
Справа № 144/73/18
Провадження № 3/144/71/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.02.2018 Теплицький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді - Германа О.С.,
секретаря - Пігулі А.А.,
за участю прокурора - Огірчук О.Ю.,
ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту захисту економіки Управління захисту економіки у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, головний спеціаліст відділу бюджетної політики, прогнозування та аналізу доходів фінансового управління Теплицької РДА, за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи на посаді головного спеціаліста відділу бюджетної політики, прогнозування та аналізу доходів фінансового управління Теплицької РДА , яка відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являється суб’єктом відповідальності, 03.09.2017 в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» письмово не повідомила НАЗК про суттєві зміни в майновому стані.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч. 2 КУпАП – не повідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення визнала повністю, пояснивши, що несвоєчасно повідомила про суттєві зміни у майновому стані, тому що перебувала у відпустці, а коли вийшла на роботу керівництво повідомило про необхідність повідомлення НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, лише тоді вона зробила відповідне повідомлення . У скоєному розкаюється.
Крім того, вина останньої у вищевказаному правопорушенні доведена матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення від 09.01.2018 № 12, в якому зазначено обставини правопорушення, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та витягами з Єдиного державного реєстру декларацій про подання повідомлення про суттєві зміни із запізненням.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора та дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад корупційного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП України і її слід притягнути до адміністративної відповідальності, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України Про запобігання корупції, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Згідно наказу №23-0 від 13 грудня 2011 року ОСОБА_1 призначено на посаду провідного спеціаліста відділу бюджетної політики, прогнозування та аналізу доходів фінансового управління Теплицької райдержадміністрації, 29 квітня 2016 року відповідно до наказу №10/6 ОСОБА_1 переведено на посаду провідного спеціаліста відділу бюджетної політики, прогнозування та аналізу доходів фінансового управління Теплицької райдержадміністрації, являється державним службовцем сьомої категорії посад.
Відповідно до п.п. в п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 являється суб’єктом відповідальним за корупційні правопорушення, як державний службовець.
На виконання вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Не дивлячись на це ОСОБА_1 без поважних причин не повідомила НАЗК про суттєві зміни в майновому стані у десятиденний строк з моменту отримання доходу.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, те що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують її відповідальність та обставину, що пом'якшує відповідальність - щире розкаяння винної, і вважає, що для її виправлення та перевиховання достатнім та необхідним буде стягнення у виді мінімального штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись: п.п. в п. 1 ч. 1 ст. 3, ч.2 ст. 52 Законом України «Про запобігання корупції» та ст. 27, ст. 40-1, ст. 172-6 ч. 1, ст. 284 ч. 1 п. 1 КУпАП, суд,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, притягнути її до адміністративної відповідальності з накладенням на неї адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі сто неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 1700 (тисяча сімсот) грн. (реквізити для сплати штрафу: одержувач коштів: Теплицький район(Теплицький район), 21081100, банк одержувача: ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця МФО 802015 код одержувача(код за ЄДРПОУ) 34701277, рахунок одержувача 31410542700497).
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.(отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови – не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу – 3400 грн.
Строк пред’явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, через Теплицький районний суд до Апеляційного суду Вінницької області.
Суддя