала суду № 73031472, 27.03.2018, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
27.03.2018
Номер справи
906/578/17
Номер документу
73031472
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

_____________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,

E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

Від "27" березня 2018 р. Справа № 906/578/17

Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 20.02.2018 № 122/60-30-10/04 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 474 860,42 грн у межах справи №906/578/17 за заявою Комунального підприємства "Першотравенське" (смт.Першотравенськ, Баранівський район, Житомирська область) про його банкрутство,

за участю учасників судового засідання:

ОСОБА_1 - представник Головного управління ДФС у Житомирській області (довіреність № 46651/06-30-10-04 від 19.12.2017)

ВСТАНОВИВ:

у провадженні господарського суду перебуває справа про банкрутство Комунального підприємства "Першотравенське" у порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

12.03.2018 від ліквідатора банкрута ОСОБА_2 надійшли клопотання від 07.03.2018 № 01-21/87 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, відзив від 05.03.2018 № 01-21/82 на заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 20.02.2018 № 122/60-30-10/04 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 474 860,42 грн.

16.03.2018 надійшла заява Головного управління ДФС у Житомирській області від 15.03.2018 3 228/60-30-10-04 з доданими документами.

21.03.2018 до суду від ліквідатора банкрута ОСОБА_2 надійшли пояснення від 17.03.2018 № 01-21/94 щодо розгляду грошових вимог Головного управління ДФС у Житомирській області; супровідний лист від 17.03.2018 № 01-21/95 з доданим реєстром вимог кредиторів; клопотання від 17.03.2018 № 01-21/93 про розгляд справи без участі ліквідатора банкрута.

Ухвалою суду від 26.03.2018 відмовлено у задоволенні клопотання ліквідатора Комунального підприємства "Першотравенське" ОСОБА_2 №01-21/87 від 07.03.2018 про участь у судовому засіданні 27.03.2018 о 11:30 год в режимі відеоконференції.

Розглянувши клопотання ліквідатора банкрута ОСОБА_2 від 17.03.2018 № 01-21/93 про розгляд справи без його участі, суд прийшов до висновку вказане клопотання задовольнити, оскільки неявка ліквідатора не перешкоджає розгляду справи.

Представником Головного управління ДФС у Житомирській області у судовому засіданні підтримано заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 20.02.2018 № 122/60-30-10/04 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 474 860,42 грн; зазначено про необхідність визнання вимог кредитора до боржника з єдиного внеску на суму 474 860,42 грн з включенням 379 091,07 грн основного боргу до другої черги реєстру вимог кредиторів, 95 769, 35 грн пені до шостої черги реєстру вимог кредиторів. Пояснено, що до вимог з єдиного внеску строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

У відзиві на заяву кредитора ліквідатором банкрута ОСОБА_2 зазначено про необхідність часткового задоволення заяви Головного управління ДФС у Житомирській області з вимогами до боржника, визнання вимог кредитора до боржника на загальну суму 369 511,80 грн, з яких 276 072,05 грн основного боргу та 93439,75 грн пені; відхилення вимог кредитора до боржника на суму 105 348,62 грн єдиного внеску, у зв'язку зі закінченням строку позовної давності. (т. 3 а.с. 161-165).

Дослідивши заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 20.02.2018 № 122/60-30-10/04 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 474 860,42 грн, заслухавши пояснення представника Головного управління ДФС у Житомирській області, господарський суд вважає за необхідне задовольнити вказану заяву частково, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закону про банкрутство) конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).

Згідно з абз. 1, 2 ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство кредитори мають право заявляти свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Як убачається з матеріалів справи, постановою господарського суду від 12.12.2017, серед іншого, визнано банкрутом Комунальне підприємство "Першотравенське"; відкрито його ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, тобто по 12.12.2018 включно; призначено ліквідатором Комунального підприємства "Першотравенське" арбітражного керуючого ОСОБА_2

12.12.2017 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оприлюднено повідомлення про визнання Комунального підприємства "Першотравенське" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

21.02.2018, тобто з пропуском місячного строку для заявлення кредиторами вимог до боржника, до господарського суду надійшла заява Головного управління ДФС у Житомирській області від 20.02.2018 № 122/60-30-10/04 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 474860,42 грн.

