
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_____________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "27" березня 2018 р. Справа № 906/578/17
Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О.. розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 12.01.2018 № 22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 102 933, 39 грн з урахуванням заяви про зменшення кредиторських вимог № 264/60-30-10-04 від 27.03.2018 у межах справи №906/578/17 за заявою Комунального підприємства "Першотравенське" (смт. Першотравенськ, Баранівський район, Житомирська область) про його банкрутство.
за участю учасників судового засідання:
ОСОБА_1 - представник Головного управління ДФС у Житомирській області (довіреність № 46651/06-30-10-04 від 19.12.2017)
ВСТАНОВИВ:
у провадженні господарського суду перебуває справа про банкрутство Комунального підприємства "Першотравенське" у порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
08.02.2018 до суду надійшов відзив ліквідатора банкрута ОСОБА_2 від 05.02.2018 № 01-21/56 на заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 12.01.2018 № 22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 106 428,83 грн.
12.03.2018 від ліквідатора банкрута ОСОБА_2 надійшло клопотання від 07.03.2018 № 01-21/87 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
21.03.2018 до суду від ліквідатора банкрута ОСОБА_2 надійшли: пояснення від 17.03.2018 № 01-21/94 щодо розгляду грошових вимог Головного управління ДФС у Житомирській області; супровідний лист від 17.03.2018 № 01-21/96 з доданим актом приймання-передачі печатки банкрута; супровідний лист від 17.03.2018 № 01-21/95 з доданим реєстром вимог кредиторів; клопотання від 17.03.2018 № 01-21/93 про розгляд справи без його участі.
Ухвалою суду від 26.03.2018 відмовлено у задоволенні клопотання ліквідатора Комунального підприємства "Першотравенське" ОСОБА_2 №01-21/87 від 07.03.2018 про участь у судовому засіданні 27.03.2018 о 11:30 год в режимі відеоконференції.
27.03.2018 до суду від Головного управління ДФС у Житомирській області надійшли: заява від 26.03.2018 № 263/60-30-10-04 про долучення до матеріалів справи документів; заява від 27.03.2018 № 264/60-30-10-04; заява від 27.03.2018 № 264-30-10-04 про зменшення кредиторських вимог.
Оскільки заява Головного управління ДФС у Житомирській області від 27.03.2018 № 264-30-10-04 про зменшення кредиторських вимог не суперечить законодавству не порушує будь-чиїх прав і охоронюваних законом інтересів, суд вважає за необхідне прийняти дану заяву до розгляду.
Розглянувши клопотання ліквідатора банкрута ОСОБА_2 від 17.03.2018 № 01-21/93 про розгляд справи без його участі, суд прийшов до висновку вказане клопотання задовольнити, оскільки неявка ліквідатора не перешкоджає розгляду справи.
Представником Головного управління ДФС у Житомирській області у судовому засіданні підтримано заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 12.01.2018 № 22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" з урахуванням заяви про зменшення кредиторських вимог № 264/60-30-10-04 від 27.03.2018; зазначено про необхідність визнання вимог кредитора до боржника на суму 102 933,39 грн з включенням 61 418,35 грн основного боргу до третьої черги реєстру вимог кредиторів, 15 554,92 грн штрафних санкцій та 25 960,12 грн пені до шостої черги реєстру вимог кредиторів. Пояснено, що заява ліквідатора банкрута ОСОБА_2 про застосування строків позовної давності щодо вимог по сплаті надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах задоволенню не підлягає, оскільки кредитором зменшено розмір вимог до боржника на суму 3495,44 грн основного боргу, щодо яких сплив строк позовної давності.
У відзиві на заяву Головного управління ДФС у Житомирській області ліквідатором банкрута повідомлено про визнання вимог кредитора на загальну суму 100 005,56 грн, з яких 56 026,83 грн основного боргу, 40 454,73 грн штрафних санкцій та пені; зазначено про необхідність відхилення вимог кредитора до боржника на суму 9947,27 грн заборгованості по сплаті надходжень від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, з моменту виникнення якої сплив термін позовної давності (т. 2 а.с. 240-241).
