
Справа № 815/484/18
УХВАЛА
27 березня 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Київського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправними та зобов’язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
06 лютого 2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Київського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області в особі територіального підрозділу - Київського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області щодо відмови в оформленні та видачі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорта громадянина України у вигляді книжечки зразка 1994 року;
- зобов’язати ОСОБА_2 управління Державної міграційної служби України в Одеській області в особі територіального підрозділу - Київського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області оформити та видати паспорт громадянина України у вигляді книжечки з проставленою відміткою місця проживання без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, а саме: без формування (присвоєння) унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та будь якого іншого цифрового ідентифікатора, без відцифрованого образу обличчя особи, без відцифрованих відбитків пальців рук та автоматизованої обробки персональних даних.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ухвалою суду від 12 лютого 2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху у зв’язку з невідповідністю позовної заяви вимогам ст.106 КАС України. Позивачу був наданий 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
Ухвалою суду від 05 березня 2018 року у зв’язку із частковим усуненням вимог, зазначених в ухвалі від 12 лютого 2018 року судом продовжено термін усунення недоліків позовної заяви та зазначено, що виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду позовної заяви із змістом позовних вимог щодо кожного з відповідачів (з урахуванням того, що ОСОБА_2 управління Державної міграційної служби України в Одеській області та його територіальний підрозділ Київський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області є окремими суб’єктами владних повноважень в розумінні приписів КАС України) та належним чином засвідчених копій документів, що додані до позовної заяви.
22 березня 2018 року за вх. №8136/18 через канцелярію Одеського окружного адміністративного суду від позивача надійшла заява про надання можливості засвідчити копії документів, подані разом із позовною заявою а також уточнену позовну заяву у двох примірниках із зазначенням у якості відповідача ОСОБА_2 управління Державної міграційної служби України в Одеській області.
Суд зазначає, що позивачем не виправлено недоліки позовної заяви, а саме зазначаючи в якості відповідача ОСОБА_2 управління Державної міграційної служби України в Одеській області позивачем у прохальній частині позовної заяви адресує позовні вимоги Головному управлінню Державної міграційної служби України в Одеській області в особі Київського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб’єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно ч.3 ст.46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб’єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Пунктом 7 частини 1 статті 4 КАС України зазначено, що суб’єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» від 12 березня 2005 р. № 179 відділ у складі департаменту (управління) - структурний підрозділ, що утворюється для виконання завдань за одним напрямом (функцією) діяльності органу виконавчої влади, з штатною чисельністю не менш як 4 одиниці.
Таким чином, незважаючи на те, що Київський районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області є структурним підрозділом Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, у світлі вищенаведених положень Кодексу адміністративного судочинства України у адміністративному процесі вони виступають окремими суб’єктами, учасниками справи.
Таким чином, позивач повинен викласти свої позовні вимоги у відповідності до вимог КАС України та узгодити у позовній заяві відповідача та зміст позовних вимог до нього.
Окрім цього позивачем не виконано вимогу ухвали від 12.02.2018 року та від 05.03.2018 року та не вказано у прохальній частині позову дати та номеру відмови, дії щодо складання якої позивач просить суд визнати протиправними.
Суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не у повному обсязі усунено недоліки позову, які зазначені в ухвалах суду від 12 лютого 2018 року та від 05 березня 2018 року.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, застосовуючи аналогію закону згідно ст.3 КАС України суд вважає за необхідне продовжити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до суду позовної заяви із змістом позовних вимог, викладеним у відповідності до вимог КАС України із зазначенням дати та номеру відмови, дії щодо складання якої позивач просить суд визнати протиправними.
Керуючись ст.ст.2, 160, 161, 169 КАС України суд, -
У Х В А Л И В:
Продовжити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви ОСОБА_1 до Київського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправними та зобов’язання вчинити дії.
Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала окремо від остаточного судового рішення оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Вовченко
продовжено строк усунення недоліків позовної заяви