Ухвалою господарського суду від 21.02.2018 прийнято заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 20.02.2018 № 122/60-30-10/04 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 474860,42 грн та призначено до розгляду в судовому засіданні 27.03.2018 об 11:30 год.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, господарський суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Судом установлено, що боржник відповідно до статті 15 Податкового кодексу України є платником податків та зборів.

Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують функції погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Пунктом 1 положення про Головне управління ДФС у Житомирській області передбачено, що Головне правління ДФС у Житомирській області є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який підпорядковується ДФС. Головне управління ДФС у Житомирській області є органом доходів і зборів.

Головне управління ДФС у Житомирській області відповідно до покладених на нього завдань здійснює адміністрування податків і зборів та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету та відповідних позабюджетних фондів; контролює своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності, своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; здійснює погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів (підпункти 2, 3, 9 пункту 4 положення про Головне управління ДФС у Житомирській області).

З урахування викладеного, господарський суд вважає правомірним подання до суду заяви з вимогами до боржника безпосередньо Головним управлінням ДФС у Житомирській області.

Кредитором заявлено грошові вимоги до боржника на суму 474860,42 грн єдиного внеску, з яких 379091,07 грн основний борг та 95769,35 грн пеня.

Вимоги кредитора до боржника виникли на підставі наступного.

Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон від 08.07.2010 № 2464-VI ) визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно з п. 2, 6 ч. 1 ст. 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом/

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI, платниками єдиного внеску, зокрема, є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами/

Єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI).

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону від 08.07.2010 №2464-VI, платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

У відповідності до ч. 12 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

У разі ліквідації юридичної особи - платника єдиного внеску або втрати платником з інших причин статусу платника єдиного внеску сума недоїмки сплачується за рахунок коштів та іншого майна платника. У такому разі відповідальними за погашення недоїмки є: ліквідаційна комісія - щодо юридичної особи - платника єдиного внеску, що ліквідується; юридична особа - щодо утворених нею філії, представництва або іншого відокремленого підрозділу - платника єдиного внеску, що ліквідується ( ч. 8 ст. 25 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI ).

Судом встановлено, що відповідно до звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, які самостійно подавалися Комунальним підприємством "Першотравенське", сума нарахованого єдиного внеску становить:

- за червень 2014 року - 16 564,32 грн (т. 3 а.с. 13-15);

- за серпень 2014 року - 14 313,70 грн (т. 3 а.с. 16-19);

- за вересень 2014 року - 13 108,68 грн (т. 3 а.с. 20-22);

- за жовтень 2014 року - 15 530,23 грн (т. 3 а.с. 23-26);

- за листопад 2014 року - 14 929,18 грн (т. 3 а.с. 27-30);

- за грудень 2014 року - 15 193,85 грн (т. 3 а.с. 31-34)

- за січень 2015 року - 18 543, 82 грн (т. 3 а.с. 36-39);

- за лютий 2015 року - 9576,46 грн (т. 3 а.с. 40-43);

- за березень 2015 року - 18 115,76 грн (т. 3 а.с. 44-47);

- за квітень 2015 року - 16 659,73 грн (т. 3 а.с. 48-51);

- за травень 2015 року - 16 760,74 грн (т. 3 а.с. 52-55);

- за червень 2015 року - 21 157,74 грн (т. 3 а.с. 56-59);

- за липень 2015 року - 25 669,79 грн (т. 3 а.с. 60-63);

- за серпень 2015 року - 19 857,74 грн (т. 3 а.с. 64-67);

- за вересень 2015 року - 23 125,15 грн (т. 3 а.с. 68-71);

- за жовтень 2015 року - 20 209,17 грн (т. 3 а.с. 72-75);

