Постанова № 7298913, 25.12.2009, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.12.2009
Номер справи
2а – 10001-09\2270\7
Номер документу
7298913
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а 10001-09\2270\7

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 грудня 2009 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Петричковича А.І.,

при секретарі Стасюк В.В.,

за участі представника позивача Польового В.А.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі до Боднарівська сільська рада, про звернення стягнення на активи,

В С Т А Н О В И В:

30 листопада 2009 року позивач звернувся до суду з позовом в якому вказує, що станом на 24.11.2009 року відповідач має заборгованість по земельному податку у розмірі 170 гривень. Після направлення відповідачу першої та другої податкових вимог, начальником податкового органу винесено рішення про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.

Просить, посилаючись на Закони України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", «Про систему оподаткування» звернути стягнення на активи відповідача для погашення податкового боргу у розмірі 170 гривень.

У суді позивач позов підтримав посилаючись на ті ж докази, що у позовній заяві, а відповідач до суду не з»явився і не повідомив цього, хоча належно був повідомлений про час та місце розгляду справи.

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази суд вважає, що позов підлягає до задоволення, зважаючи на наступне.

Актом про результати невиїзної планової перевірки своєчасності подання податкової звітності №70 від 12.02.2009 року, зафіксовано порушення відповідачем п.п.4.1.4 п.4 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме не подання ним розрахунку по податку на землю.

Згідно корінця податкового повідомлення рішення №0000631501\0 від 12.02.2009 року сума податкового зобов»язання визначена за актом перевірки за штрафними (фінансовими) санкціями становить 170 гривень.

З корінця першої податкової вимоги №1\40 від 24.02.2009 року вбачається, що загальна сума боргу платника податків за узгодженими податковими зобов»язаннями станом на 24.02.2009 року становить 170 гривень.

Згідно другої податкової вимоги №2\60 від 27.03.2009 року загальна сума боргу платника податків за узгодженими податковими зобов»язаннями станом на 27.03.2005 року становить 170 гривень.

Рішенням №13 від 27.04.2009 року в.о. начальника ДПІ у Ярмолинецькому районі прийнято рішення про стягнення з відповідача узгодженої суми податкового зобов»язання за рахунок його активів.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Згідно п.п. 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п 17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» ш трафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.

Таким чином судом встановлено, що позивач довів позовну вимогу, адже діяв в межах повноважень і закону, а наявність податкового боргу відповідача доведена доказами, які перевірені судом.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Законом України «Про податок на додану вартість», Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств»,Законом України «Про державну податкову службу в Україні» і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99, 158 163, 167, 181, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Боднарівська сільська рада, ідентифікаційний код 22985999 на користь держави в особі Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі Хмельницької області податковий борг у розмірі 170 гривень (сто сімдесят гривень) шляхом звернення стягнення на активи.

Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 25.12.2009 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, а також в інших випадках у порядку визначеному цією статтею.

Постанова, згідно вимог статей 185-187 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Також вона може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий

Копія

Справа № 2а 10001-09\2270\7

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 грудня 2009 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Петричковича А.І.,

при секретарі Стасюк В.В.,

за участі представника позивача Польового В.А.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі до Боднарівська сільська рада, про звернення стягнення на активи,

В С Т А Н О В И В:

30 листопада 2009 року позивач звернувся до суду з позовом в якому вказує, що станом на 24.11.2009 року відповідач має заборгованість по земельному податку у розмірі 170 гривень. Після направлення відповідачу першої та другої податкових вимог, начальником податкового органу винесено рішення про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.

Просить, посилаючись на Закони України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", «Про систему оподаткування» звернути стягнення на активи відповідача для погашення податкового боргу у розмірі 170 гривень.

У суді позивач позов підтримав посилаючись на ті ж докази, що у позовній заяві, а відповідач до суду не з»явився і не повідомив цього, хоча належно був повідомлений про час та місце розгляду справи.

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази суд вважає, що позов підлягає до задоволення, зважаючи на наступне.

Актом про результати невиїзної планової перевірки своєчасності подання податкової звітності №70 від 12.02.2009 року, зафіксовано порушення відповідачем п.п.4.1.4 п.4 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме не подання ним розрахунку по податку на землю.

Згідно корінця податкового повідомлення рішення №0000631501\0 від 12.02.2009 року сума податкового зобов»язання визначена за актом перевірки за штрафними (фінансовими) санкціями становить 170 гривень.

З корінця першої податкової вимоги №1\40 від 24.02.2009 року вбачається, що загальна сума боргу платника податків за узгодженими податковими зобов»язаннями станом на 24.02.2009 року становить 170 гривень.

Згідно другої податкової вимоги №2\60 від 27.03.2009 року загальна сума боргу платника податків за узгодженими податковими зобов»язаннями станом на 27.03.2005 року становить 170 гривень.

Рішенням №13 від 27.04.2009 року в.о. начальника ДПІ у Ярмолинецькому районі прийнято рішення про стягнення з відповідача узгодженої суми податкового зобов»язання за рахунок його активів.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Згідно п.п. 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п 17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами» ш трафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.

Таким чином судом встановлено, що позивач довів позовну вимогу, адже діяв в межах повноважень і закону, а наявність податкового боргу відповідача доведена доказами, які перевірені судом.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Законом України «Про податок на додану вартість», Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств»,Законом України «Про державну податкову службу в Україні» і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99, 158 163, 167, 181, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Боднарівська сільська рада, ідентифікаційний код 22985999 на користь держави в особі Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі Хмельницької області податковий борг у розмірі 170 гривень (сто сімдесят гривень) шляхом звернення стягнення на активи.

Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 25.12.2009 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, а також в інших випадках у порядку визначеному цією статтею.

Постанова, згідно вимог статей 185-187 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Також вона може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий підпис

З оригіналом згідно:

Постанова суду не вступила у законну силу.

Головуючий по справі А.І.Петричкович

Справа № 2а 10001-09\2270\7

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 грудня 2009 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Петричковича А.І.,

при секретарі Стасюк В.В.,

за участі представника позивача Польового В.А.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі до Боднарівська сільська рада, про звернення стягнення на активи.

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази, керуючись ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99, 158 163, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Боднарівська сільська рада, ідентифікаційний код 22985999 на користь держави в особі Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі Хмельницької області податковий борг у розмірі 170 гривень (сто сімдесят гривень) шляхом звернення стягнення на активи.

Копії постанови виготовленої у повному обсязі надати сторонам.

Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, а також в інших випадках у порядку визначеному цією статтею.

Постанова, згідно вимог статей 185-187 КАС України, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження, через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Також вона може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий