
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
27 березня 2018 р. Справа № 814/2306/17Головуючий у суді І інстанції: Мельник О.М.
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Семенюк Г.В., перевіривши апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2018 року по справі № 814/2306/17 за позовом державного підприємства "Миколаївський авіаремонтний завод "НАРП" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання незаконною та скасування індивідуальної податкової консультації, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання незаконною та скасування індивідуальної податкової консультації, зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2018 року позов задоволено повністю. Визнано незаконною та скасовано індивідуальну податкову консультацію від 10.10.2017р. № 2186/ІПК/28-10-01-03-11, надану Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби. Зобов'язано Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби повторно розглянути запит ДП «НАРП» про надання податкової консультації з урахуванням висновків суду.
Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення суду першої інстанції від 06 лютого 2018 року по справі № 814/2306/17 та прийняти нове рішення, яким відмовити позивачу в задоволені позовних вимог.
Так, згідно ч. 5 ст. 296 КАС України, до апеляційної скарги, зокрема, додається документ про сплату судового збору.
Однак апелянтом вказані вимоги не дотримано, оскільки матеріали апеляційної скарги документу про сплату судового збору за подання апеляційної скарги не містять.
Натомість, скаржник заявив клопотання про звільнення від сплати судового збору, посилаючись на відсутність у державного органу коштів на його сплату.
Згідно з ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Положеннями ч. 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
У відповідності до ч. 1 ст. 8 вказаного Закону враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Тобто, можливість такого звільнення передбачена тільки для фізичних осіб.
Аналогічну правову думку виклав Верховний Суд у своєму рішенні від 29.12.2017 року по справі № 826/11019/15.
Крім того, скрутне матеріальне положення має бути належним чином доведене суду.
Надані апелянтом пояснення не є підставою для звільнення від сплати судового збору, адже несплата обов'язкового платежу суб'єктом владних повноважень не може виправдовуватись відсутністю коштів.
Тому, клопотання скаржника про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню.
Законом України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтями 3 та 4 Закону України «Про судовий збір» визначено об'єкти справляння судового збору та розміри ставок судового збору.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Враховуючи, що позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, то за подання апеляційної скарги в даному випадку належить сплатити судовий збір в сумі ((1600*2)*150%) = 4800 грн.
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути сплачено за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: УК в м. Одесі/Приморський район/22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ) 38016923
банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області
Код банку отримувача (МФО): 828011
Рахунок отримувача: 31212206781008;
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вище викладене, апеляційна скарга Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2018 року по справі № 814/2306/17, підлягає залишенню без руху з наданням апелянту строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. 169, ст. 298 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
1.В задоволенні клопотання Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про звільнення від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2018 року, - відмовити. 1.Апеляційну скаргу Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 06 лютого 2018 року по справі № 814/2306/17, - залишити без руху. 2.Надати Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених недоліків. 3.Ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із апеляційною скаргою. 4.Роз'яснити апелянту, що вразі невиконання вимог Ухвали суду у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Семенюк Г.В.