Ухвала суду № 72989009, 27.03.2018, Придніпровський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
27.03.2018
Номер справи
711/2076/18
Номер документу
72989009
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/2076/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 березня 2018 року

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Кондрацька Н.М.

при секретарі – Мелещенко О.В.

з участю: прокурора Лук»яненко Р.В.

адвоката ОСОБА_1

підозрюваного ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3, погодженого заступником начальника відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_4, внесеного у матеріалах кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №42017251010000197 від 23.08.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191, ст. 356, ч. 2 ст. 364 КК України, про відсторонення від посади ОСОБА_2, -

встановив:

Старший слідчий в ОВС СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженим заступником начальника відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 про відсторонення від посади відносно підозрюваного ОСОБА_2, мотивуючи його тим, що ОСОБА_2, згідно розпорядження міського голови м. Черкаси № 250-р (к) від 06.06.2013 працюючи на посаді директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, будучи посадовою особою місцевого самоврядування ІV категорії, відповідно до Положення про Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради, затвердженого рішенням Черкаської міської ради №2-2001 від 12.05.2017, керує роботою і діяльністю департаменту та його структурних підрозділів; видає накази, які є обов’язковими для виконання, організовує та контролює їх виконання; несе персональну відповідальність за відповідність прийнятих ним рішень вимогам чинного законодавства України та інше, тобто будучи службовою особою, яка здійснює функції представника влади та наділеною організаційно-розпорядчими функціями, в період з 02.03.2017 по 30.05.2017, у невстановлений слідством час, перебуваючи в приміщенні Черкаської міської ради за адресою: м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36, діючи умисно, всупереч інтересам служби, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичних осіб, видав накази, якими затверджені містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок в м. Черкаси надані суб’єктам господарювання з порушенням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, за наступних обставин. 02.03.2017 ОСОБА_2 підписав наказ №122 про надання ПП «Шора» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (далі - МУО) по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: в пакеті документів для отримання МУО №122 надано правовстановлюючі документи на земельну ділянку не засвідчені в установленому порядку, чим порушено п. 2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109 (Далі - Порядок); в МУО №122 цільове призначення землі не відповідає намірам забудови, а саме зазначеним наказом надані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки з розміщенням на ній багатоквартирного односекційного 12-ти поверхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями, які на момент видачі не відповідали цільовому призначенню земельної ділянки (за цільовим призначенням - землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення),чим порушено ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.2.4 Порядку; МУО №122 видані Управлінням на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, при тому що наміри забудови земельної ділянки не належать до переважних, супутніх та допустимих видів використання земельної ділянки (є недозволеними), згідно плану зонування території, затвердженому рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 №2-513, відповідно до якого земельна ділянка являється рекреаційною зоною озеленених територій загального користування (Р-3п), призначена для організації повсякденного відпочинку населення та не передбачає житлову забудову, що є порушенням п. 2.4 Порядку, пп.4 п.2.1, пп.7 п.2.2, пп.3 п.4.2, пп.1 п.5.1 Пояснювальної записки плану зонування території, затвердженого рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 № 2-513, ч.7 ст.18ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»; пунктом 5 наказу Департаменту архітектури та містобудування від 02.03.2017 №122 визначено, що цей наказ набирає чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування на територію багатоквартирної забудови; у п.8 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування ЧМР від 02.03.2017 №122) зазначено, що містобудівні умови і обмеження набирають чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову. Вищезазначене є підтвердженням невідповідності намірів забудови - будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, оскільки Черкаською міською радою не приймалось рішення про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації) та зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 4 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Він же, 20.04.2017 підписав наказ №136 про надання ПП «Шора» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: в пакеті документів для отримання МУО №136 надано правовстановлюючі документи на земельну ділянку не засвідчені в установленому порядку, чим порушено п. 2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109 (Далі - Порядок); в МУО №136 цільове призначення землі не відповідає намірам забудови, а саме зазначеним наказом надані містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки з розміщенням на ній багатоквартирного односекційного 12-ти поверхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями, які на момент видачі не відповідали цільовому призначенню земельної ділянки (за цільовим призначенням - землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення), чим порушено ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п. 2.4 Порядку; МУО №136 видані Управлінням на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, при тому що наміри забудови земельної ділянки не належать до переважних, супутніх та допустимих видів використання земельної ділянки (є недозволеними), згідно плану зонування території, затвердженому рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 №2-513, відповідно