Дослідивши заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 12.01.2018 № 22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 102 933, 39 грн з урахуванням заяви про зменшення кредиторських вимог № 264/60-30-10-04 від 27.03.2018, заслухавши пояснення представника Головного управління ДФС у Житомирській області, господарський суд вважає за необхідне задовольнити вказану заяву частково, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закону про банкрутство) конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).
Згідно з п. 3 ст. 95 Закону про банкрутство кредитори мають право заявляти свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Як убачається з матеріалів справи, постановою господарського суду від 12.12.2017, серед іншого, визнано банкрутом Комунальне підприємство "Першотравенське"; відкрито його ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, тобто по 12.12.2018 включно; призначено ліквідатором Комунального підприємства "Першотравенське" арбітражного керуючого ОСОБА_2
12.12.2017 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оприлюднено повідомлення про визнання Комунального підприємства "Першотравенське" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
16.01.2018 до господарського суду надійшла заява Головного управління ДФС у Житомирській області від 12.01.2018 № 22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 106 428, 83 грн. Згідно відбитку штемпеля на поштовому конверті вказану заяву надіслано до суду 12.01.2018, тобто в межах визначеного Законом про банкрутство строку.
Ухвалою суду від 17.01.2018 заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 12.01.2018 № 22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 106 428, 83 грн було залишено без руху, встановлено Головному управлінню ДФС у Житомирській області п'ятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення виявлених недоліків заяви, а саме: надати суду докази сплати судового збору за подання до господарського суду заяви з вимогами до боржника на суму 3524,00 грн.
На виконання вимог вищезазначеної ухвали до суду від Головного управління ДФС у Житомирській області надійшла заява №7660-30-10 від 01.02.2018 про усунення недоліків разом із витребуваними судом документами.
Ухвалою господарського суду від 05.02.2018 прийнято та призначено до розгляду в засіданні суду заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 12.01.2018 № 22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на 08.02.2018.
Ухвалою господарського суду від 08.02.2018 відкладено розгляд заяви Головного управління ДФС у Житомирській області від 12.01.2018 № 22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське"; призначено судове засідання для її на 27.03.2018 об 11:30 год.
27.03.2018 до суду від Головного управління ДФС у Житомирській області надійшла заява від 27.03.2018 № 264-30-10-04 про зменшення кредиторських вимог.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, господарський суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Судом установлено, що боржник відповідно до статті 15 Податкового кодексу України є платником податків та зборів.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують функції погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.
Пунктом 1 положення про Головне управління ДФС у Житомирській області передбачено, що Головне правління ДФС у Житомирській області є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який підпорядковується ДФС. Головне управління ДФС у Житомирській області є органом доходів і зборів.
Головне управління ДФС у Житомирській області відповідно до покладених на нього завдань здійснює адміністрування податків і зборів та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету та відповідних позабюджетних фондів; контролює своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності, своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; здійснює погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів (підпункти 2, 3, 9 пункту 4 положення про Головне управління ДФС у Житомирській області).
З урахування викладеного, господарський суд вважає правомірним подання до суду заяви з вимогами до боржника безпосередньо Головним управлінням ДФС у Житомирській області.
Кредитором з урахування заяви про зменшення кредиторських вимог № 264/60-30-10-04 від 27.03.2018 заявлено грошові вимоги до боржника у розмірі 102 933,39 грн.
Вимоги кредитора до боржника виникли на підставі наступного.
Підпунктами 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 46.1 статті 46 Податкового кодексу України, податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов’язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків не підлягає оскарженню (пункт 56.11 статті 56 Податкового кодексу України).
Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України унормовано, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з підпунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Щодо вимог з податку на додану вартість на суму 11964,39 грн штрафних санкцій та 19 745,59 грн пені, слід зазначити наступне.
Податковими повідомленнями-рішеннями від 15.12.2015 № 000190100 нараховано Комунальному підприємству "Першотравенське" 11 964,39 грн штрафних санкцій (т. 4 а.с.144). Також, 10.12.2015 кредитором здійснено нарахування пені на суму 19 745,59, що підтверджується даними облікової картки платника податків (т. 4 а.с. 145-150).
Сплата штрафних санкцій та пені з податку на додану вартість боржником не здійснювалася.
Отже, вимоги Головного управління ДФС у Житомирській області до боржника з податку на додану вартість на суму 11 964,39 грн штрафних санкцій та 19 745,59 грн пені є обґрунтованими та підтвердженими доказами.
Щодо вимог з рентної плати за спеціальне використання води на суму 5390,77 грн основного боргу, слід зазначити наступне.
Відповідно до поданих Комунальним підприємством "Першотравенське" податкових декларацій зі збору за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання повехневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води за 2014 рік, 1 та 3 квартали 2015 сума нарахованого до сплати основного боргу становить 133,38 грн, 206,91 грн та 376,20 грн відповідно (т. 2 а.с. 15-23).
Згідно поданих Комунальним підприємством "Першотравенське" розрахунків з рентної плати за спеціальне використання води за 1 квартал 2016 року та 3 квартал 2016 року до сплати нараховано 1862,38 основного боргу та 55,90 грн штрафу, 2757,11 грн основного боргу відповідно (т. 2 а.с. 24-25).
З урахуванням часткової сплати Комунальним підприємством "Першотравенське" рентної плати за спеціальне використання води та розміру заявлених кредитором вимог до боржника, судом встановлено, що обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з рентної плати за спеціальне використання води на суму 5334,90 грн основного боргу та 55,87 грн штрафних санкцій.
Щодо вимог з екологічного податку (надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах) на суму 5242,24 грн основного боргу, 1209,59 грн пені, слід зазначити наступне.
Відповідно до поданих Комунальним підприємством "Першотравенське" податкових декларацій з екологічного податку, розрахунків податкового зобов'язання з екологічного податку, що справляється за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, сума нарахованого до сплати зобов'язання зі сплати екологічного податку становить 4872,68 грн основного боргу, а саме:
- за 4 квартал 2013 року на суму 666,66 грн (т. 2 а.с. 55-56);
- за 1 квартал 2014 року на суму 908,01 грн (т. 2 а.с. 57-58);
- за 2 квартал 2014 року на суму 908,01 грн (т. 2 а.с. 61-62);
- за 3 квартал 2014 року на суму 1012,82 грн (т. 2 а.с. 64-66);
- за 4 квартал 2014 року на суму 900,60 грн (т. 2 а.с. 59-60, 67);
- за 1 квартал 2015 року на суму 1106,96 грн (т. 2 а.с. 68-70);
- за 2 квартал 2015 року на суму 1152,05 грн (т. 2 а.с. 72-74);
- за 3 квартал 2015 року на суму 1112,67 грн (т. 2 а.с. 75-77);
- за 4 квартал 2015 року на суму 300,20 грн (т. 2 а.с. 78-80);
- за 1 квартал 2016 року на суму 300,20 грн (т. 2 а.с. 81-82).
Податковим повідомленням - рішенням від 08.06.2015 № НОМЕР_1 нараховано Комунальному підприємству "Першотравенське" 369,56 грн штрафних санкцій (т. 4 а.с. 151). Також, 25.05.2015 кредитором здійснено нарахування пені на суму 1209,59 грн, що підтверджується даними облікової картки платника податків (т. 4 а.с. 152-154).
Сплата Комунальним підприємством "Першотравенське" основного боргу, штрафних санкцій та пені з екологічного податку (надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах) не здійснювалася.
Судом встановлено, що Головним управління ДФС у Житомирській області невірно здійснено розмежування вимог з екологічного податку (надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах) до боржника на основний борг та штрафні санкції.
З підстав викладеного, обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника з екологічного податку (надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах) на суму 4872,68 грн основного боргу, 369,56 грн штрафних санкцій та 1209,59 грн пені.