- за листопад 2015 року - 17 153,20 грн (т. 3 а.с. 76-78);

- за грудень 2015 року - 17 955,83 грн (т. 3 а.с. 79-82);

- за січень 2016 року - 9647,84 грн (т. 3 а.с. 83-86);

- за лютий 2016 року - 8762,14 грн (т. 3 а.с. 87-90);

- за березень 2016 року - 14 204,87 грн (т. 3 а.с. 91-93);

- за квітень 2016 року - 11 869,11 грн (т. 3 а.с. 94-96);

- за травень 2016 року - 6745,99 грн (т. 3 а.с. 97-100);

- за червень 2016 року - 1419,00 грн (т. 3 а.с. 101-103);

- за вересень 2016 року - 1100,00 грн (т. 3 а.с. 104-106);

- за жовтень 2016 року - 14 662,79 грн (т. 3 а.с. 109);

- за листопад 2016 року - 1419,00 грн (т. 3 а.с. 107-108).

З урахуванням часткової сплати, сума несплаченого Комунальним підприємством "Першотравенське" єдиного внеску становить 379091,07 грн.

Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахуваннями пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 08.10.2014 № 5277/03 нараховано Комунальному підприємству "Першотравенське" 1069,17 грн штрафних санкцій та 1214,18 грн пені (т. 3 а.с. 168-169),

Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахуваннями пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 08.10.2014 № 5893/03 нараховано Комунальному підприємству "Першотравенське" 1137,07 грн штрафних санкцій та 1076,01 грн пені (т. 3 а.с. 170-172).

Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахуваннями пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 08.10.2014 № 2354/03 нараховано Комунальному підприємству "Першотравенське" 38,24 грн штрафних санкцій та 39,41 грн пені (т. 3 а.с. 173-174).

Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахуваннями пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 15.12.2015 № 001349602 нараховано Комунальному підприємству "Першотравенське" 8142,09 грн штрафних санкцій та 53898,56 грн пені (т. 3 а.с. 175-186).

Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахуваннями пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 23.05.2016 № 000476602 нараховано Комунальному підприємству "Першотравенське" 3555,29 грн штрафних санкцій та 23727,62 грн пені (т. 3 а.с. 187-189).

Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахуваннями пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 06.10.2016 № 000596602 нараховано Комунальному підприємству "Першотравенське" 2174,55 грн штрафних санкцій та 15813,57 грн пені (т. 3 а.с. 190-191).

Головним управлінням ДФС у Житомиській області штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску у заяві з вимогами до боржника не заявлено.

Загальна суму нарахованої та несплаченої боржником пені становить 95 769,35 грн.

Отже, вимоги Головного управління ДФС у Житомирській області до боржника на суму 379 091,07 грн єдиного внеску та 95 769,35 грн пені є обґрунтованими та підтвердженими належними доказами.

Ліквідатором банкрута ОСОБА_2 заявлено про застосування строків позовної давності щодо вимог кредитора до боржника з єдиного внеску на суму 103 019,02 грн основного боргу та 2329,60 грн пені.

Так, ліквідатор банкрута зазначає, що заява з кредиторськими вимогами до боржника подана до суду 21.02.2018, у зв'язку з чим основний борг та пеня з єдиного внеску, термін сплати яких настав до 20.02.2015, підлягають відхиленню господарським судом.

Головним управління ДФС у Житомирській області заперечено щодо задоволення заяви ліквідатора банкрута ОСОБА_2 про застосування строків позовної давності, у зв'язку з тим, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.

Згідно зі статтею 256 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Згідно зі статтею 256 ЦК України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Відповідно до статті 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Відповідно до статті 258 ЦК України для окремих видів вимог законом може встановлюватися спеціальна позовна давність: скорочена або більш тривала порівняно із загальною позовною давністю. Позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені).

Відповідно до пункту 102.4 Податкового кодексу України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Згідно з підпунктом 14.1.75 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (стаття 267 ЦК України).