до якого земельна ділянка являється рекреаційною зоною озеленених територій загального користування (Р-3п), призначена для організації повсякденного відпочинку населення та не передбачає житлову забудову, що є порушенням п. 2.4 Порядку, пп.4 п.2.1, пп.7 п.2.2, пп.3 п.4.2, пп.1 п.5.1 Пояснювальної записки плану зонування території, затвердженого рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 №2-513, ч. 7 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; пунктом 5 наказу Департаменту архітектури та містобудування від 20.04.2017 №136 визначено, що цей наказ набирає чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування на територію багатоквартирної забудови; у п.8 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування ЧМР від 20.04.2017 №136) зазначено, що містобудівні умови і обмеження набирають чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову. Вищезазначене є підтвердженням невідповідності намірів забудови - будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, оскільки Черкаською міською радою не приймалось рішення про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації) та зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 4 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Він же, 25.05.2017 підписав наказ №145 про надання ПП «ІБК «Будгарант» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: на отримання МУО №145 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109 (Додаток із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства №199 від 20.05.2013) (далі - Порядок), а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви містить розрахунок щодо 7-ми та 8-ми поверхових будівель, в той час як МУО №145 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №145 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; графічна частина МУО №145 не містить ситуаційного плану місця розташування об’єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №145 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; використання земельної ділянки та видача МУО №145 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367, чим порушено абз. 2 ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови, в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова – забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; МУО №145 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №3, №4 на генплані) з паркінгом, при тому, що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням плану зонування території, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 04.12.2014 №2-513 (далі – ОСОБА_1 Зонування), та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 №3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об’єкт розміщений) до зони Ж-2 – зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов’язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об’єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об’єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв’язку, поштові відділення), згідно генерального плану – територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 2 ст. 5, ч. 2, ч. 7 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 25.05.2017 підписав наказ №146 про надання ПП «ІБК «Будгарант» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: на отримання МУО №146 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 6-ти поверхових будівель, в той час як МУО №146 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №146 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; графічна частина МУО №146 не містить ситуаційного плану місця розташування об’єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №146 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; використання земельної ділянки та видача МУО №146 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367, чим порушено абз. 2 ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова – забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; МУО №146 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №1, №2 на генплані) з паркінгом, при тому, що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням ОСОБА_1 зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об’єкт розміщений) до зони Ж-2 – зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов’язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об’єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об’єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв’язку, поштові відділення), згідно генерального плану – територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 2 ст. 5, ч. 2, ч. 7 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 26.05.2017 підписав наказ №149 про надання ПП «ІБК «Будгарант» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: на отримання МУО №149 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 6-ти поверхових будівель, в той час як МУО №149 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №149 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; графічна частина МУО №149 не містить ситуаційного плану місця розташування об’єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №149 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; використання земельної ділянки та видача МУО №149 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367 чим порушено абз. 2 ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова – забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; МУО №149 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №7, №8 на генплані) з паркінгом , при тому що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням ОСОБА_1 зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об’єкт розміщений) до зони Ж-2 – зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов’язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об’єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об’єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв’язку, поштові відділення), згідно генерального плану – територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 2 ст. 5, ч. 2, ч. 7 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 26.05.2017 підписав наказ №150 про надання ПП «ІБК «Будгарант» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: на отримання МУО №150 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 4-х та 5-ти поверхових будівель, в той час як МУО №150 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №150 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; графічна частина МУО №150 не містить ситуаційного плану місця розташування об’єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №150 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п.8 ч.1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; використання земельної ділянки та видача МУО №150 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367, чим порушено абз. 2 ч. 2 ст. 24, ч. 4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова – забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; МУО №150 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №9, №10 на генплані) з паркінгом , при тому що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням ОСОБА_1 зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 № 3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об’єкт розміщений) до зони Ж-2 – зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов’язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об’єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об’єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв’язку, поштові відділення), згідно генерального плану – територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз.2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч.2 ст.5, ч.2, ч.7 ст.18 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 26.05.2017 підписав наказ №151 про надання ПП «ІБК «Будгарант» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси для будівництва житлової забудови з паркінгом, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: на отримання МУО №151 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку, а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва, чим порушено п.2.1, п.2.2 Порядку; містобудівний розрахунок, долучений до заяви, містить розрахунок щодо 7-ми поверхових будівель, в той час як МУО №151 видані на будівництво житлової забудови до 5 поверхів, показники загальної площі та площі забудови в МУО №151 не відповідають показникам містобудівного розрахунку, містобудівний розрахунок не містить розрахунку щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув'язки архітектурно-планувального та об'ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів; графічна частина МУО №151 не містить ситуаційного плану місця розташування об’єкта будівництва, чим порушено вимоги п.3.7 Порядку; в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №151 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках, та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п. 8 ч. 1 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; використання земельної ділянки та видача МУО №151 на будівництво 5-ти поверхових житлових будинків не відповідає договору оренди землі від 07.02.2006 (реєстраційний номер 040677500080) зі змінами від 17.11.2016 №2-1367 чим порушено абз.2 ч. 2 ст. 24, ч.4 ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Земельна ділянка (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023) за цільовим призначенням відноситься до земель малоповерхової житлової забудови), в той же час згідно додатку Б ДБН В.2.2-15-2005, малоповерхова забудова – забудова території одно-, дво-, триповерховими житловими будинками різних типів; МУО №151 видані Управлінням на будівництво житлової забудови до 5 поверхів (дві секції: позиція №5, №6 на генплані) з паркінгом, при тому, що наміри забудови земельної ділянки не відповідають положенням ОСОБА_1 зонування, та генерального плану, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 №3-505, а саме: згідно плану зонування території земельна ділянка відноситься (та об’єкт розміщений) до зони Ж-2 – зона блокованої малоповерхової житлової забудови (переважні види використання: житлові будинки блокованого типу з поверховістю до 3 поверхів; супутні види використання: гаражі вбудовані в житлові будинки, окремо розміщені гаражі або відкриті автостоянки, сади, городи, споруди для утримання дрібної худоби, бані, сауни (за умови каналізування стоків), теплиці, оранжереї, парники та інші споруди, що пов’язані з вирощуванням квітів, фруктів та овочів, об’єкти пожежної охорони, господарські майданчики, парки, сквери, бульвари, магазини торгівельною площею до 40м2, без спеціалізованих магазинів будівельних матеріалів, магазинів з наявністю в них вибухонебезпечних речовин та матеріалів; допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або погодження): окремі багатоквартирні житлові будинки (лише за умови наявності містобудівних розрахунків або детального плану території), заклади дитячого дошкільного виховання, загальноосвітні школи (початкові, середні), спортивні зали, басейни, культові споруди, аптеки, пункти першої медичної допомоги, відділення сімейної медицини, підприємства побутового обслуговування, підприємства громадського харчування, громадські вбиральні, дільничні відділення внутрішніх справ, аптеки, об’єкти автомобільного сервісу, ветеринарні приймальні пункти, відділення зв’язку, поштові відділення), згідно генерального плану – територія малоповерхової житлової забудови, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 2 ст. 5, ч. 2, ч. 7 ст. 18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Він же, 30.05.2017 підписав наказ №153 про надання ПП «Шора» містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, з порушеннями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, а саме: на отримання МУО №153 замовником подано неповний пакет документів, перелік яких визначається п.2.2 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109 (Додаток із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства №199 від 20.05.2013), а саме: не надана засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою, кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності), фото фіксація земельної ділянки (з оточенням), чим порушено п. 2.2 Порядку; в пп.5, 6, 7, 11 розділу «Містобудівні умови та обмеження» МУО №153 не зазначені конкретні положення нормативних актів, відомості, які базуються на розрахунках та не