Ліквідатором банкрута ОСОБА_2 заявлено про застосування строків позовної давності щодо вимог кредитора до боржника з екологічного податку (надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах). Так, ліквідатор банкрута зазначає, що заява з кредиторськими вимогами до боржника надіслана до суду 12.01.2018, а трирічний строк позовної давності до вимог з екологічного податку (надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах) сплив 19.08.2016, у зв'язку з чим вказані вимоги підлягають відхиленню господарським судом.
Згідно зі статтею 256 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Відповідно до статті 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Відповідно до статті 258 ЦК України для окремих видів вимог законом може встановлюватися спеціальна позовна давність: скорочена або більш тривала порівняно із загальною позовною давністю. Позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені).
Відповідно до пункту 102.4 Податкового кодексу України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.
Згідно з підпунктом 14.1.75 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (стаття 267 ЦК України).
У заяві від 27.03.2018 № 264/60-30-10-04 кредитор погодився з доводами ліквідатора банкрута про сплив строку позовної давності до вимог кредитора до боржника на суму 3495,44 грн основного боргу, а саме:
- за 4 квартал 2013 року на суму 666,60 грн (строк сплати 19.02.2014);
- за 1 квартал 2014 року на суму 908,01 грн (строк сплати 20.05.2014);
- за 2 квартал 2014 року на суму 908,01 грн (строк сплати 19.08.2014);
- за 3 квартал 2014 року на суму 1012,82 грн (строк сплати 19.11.2014),
у зв'язку з чим зменшив розмір вимог до боржника на вказану суму. Щодо інших вимог, кредитором зазначено, що строк позовної давності станом на дату подання до суду заяви з вимогами до боржника не закінчився.
Судом встановлено, що заяву Головного управління ДФС у Житомирській області з вимогами до боржника надіслано до суду 12.01.2018.
Отже, строк позовної давності сплив до вимог кредитора, строк сплати яких настав до 12.01.2015.
Разом з тим, у зв'язку з поданням кредитором до суду заяви про зменшення вимог до боржника, дані вимоги не заявлено.
Строк позовної давності у 1095 календарних днів, щодо інших вимог кредитора до боржника з екологічного податку (надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах), а саме: за 4 квартал 2014 року (строк сплати 19.02.2015), 1-4 квартали 2015 року (строк сплати 20.05.2015, 19.08.2015, 19.11.2015, 19.02.2015 відповідно), 1 квартал 2016 року (строк сплати 20.05.2016), на загальну суму 4872,68 грн основного боргу, 369,56 грн штрафних санкцій та 1209,59 грн пені станом на дату звернення кредитора з заявою з вимогами до боржника (12.01.2018) не сплив.
З підстав викладеного, у суду відсутні підстави для застосування статті 267 ЦК України щодо даних вимог.
Щодо вимог з податку на прибуток на суму 1015,71 грн штрафних санкцій, слід зазначити наступне.
Податковими повідомленнями-рішеннями від 05.04.2013 № НОМЕР_2 (т. 2 а.с. 83), від 05.04.2013 № НОМЕР_3 (т. 2 а.с. 83), від 22.01.2014 № НОМЕР_4 (т. 2 а.с. 84), від 04.03.2016 № 000073100 (т. 2 а.с. 85) нараховано Комунальному підприємству "Першотравенське" 457,80 грн штрафу, 260,00 грн штрафу, 260,00 грн штрафу, 170,00 грн штрафу відповідно.
Сплата штрафних санкцій з податку на прибуток Комунальним підприємством "Першотравенське" не здійснювалася.
Отже, вимоги кредитора до боржника на суму 1015,71 грн штрафних санкцій є обґрунтованими та підтвердженими належними доказами.
Щодо вимог з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на суму 50 785,34 грн основного боргу, 2574,82 грн штрафних санкцій, 5004,94 грн пені, слід зазначити наступне.
Відповідно до поданих Комунальним підприємством "Першотравенське" податкових декларацій з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, розрахунків податкового зобов'язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (т. 2 а.с. 30-54; т. 4 а.с. 155-156), сума нарахованого до сплати зобов'язання становить 53 790,46 грн основного боргу та 93,41 грн штрафних санкцій.