Разом з тим, згідно з пунктом 1.3. статті 1 Податкового кодексу України цей Кодекс не регулює питання, зокрема, погашення зобов'язань зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Абзацом 4 ч. 2 ст. 2 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI визначено, що виключно цим Законом визначається, серед іншого, порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску.

Відповідно до ч. 16 ст. 25 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

З огляду на викладене, у суду відсутні підстави для застосування статті 267 ЦК України щодо даних вимог.

Згідно абз. 3 ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Відповідно до ч. 4 ст. 23 Закону про банкрутство особи, вимоги які заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі. Відповідне правило не поширюється, зокрема, на вимоги кредиторів щодо сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.

Отже, звернення до господарського суду з заявою з вимогами до боржника з єдиного внеску після закінчення строку, встановленого для її подання, не зумовлює втрату статусу конкурсного кредитора та погашення вимог у шосту чергу.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 45 Закону про банкрутство кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. При цьому, у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов’язань із сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово.

Зважаючи на викладене, господарський суд прийшов до висновку заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 20.02.2018 №122/60-30-10/04 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 474 860,42 грн задовольнити; визнати вимоги Головного управління ДФС у Житомирській області до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 379 091,07 грн основного боргу (друга черга), 95 769,35 грн пені (шоста черга).

За подання до господарського суду Житомирської області заяви від 20.02.2018 № 122/60-30-10/04 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 474860,42 грн Головним управління ДФС у Житомирській області сплачено 3524,00 грн судового збору, що підтверджується платіжним дорученням від 12.02.2018 № 119 (т. 3 а.с. 7).

Судовий збір у розмірі 3524,00 грн зараховано до спеціального фонду державного бюджету України, що підтверджується спеціальною випискою (т. 3 а.с. 110).

Ліквідатором банкрута у відзиві на заяву Головного управління ДФС у Житомирській області з вимогами до боржника зазначено, що сплачений кредитором судовий збір не підлягає покладенню на боржника та включенню до реєстру вимог кредиторів боржника, оскільки кредитором подано дві заяви з вимогами до боржника. На думку ліквідатора банкрута, при належній організації документообігу та бажанні економії виділених на сплату судового збору бюджетних коштів, Головне управління ДФС у Житомирській області могло включити грошові вимоги до боржника в одну заяву та сплатити судовий збір лише один раз (т. 3 а.с. 161-165).

Господарським судом відхиляються доводи ліквідатора банкрута ОСОБА_2 з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 16.01.2018 до господарського суду надійшла заява Головного управління ДФС у Житомирській області від 12.01.2018 № 22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 106 428, 83 грн.

21.02.2018 до господарського суду надійшла заява Головного управління ДФС у Житомирській області від 20.02.2018 № 122/60-30-10/04 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 474860,42 грн.

Таким чином, Головним управління ДФС у Житомирській області подано до суду дві заяви з вимогами до боржника, предметом яких є вимоги з різних податків та зборів.

Разом з тим, Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не забороняє кредитору подати дві заяви з вимогами до боржника.

У зв’язку з чим, на підставі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України на боржника покладається сплата 3524,00 грн судового збору, що сплачені кредитором при поданні до суду заяви з вимогами до боржника, які слід віднести до першої черги реєстру вимог кредиторів.

Керуючись статтями 129, 234 Господарського процесуального кодексу України, статтями 23, 45, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",

УХВАЛИВ:

1. Заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 20.02.2018 №122/60-30-10/04 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 474 860,42 грн задовольнити.

2. Визнати вимоги Головного управління ДФС у Житомирській області (ідентифікаційний код 39459195) до Комунального підприємства "Першотравенське" (ідентифікаційний код 37572944) на суму 379 091,07 грн основного боргу (друга черга), 95 769,35 грн пені (шоста черга), 3524,00 грн судового збору (перша черга).

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття.

Ухвала господарського суду може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Повний текст ухвали складено та підписано 29.03.2018.

Суддя Костриця О.О.