міститься конкретних цифрових показників, за якими можливо визначити містобудівні умови та обмеження, що не відповідає п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; МУО №153 видані Управлінням на будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, при тому що наміри забудови земельної ділянки не належать до переважних, супутніх та допустимих видів використання земельної ділянки (є недозволеними), згідно плану зонування території, затвердженому рішенням Черкаської міської ради 04.12.2014 №2-513, відповідно до якого частина земельної ділянки являється рекреаційною зоною озеленених територій загального користування (Р-3п), призначена для організації повсякденного відпочинку населення та не передбачає житлову забудову і згідно Генерального плану міста, затвердженого Рішенням сесії Черкаської міської ради від 29.12.2011 №3-505, земельна ділянка передбачає розміщення молодіжного розважального закладу, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 2 ст. 5, ч. 2, ч. 7 ст. 18, ч. 4 ст. 29 (станом на 30.05.2017 – ч. 5 ст. 29 ) Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», п.4.5, п.4.7 ДСТУ-Н Б Б.1.1-12-2011. Пунктом 5 наказу Департаменту архітектури та містобудування від 30.05.2017 №153 визначено, що цей наказ набирає чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування на територію багатоквартирної забудови; у п.8 містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (додаток до наказу департаменту архітектури та містобудування ЧМР від 30.05.2017 №153) зазначено, що містобудівні умови і обмеження набирають чинності з моменту набрання чинності рішення Черкаської міської ради про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації), за умови зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову. Вищезазначене є підтвердженням невідповідності намірів забудови - будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення, вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, оскільки Черкаською міською радою не приймалось рішення про затвердження змін до Генерального плану м. Черкаси (актуалізації) та зміни функціонального призначення території, на якій розташована земельна ділянка по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси, з перспективної ділової зони та перспективної рекреаційної зони озеленених територій загального користування під багатоквартирну забудову, чим порушено вимоги абз. 2 п. 2.4 розділу ІІ Порядку, ч. 4 ст. 29 (станом на 30.05.2017 – ч. 5 ст. 29) Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Таким чином, ОСОБА_2, будучи директором департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичних осіб, а саме: ПП «ІБК «Будгарант» та ПП «Шора», що виразилось в наданні вказаним суб’єктам господарювання права на будівництво об’єктів житлової забудови в м. Черкаси в порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, використовуючи своє службове становище, всупереч інтересам служби, надав містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок по вул. Козацькій та вул. Героїв Дніпра в м. Черкаси ПП «ІБК «Будгарант» та по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси ПП «Шора», перевіривши відповідність поданих вказаними суб’єктами господарювання документів на отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок вимогам чинного законодавства та підписавши накази департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради №122 від 02.03.2017, №136 від 20.04.2017, № 145 від 25.05.2017, №146 від 25.05.2017, №149 від 26.05.2017, №150 від 26.05.2017, №151 від 26.05.2017, №153 від 30.05.2017, чим затвердив надання вказаних містобудівних умов та обмежень, внаслідок чого замовниками будівництва, а саме: ПП «ІБК «Будгарант» розпочато будівництво житлової забудови з паркінгом на земельній ділянці на розі вул. Козацької та ОСОБА_5 в м. Черкаси (кадастровий номер 7110136400:01:013:0023), нормативно грошова оцінка якої становить 7 998 351, 90 грн. (сім мільйонів дев’ятсот дев’яносто вісім тисяч триста п’ятдесят одна грн. 90 коп.) та ПП «Шора» розпочато будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на земельній ділянці по вул. Героїв Дніпра, 4 в м. Черкаси (кадастровий номер 7110136400:01:013:0002), нормативно грошова оцінка якої становить 2 406 880 грн. (два мільйони чотириста шість тисяч вісімсот вісімдесят грн.), внаслідок чого вказані земельні ділянки після введення в експлуатацію об’єктів будівництва вибудуть із комунальної власності Черкаської міської ради на користь замовників будівництва, чим спричинив шкоду громадським інтересам в особі територіальної громади м. Черкаси, яка піддається грошовій оцінці (реальній шкоді) та відповідно до такої оцінки досягла встановленого розміру на загальну суму 10 405231 грн. 90 коп. (десять мільйонів чотириста п’ять тисяч двісті тридцять одна грн. 90 коп.), що в 250 (двісті п’ятдесят) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_2 є суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення. Згідно з ст. 22 вказаного закону ОСОБА_2 забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб. Таким чином, ОСОБА_2 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України - зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для юридичної особи використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки громадським інтересам. Письмове повідомлення про підозру вручено ОСОБА_2 28.12.2017. Причетність ОСОБА_2 до вчинення інкримінованого йому злочину повністю підтверджується зібраними на даній стадії досудового розслідування доказами у кримінальному провадженні. Враховуючи, що ОСОБА_2 обґрунтовано підозрюється у вчиненні вказаного злочину, перебуваючи на посаді директора департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради та маючи доступ до документів, пов’язаних з його службовою діяльністю, може негативно впливати на хід досудового розслідування та судового розгляду шляхом знищення чи підроблення документів, які мають значення для досудового розслідування, а також, використовуючи свої службові повноваження, може впливати на свідків у цьому провадженні, чим перешкоджати встановленню істини, слідчий просить відсторонити ОСОБА_2 від посади директора Департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради строком на два місяці.