Податковими повідомленнями-рішеннями від 12.05.2015 № НОМЕР_5 (т. 2 а.с. 27), від 08.06.2015 № НОМЕР_6 (т. 2 а.с. 28), від 01.07.2015 № НОМЕР_7 (т. 2 а.с. 30), від 07.12.2015 № 000157100 (т. 4 а.с. 157) нараховано Комунальному підприємству "Першотравенське" 240,00 грн штрафу, 334,00 грн штрафу, 1900,82 грн штрафу, 100,00 грн штрафу відповідно.
Також, 30.04.2015, 25.05.2015, 25.06.2015, 26.06.2015, 30.11.2015 кредитором здійснено нарахування пені на загальну суму 5004,94 грн, що підтверджується даними облікової картки платника податків ( т.4 а.с. 158-164).
З урахуванням часткової сплати Комунальним підприємством "Першотравенське" рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, судом встановлено, що обґрунтованими та підтвердженими доказами є вимоги кредитора до боржника на суму 50 691,93 грн основного боргу, 2668,23 грн штрафних санкцій та 5004,94 грн пені. При цьому, слід зазначити, що Головним управління ДФС у Житомирській області невірно здійснено розмежування вимог до боржника на основний борг та штрафні санкції.
Відповідно до п. 3, 6, ч. 1 ст. 45 Закону про банкрутство кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. При цьому: у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів); у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Зважаючи на викладене в сукупності, господарський суд прийшов до висновку заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 12.01.2018 №22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 102 933, 39 грн з урахуванням заяви про зменшення кредиторських вимог № 264/60-30-10-04 від 27.03.2018 задовольнити частково; визнати вимоги Головного управління ДФС у Житомирській області до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 60899,51 грн основного боргу (третя черга), 16073,76 грн фінансових санкцій (шоста черга), 25960,12 грн пені (шоста черга), 3524,00 грн судового збору (перша черга); в решті вимог відмовити.
За подання до господарського суду Житомирської області заяви від 12.01.2018 № 22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" Головним управління ДФС у Житомирській області сплачено 3524,00 грн судового збору, що підтверджується платіжним дорученням від 01.02.2018 № 80 (т. 2 а.с. 182).
Судовий збір у розмірі 3524,00 грн зараховано до спеціального фонду державного бюджету України, що підтверджується спеціальною випискою (т. 2 а.с. 189).
У зв’язку з чим, на підставі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України на боржника покладається сплата 3524,00 грн судового збору, що сплачені кредитором при поданні до суду заяви з вимогами до боржника, які слід віднести до першої черги реєстру вимог кредиторів.
Керуючись статтями 129, 234 Господарського процесуального кодексу України, статтями 23, 45, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
УХВАЛИВ:
1. Заяву Головного управління ДФС у Житомирській області від 12.01.2018 №22/60-30-10 з вимогами до Комунального підприємства "Першотравенське" на суму 102 933, 39 грн з урахуванням заяви про зменшення кредиторських вимог № 264/60-30-10-04 від 27.03.2018 задовольнити частково.
2. Визнати вимоги Головного управління ДФС у Житомирській області (ідентифікаційний код 39459195) до Комунального підприємства "Першотравенське" (ідентифікаційний код 37572944) на суму 60899,51 грн основного боргу (третя черга), 16073,76 грн фінансових санкцій (шоста черга), 25960,12 грн пені (шоста черга), 3524,00 грн судового збору (перша черга).
3. В решті вимог відмовити.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала господарського суду може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Повний текст ухвали складено та підписано 29.03.2018.
Суддя Костриця О.О.
Віддрук.:
1- у справу
2 - а/к ОСОБА_2 (79008, м. Львів, вул. Липинського, 54 б) - рек.
3 - ПрАТ "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (10008, м. Житомир, вул. Пушкінська, 32/8)
4 - Головне управління ДФС у Житомирській області (10003, м. Житомир, вул. Юрка Тютюнника, 7) - рек.