
Справа № 520/2605/18
Провадження № 3/520/2288/18
ПОСТАНОВА
09.03.2018 року суддя Київського районного суду м. Одеси Огренич І.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли із Головного управління ДФС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, працюючого директором ТОВ «Торгсервіс 2015», що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1
за ст. 163-1 ч. 1 КпАП України,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №278 від 13 лютого 2018 року, при проведенні перевірки ТОВ «Торгсервіс 2015», юридична адреса: м. Одеса, вул. Космонавта Комарова, буд. 10, офіс 506, встановлено, що ОСОБА_1, будучи посадовою особою, допустив порушення ведення податкового обліку, чим порушив ст.ст.46,47,201 Податкового кодексу України, у зв’язку з чим притягується до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, суддя приходить до наступного.
Статтею 278 КУпАП встановлений порядок підготовки до розгляду справ про адміністративне правопорушення. Серед питань, які належить вирішити, суд з’ясовує, чи правильно складено протокол.
Протокол про адміністративне правопорушення це офіційний документ і до нього висуваються певні вимоги, перелік який наведений в ст. 256 КпАП України, що обов’язково повинні бути закріплені у протоколі для того, щоб він мав відповідну силу і щоб його неможливо було заперечувати, в тому числі відомості щодо особи правопорушника, а саме: прізвище, ім’я і по-батькові, дату і місце народження, місце проживання, телефон, посада, зарплата, освіта, сімейний стан, кількість осіб що перебувають на утриманні, чи притягувалася особа раніше до відповідальності (адміністративної, кримінальної), документ, що посвідчує особу порушника.
Однак, всупереч вимогам ст. 256 КпАП України, протокол про адміністративне правопорушення та матеріали додані до нього містять не всі вищезазначені відомості, щодо особи у відношенні якої складений протокол, а саме: відсутні відомості про дату та місце народження ОСОБА_1, його сімейний стан та кількість осіб що перебувають на утриманні, відсутні відомості щодо того з якого часу він займає посаду директора підприємства та інформація про те, чи притягувалася особа раніше до відповідальності (адміністративної, кримінальної). Крім того, в матеріалах справи відсутній Акт від 19 січня 2018 року №000036/15-32-14-04/39817105 на підставі якого у відношенні ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення за №278 від 13 лютого 2018 року, що підтверджується актом Київського районного суду м. Одеси від 20 лютого 2018 року за №19.
При таких обставинах, суддя приходить до висновку, що справа не може бути розглянута, так як вказані недоліки неможливо усунути в судовому засіданні, в зв’язку з чим дані адміністративні матеріали повинні бути повернуті органу, який їх склав для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 268, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали у відношенні ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч. 1 КпАП України надіслати до Головного управління ДФС в Одеській області, для належного оформлення.
Суддя Огренич І. В.