В судовому засіданні прокурор клопотання про відсторонення від посади підтримав та просив задовольнити виключно з підстав клопотання. На питання слідчого судді щодо якої можливості негативного впливу на хід досудового розслідування, щодо того на які саме обставини знищення чи підроблення і яких саме документів він посилається, ризик впливу на яких свідків має на увазі пояснити нічого не зміг. Нагалосив тільки на тому, що він не є старшим прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні.

Підозрюваний ОСОБА_2та його захисник ОСОБА_1 в судовому засіданні просили відмовити в задоволенні клопотання та пояснили, що слідчий, прокурор не довели наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити ресі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Слідчий суддя, заслухавши доводи прокурора, пояснення підозрюваного та його захисника, ознайомившись з матеріалами клопотання, вважає, що клопотання не обґрунтоване та таке, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:

1)існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 2 ст. 157 КПК України, при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов’язаний врахувати такі обставини:

1)правову підставу для відсторонення від посади;

2)достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення;

3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

Слідчий суддя вважає, що органом досудового розслідування не наведені, у відповідності до ст. ст. 132, 157 КПК України, мета та підстави застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді відсторонення від посади, та не доведене існування обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення підозрюваним.

Слідчим суддею встановлено, що повідомлення про підозру вручено ОСОБА_2 28.12.2017.

В надіній ухвалі слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси від 28.12.2017, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду Черкаської області 22.01.2018, вставнолено, що не вбачається обґрунтованості правильності правової кваліфікації дій підозрюваного ОСОБА_2, оскільки не є об’єктивними доводи про надання неправомірної вигоди ПП «Шора» внаслідок дій підозрюваного та настання тяжких наслідків. Прокурором не спростовано тієї обставини, що цільове призначення земельної ділянки було змінено рішенням Черкаської міської ради від 22.12.2016р. №2-1567 і ці зміни зареєстровані у встановленому законом порядку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що підтверджується наданими стороною захисту доказами. Необґрунтованими є і доводи щодо настання тяжких наслідків у вигляді вибуття із власності територіальної громади земельної ділянки, оскільки право власності на земельну ділянку у забудовника не виникає за наслідками завершення будівництва, а набувається виключно у порядку, встановленому законом, на умовах, що визначені законом або договором.

Згідно клопотання про продовження строку досудового розслідування до 4 місяців до 28.04.2018 року, слідчий вказує, що всі документи вже вилучені і приєднані до справи, допитані свідки, а для завершення даного досудового розслідування необхідно лише долучити матеріали судової будівельно-технічної експертизи, допитати свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8

Отже, орган досудового розслідування у внесеному клопотанні про відсторонення від посаду протиречить клопотанню про продовження строку досудового розслідування до 4 місяців до 28.04.2018 року. Так, у клопотанні про відсторонення від посади зазначено, що ОСОБА_2 може негативно впливати на хід досудового розслідування шляхом знищення чи підроблення документів, які мають значення для розслідування, в той же час у клопотанні про продовження строку досудового розслідування зазначено, що всі документи вже вилучені і приєднані до справи, допитані свідки, залишилось долучити тільки матеріали експертизи.

Окрім цього, внесене клопотання про відсторонення від посаду ґрунтується також на тому, що ОСОБА_2О, перебуваючи на посаді, може впливати на свідків. Дослідивши клопотання про продовження строку досудового розслідування встановлено, що слідству необхідно допитати свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 Однак, у засіданні прокурором не доведено того, що вказані свідки є підлеглими ОСОБА_2 та він може впливати на них як їх керівник.

Слдчий суддя бере до уваги те, що підозрюваний ОСОБА_2 має на утриманні малолітню дитину, а відсторонення підозрюваного від посади позбавить його права на працю та заробітну плату, може негативно відобразитись на його родині та порушить конституційне право на працю, соціальний захист, право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї.

Звертаю увагу на те, що до клопотання слідчим надані не завірені належним чином копії документів: витяг з кримінального провадження № 42017251010000197 від 23.08.2017, повідомлення про підозру, лист №1023-4-1.14/994 від 14.09.2017 року начальника управління ДАБІ у Черкаській області ОСОБА_9 з описаними ймовірними порушеннями, які покладено в основу оголошеної ОСОБА_2 підозри, рішення №1210, 1211, 1212, 1213, 1214, 1215 від 13.09.2017 року головного інспектора будівельного нагляду ОСОБА_10 про скасування містобудівних умов, що позбавляє суд можливості вважати вищевказані документи належними доказами.

Керуючись ст. ст. 132, 157 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

У клопотанні – відмовити.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Черкаської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали буде проголошений 23.03.2018 о 14.30.

Слідчий суддя: ОСОБА_11