
Справа № 822/870/16
УХВАЛА
27 березня 2018 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І. розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання дій протиправними,
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Славутський комбінат "Будфарфор" звернулось до суду з заявою №591/01-14 від 02.03.2018 про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №822/870/16, в якій просить замінити сторону виконавчого провадження у справі №822/870/16 із Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на Головне управління ДФС у Хмельницькій області.
В обґрунтування поданої заяви зазначає, що ухвалою суду від 11.07.2017 замінено боржника - Славутську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Хмельницькій області в виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа по адміністративній справі №822/870/16 на Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби. Згідно з наказом ДФС України від 29.12.2017 № 884 ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" не включений до Реєстру великих платників податків на 2018 рік, та, відповідно до п. 64.7 ст. 64 ПК України, підлягає обслуговуванню за основним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням, а тому просить замінити сторону виконавчого провадження з Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на Головне управління ДФС у Хмельницькій області.
Учасники справи в судове засідання не з'явилися, про дату час та місце розгляду справи повідомлені судом належним чином. Представник заявника, представник Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби та представник Головного управління ДФС у Хмельницькій області подали до суду заяви, в яких просили розгляд заяви проводити без їх участі. Також, представник ГУ ДФС у Хмельницькій області в заяві зазначив, що не заперечує проти заміни сторони виконавчого провадження.
Згідно з ч. 2 ст. 379 КАС України, суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи, що учасники були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд вважає за можливе розглядати заяву про заміну сторони виконавчого провадження без їх участі в порядку письмового провадження.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши докази, що стосуються заяви, суд прийшов таких висновків, враховуючи наступне.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 21 липня 2016 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 05 вересня 2016 року та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 21.03.2017 по справі №822/870/16 задоволено позовні вимоги ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор". Визнано протиправною бездіяльність Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області щодо не складання і не подання до Славутського управління державної казначейської служби України Хмельницької області висновку про відшкодування з Державного бюджету 27156 гривень бюджетного відшкодування ПДВ за квітень 2015 року та 32416 гривень бюджетного відшкодування з ПДВ за травень 2015 року на користь Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор". Зобов"язано Славутську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Хмельницькій області подати до Славутського управління державної казначейської служби України Хмельницької області висновок про відшкодування з Державного бюджету 27156 гривень бюджетного відшкодування ПДВ за квітень 2015 року та 32416 гривень бюджетного відшкодування з ПДВ за травень 2015 року на користь Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" (стор. 147-152, 191-192, 234-236, т.1).
11.10.2016 на адресу ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" надіслано виконавчі листи (стор. 199, т.1).
Відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження від 28.11.2016 ВП №53002912, головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області Горбатюк Т.В. відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа №822/870/16 виданого 11.10.2016. Боржник - Славутська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Хмельницькій області (стор. 198, т. 2).
Ухвалою суду від 11.07.2017 заяву Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області про заміну сторони виконавчого провадження - задоволено. Замінено боржника - Славутську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Хмельницькій області в виконавчому провадженні по справі №822/870/16, на Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (стор. 96-98, т.2).
Підпунктом 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 ПК України визначено, що великий платник податків - це юридична особа або постійне представництво нерезидента на території України, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 мільйонів євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період, або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до Державного бюджету України, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує еквівалент 1 мільйона євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період, у разі якщо сума таких податків, зборів, платежів, крім митних платежів, перевищує еквівалент 500 тисяч євро.
Згідно з Витягом з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб, підприємців та громадських формувань станом на 07.12.2017, Публічне акціонерне товариство "Славутський комбінат "Будфарфор", має код ЄДРПОУ 32285199 і перебуває на обліку в Офісі великих платників податків Державної фіскальної служби ( стор. 207-211, т.2).
Відповідно до організаційної структури Головного управління ДФС у Хмельницькій області на 2018 рік, в Управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Хмельницькій області входить Відділ адміністрування ПДВ, адміністрування податку на прибуток, адміністрування екологічного податку та рентної плати, адміністрування місцевих податків і зборів, камеральних перевірок податкової звітності території обслуговування Славутської ОДПІ.
Згідно з Листом №88/10/28-10-08-01-13 від 02.01.2018, Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби повідомив ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор", що згідно з наказом ДФС України від 29.12.2017 №884 платник податків ПАТ "Славутський комбінат "Будфарфор" не включений до Реєстру великих платників податків на 2018 рік, та, відповідно до п. 64.7 ст. 64 ПК України, підлягає обслуговуванню за основним місцем обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням (стор. 205, т.2).
Відповідно до ч. 1 ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Таким чином, суд приходить до висновку, що заява Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" про заміну сторони виконавчого провадження, є обґрунтованою, що підтверджено доказами, які перевірено судом, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" №591/01-14 від 02.03.2018 про заміну сторони виконавчого провадження, в адміністративній справі №822/870/16 за позовом Публічного акціонерного товариства "Славутський комбінат "Будфарфор" (вул. Козацька,122, Славута, Славутський район, Хмельницька область, 30000, код 32285199) до Славутської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області (вул. Козацька, 26, Славута, Славутський район, Хмельницька область, 30000, код 39564301) про визнання дій протиправними, задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження ВП №53002912, а саме боржника Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби на Головне управління ДФС у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 39492190).
Копії ухвали надати заявнику, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головному управлінню ДФС у Хмельницькій області, Славутській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Хмельницькій області та головному державному виконавцю відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області Горбатюк Т.В.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя А.І. Петричкович