Постанова № 72978685, 27.03.2018, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2018
Номер справи
243/11269/17
Номер документу
72978685
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2018 року справа №243/11269/17

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого Василенко Л.А., суддів: Гайдара А.В., Геращенка І.В.,

розглянув у письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 9 січня 2018 року у справі № 243/11269/17 (головуючий І інстанції Хаустова Т.А., м.Слов'янськ) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - ГУ ПФУ в Донецькій області), в якому просив: визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ у Донецькій області щодо нездійснення перерахунку пенсії за вислугу років МВС з 1 січня 2016 року; зобов'язати ГУ ПФУ в Донецькій області здійснити перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області № 25 від 5 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення співробітника поліції, який займає посаду дільничного офіцера поліції управління, відділу, відділення поліції зі спеціальним завданням капітан, з вислугою понад 20 років (а.с. 2-6).

Рішенням Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 9 січня 2018 року зазначений позов ОСОБА_1 задоволений частково: визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Донецькій області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 1 січня 2016 року за вислугою років МВС; зобов'язано ГУ ПФУ в Донецькій області розглянути питання про перерахунок та виплату пенсії за вислугу років, починаючи з 1 січня 2016 року, ОСОБА_1 на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», з урахуванням довідки Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області № 25 від 5 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення співробітника поліції, який займає посаду дільничного офіцера поліції управління, відділу, відділення поліції, зі спеціальним званням капітан, з вислугою понад 20 років; в задоволенні решти позовних вимог відмовлено (а.с. 37-44).

Позивач не погодився з рішенням суду в частині незадоволених позовних вимог, подав апеляційну скаргу, в якій посилався на порушення судом норм матеріального права, у зв'язку з чим просив скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою задовольнити позов в повному обсязі. В обґрунтування доводів позивач посилався на те, що рішення суду про зобов'язання відповідача повторно розглянути питання перерахунку пенсії не відновлює його прав, а носить формальний характер, вважає, що суд повинен був зобов'язати відповідача здійснити дії щодо перерахунку пенсії (а.с. 50-53).

Відповідачем подано відзив на апеляційну скаргу позивача, в якому просив відмовити в задоволенні апеляційної скарги, посилаючись на те, що довідка Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області № 25 від 5 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення, на підставі якої позивач просить здійснити перерахунок пенсії не відповідає положенням постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (а.с. 68-69).

Відповідно до приписів п.3 ч.1 ст.311 КАС України справу розглянуто в письмовому провадженні.

Суд апеляційної інстанції заслухав доповідь судді-доповідача, перевірив матеріали справи, вивчив доводи апеляційної скарги, і дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом апеляційної інстанцій встановлені наступні обставини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУПФУ в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як колишній працівник органів внутрішніх справ (а.с.13).

В листі від 14.11.2017 №1590-А-01 пенсійний орган зазначає про отримання 17.05.2017 довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, видану ліквідаційною комісією ГУМВС України в Донецькій області (а.с. 13).

Відповідно до довідки Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області від 05.05.2017 №25 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 змінено такі види грошового забезпечення: посадовий оклад підвищено до 2400 грн.; оклад за військовим (спеціальним званням) капітан міліції підвищено до 1800 грн.; надбавка за стаж служби підвищена до 1470 грн. (а. с. 14).

В листі від 14.11.2017 №1590-А-01 пенсійний орган посилається, що перерахунок та виплату пенсії позивачеві буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с. 13).

Вказані обставини підтверджені матеріалами справи.

Спірним у справі є правомірність бездіяльності ГУПФУ в Донецькій області щодо непроведення позивачеві перерахунку пенсії за вислугу років на підставі статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у зв'язку з необхідністю виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Суд вважає неприйнятними доводи відповідача у відзиві на позовну заяву щодо пропущення позивачем строку звернення з адміністративним позовом до суду з огляду на те, що перерахунок пенсії в даному випадку повинен був здійснений централізовано, в зв'язку з законодавчими змінами в пенсійному забезпеченні військовослужбовців, без будь-яких звернень позивача, що підтверджено в судовому засіданні представником відповідача. Пенсія є власністю позивача і відповідач внаслідок нездійснення перерахунку пенсії, передбаченого законом, не може позбавити позивача на отримання пенсії в належному розмірі.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 № 900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (далі - Порядок №45) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом першим постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року №988 (далі - Постанова №988) установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

За приписами абз.2 п.15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (далі - Закон №580) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (стаття 102 Закону №580).

