
Справа № 359/1683/18
Провадження № 3/359/835/2018
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 березня 2018 м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Кабанячий Ю.В., розглянувши за участі особи яка притягується до адміністративної відповідальності адміністративний матеріал, що надійшов від Управління патрульної поліції в м.Борисполі ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.140 КУпАП,
по відношенню до ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого заступником директора КП «ВУКГ», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт серія СК № 929991
в с т а н о в и в :
З даних протоколу серія БР № 164184 від 27 лютого 2018 слідує, що 26.02.2018 о 08-25 год. в м.Бориспіль по вул. Завокзальна, гр. ОСОБА_1 будучи посадовою особою відповідальною за експлуатаційний стан, займаючи посаду заступника начальника КП «ВУКГ», не вжив своєчасно заходів по обробці протиожеледними засобами проїзної частини, на якій мається ожеледиця, що стало супутнєю причиною ДТП за участі автомобілів НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 та транспортним засобом марки «Сканіа» д.н.з. НОМЕР_3 під керуванням водія ОСОБА_3 Таким чином гр. ОСОБА_1 порушив правила, норми та стандарти утримання автодоріг п.3.1.16 ДСТУ № 3587-97, п.1.5 ПДР України, чим скоїв правопорушення, передбачене ч. 4 ст.140 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що комунальне підприємство на якому він працює здійснює заходи щодо чистки та прибирання вулиць в м.Борисполі. Дане підприємство має невелику матеріально-технічну базу для здійснення даних функцій. У вказані в протоколі дні, були снігопади, першочергово здійснюється розчистка центральних вулиць міста.
Заслухавши правопорушника, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст.17 Закону України «Про автомобільні дороги» управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться.
Згідно зі ст.ст.6, 9 Закону України «Про дорожній рух» до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить, крім іншого, термінове усунення ушкоджень на автомобільних дорогах, вулицях за залізничних переїздах; своєчасне виявлення перешкод в дорожньому русі та їх усунення, а в разі неможливості - невідкладне позначення дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами.
Згідно ст. 24 Закону України «Про дорожній рух» власники доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні.
Згідно з Єдиними правилами ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правилами користування ними та охорони, затвердженими КМУ від 30 березня 1994 №198, ремонт і утримання дорожніх об'єктів, що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору, а тих, що перебувають у комунальній власності - відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними орган.
Згідно пункту 1.5 Правил дорожнього руху України, дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дроги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Частиною четвертою ст. 140 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП підтверджується дослідженими у судовому засіданні, письмовими доказами, а саме даними, що містяться в протоколах про адміністративне правопорушення серія БР № 164184 від 27 лютого 2018, даними протоколу про притягнення ОСОБА_4 до відповідальності за ст.124 КУпАП (а.с.3), схемою ДТП, яка сталася 26.02.2018, рапортом інспектора поліції ОСОБА_5 (а.с.5), актом обстеження ділянку вулиці (а.с.6), письмовими поясненнями водіїв ОСОБА_3 (а.с.7), ОСОБА_2 (а.с.8), даними фото таблиці (а.с. 9-12), копією посадової інструкції ОСОБА_1
У зв’язку з цим суддя приходить до висновку про порушення ОСОБА_1 зазначених вище вимог ПДР та вимог ДСТУ, що свідчить про скоєння ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП.
Посилання ОСОБА_1 на ту обставину, що адміністративний протокол складався не за місцем ДТП а на наступний день, слід оцінювати критично, оскільки це не впливає на правову кваліфікацію вчинення даного правопорушення та доведеності вини останнього.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КпАП України, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом’якшують правопорушення визнано не встановлено.
Обставини, що обтяжують правопорушення не встановлено.
Враховуючи характер скоєного, особу правопорушника, матеріали справи, суд дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення у виді штрафу за ч. 4 ст. 140 в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 352,40 грн.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1, ч.4 ст. 140, ст. 283-285 КУпАП
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого заступником директора КП «ВУКГ», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт серія СК № 929991, визнати винним в скоєні правопорушеннь передбачених ч.4 ст.140 КпАП України та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 (шістсот вісімдесят) гривень, з перерахуванням суми штрафу на користь Держави України (одержувач: Київській області м. Київ/21081300; МФО: 821018; КБК 21081300; ЄДРПОУ: 37955989, р/р №31116149700001).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого заступником директора КП «ВУКГ», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт серія СК № 929991, на користь державного бюджету України (р/р №31216206700004, МФО: 821018, код за ЄДРПОУ 38007070, банк: ГУДКСУ у Київській області м. Київ, отримувач коштів Бориспільське управління Державної казначейської служби України Київської області: 22030001, призначення платежу *;101;) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд на протязі десяти днів з дня її винесення.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя Ю.В. Кабанячий
Постанова суду набрала законної сили ____.