
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
26 березня 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/3470/17
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Вербицької Н.В.,
суддів - Джабурії О.В.,
- Кравченка К.В.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційні скарги Головного управління ДФС в Одеській області, Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2017 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління ДФС в Одеській області, Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,-
В С Т А Н О В И Л А :
03 липня 2017 року ОСОБА_2 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просила визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області від 17.08.2016 року за № 106828-1303; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області від 03.06.2016 року за №49222-13; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення ГУ ДФС в Одеській області від 20.06.2017 р. за №8503361-13; визнати протиправною та скасувати податкову вимогу ГУ ДФС в Одеській області №470-08 від 24.05.2017 року; визнати протиправними дії посадових осіб ДПІ у Суворовському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області щодо внесення до інформаційних баз контролюючого органу недостовірної інформації стосовно позивача (обсяг власності) і грошової нормативної оцінки землі, чим здійснено внесення змін в обсяги прав та обов'язків позивача на підставі документів, складених стосовно інших осіб, та здійснення адміністрування земельного податку із порушеннями діючого законодавства України.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення не містять розрахунку сум, які зазначені у таких рішеннях. А від так не є можливим визначити правильність нарахування таких сум. Крім того зазначали, що позивач самостійно не декларував зобов'язання з земельного податку з фізичних осіб, не є власником земельної ділянки, не укладав договорів оренди земель державної або комунальної власності.
Відповідачі заперечували проти позову, зазначаючи, що у позивача перебуває на праві приватної власності 42/200 частини нежитлових будівель за адресою: АДРЕСА_1, яке розташоване на земельній ділянці площею 1097,1 кв.м. Таким чином, ОСОБА_2 користується земельною ділянкою площею 230,39 кв.м, а тому нарахування земельного податку є обґрунтованим.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2017 року адміністративний позов задоволено в повному обсязі.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, відповідачі подали апеляційну скаргу, в яких посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просили зазначену постанову скасувати та прийняту нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.
Зокрема, апелянти зазначають, що обов'язок сплачувати земельний податок чи орендну плату виникає з дня фактичного правомірного користування земельною ділянкою, оскільки закон не передбачає звільнення від сплати цього податку землекористувачів у разі відсутності документів, що підтверджують право користування. Згідно даних АІС «Податковий блок», площа земельної ділянки за адресою м.АДРЕСА_2, що належить ОСОБА_2 складає 1065 кв.м. Ставка податку обчислена згідно рішення Одеської міської ради № 6762-VI від 10.06.2015 року.
21.02.2018 року, розглядаючи справу у відкритому судовому засіданні, судова колегія, вирішила, що наявних в ній матеріалів недостатньо для її вирішення на підставі наявних доказів, зокрема, відсутні підтверджуючи докази реєстрації за ОСОБА_2 земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, площею 0,1065 га за кадастровим номером НОМЕР_1
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 21.02.2018 року витребувано зазначену інформацію від управління Держгеокадастру у м.Одесі Одеської області, однак відповідь до судового засідання на адресу суду не надходила.
Відповідно до ч.3 ст.77 КАС України, судова колегія витребує зазначені відомості від Головного управління Держгеокадастру в Одеській області за власною ініціативою, оскільки в них міститься інформація, що матиме значення при повного та об'єктивного здійснення апеляційного перегляду рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 77, 321 КАС України, судова колегія -
У Х В А Л И Л А :
Витребувати від Головного управління Держгеокадастру в Одеській області інформацію щодо реєстрації за ОСОБА_2 земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, площею 0,1065 га, за кадастровим номером НОМЕР_1
Призначити наступне судове засідання на 16 травня 2018 року на 11.30.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, в самостійному порядку оскарженню не підлягає.
Головуючий: Н.В.Вербицька
Суддя: О.В.Джабурія
Суддя: К В.Кравченко