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишньому працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988.

Відповідно до п.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженому постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі - Порядок №3-1) про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону (2262-12) уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі Постанова №103), внесені зміни, зокрема, до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі - Порядок №45, в редакції від 21.02.2018) пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

За приписами п.2 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відповідно до п.3 Порядку №45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Пунктом 5 Порядку №45 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Пунктом 3 Постанови №103 передбачений перерахунок пенсій з 01.01.2016р., призначених згідно із Законом №2262, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку: з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року; з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Згідно ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 12 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.

Отже, обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, що узгоджується з правовою позицією Верховного суду України, викладеною у справі №21-484а13 від 22.04.2014 року.

Згідно рішень ЄСПЛ «Сук проти України», «Кечко проти України» та Бурдов проти Росії» державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов'язань.

На підставі викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про протиправність бездіяльності ГУ ПФУ у Донецькій області щодо перерахунку позивачеві пенсії згідно статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позовні вимоги про зобов'язання ГУ ПФУ в Донецькій області здійснити перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням довідки ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області № 25 від 5 травня 2017 року про розмір грошового забезпечення співробітника поліції, який займає посаду дільничного офіцера поліції управління, відділу, відділення поліції зі спеціальним завданням капітан, з вислугою понад 20 років підлягають частковому задоволенню, з наступних підстав.

Матеріалами справи встановлено, що відповідачем було отримано довідку ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988, наказу МВС України від 06.04.2016 № 26, проте, у зв'язку з затвердженням Постановою №103 нової форми довідки про розмір грошового забезпечення та визначення, зокрема, розміру премії, що враховується для перерахунку пенсій, на теперішній час відсутні правові підстави для здійснення перерахунок пенсії на підставі зазначеної довідки.

Зазначене узгоджується з листом від 28.02.2018 №2900/05/22-2018, яким Міністерство внутрішніх справ України повідомило Пенсійний фонд України про неможливість проведення перерахунку пенсії на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, поданих до пенсійних органів до набрання чинності Постановою №103, оскільки в таких довідках зазначена інформація про розмір премії за грудень 2015 року, а нові довідки про розмір грошового забезпечення на підставі списків, наданими органами Пенсійного фонду України, будуть містити розмір премії за січень 2016 року та нові оклади за спеціальним званням, зокрема, внутрішньої служби (а.с. 82).

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм закону, якими регулюються спірні відносини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що достатнім способом захисту для відновлення порушеного права позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016 буде зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, починаючи з 1 січня 2016 року згідно з нормами ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», які діяли на час виникнення спірних відносин, та з урахуванням, зокрема, постанов Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». Постановою КМУ №103 від 21.02.2018 року визначено, зокрема, порядок розрахунку розміру премії, яка включається в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та затверджені форми довідок про розмір грошового забезпечення, що враховуються для перерахунку пенсій; про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), які надаються відповідачу для здійснення перерахунку пенсії позивачеві з 01.01.2016 року.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Фактично позовні вимоги задоволені в повному обсязі, оскільки бездіяльність відповідача щодо перерахунку пенсії визнана протиправною, а задоволення позовних вимог в частині зобов'язання відповідача вчинити певні дії є похідними від першої вимоги і судовий збір позивачем при поданні позову сплачений як за одну позовну вимогу, а отже і судові витрати позивача зі сплати судового збору за звернення до суду з позовом та до апеляційної інстанції з апеляційною скаргою, які підтверджені документально (квитанції про сплату судового збору на суму 640,0 грн - а.с. 1 та 960,0 грн - а. с. 49) відповідно до ст.139 КАС України присуджуються позивачеві за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у розмірі 1600,0 грн.

На підставі викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що суд першої інстанції внаслідок порушення норм матеріального закону неправильно вирішив справу, оскільки відповідач прийняв рішення в формі листа-відмови у перерахунку пенсії позивачеві і зобов'язання відповідача рішенням суду повторно розглянути питання про перерахунок позивачеві пенсії не є вирішенням справи за суттю вимог. Суд повинен був обрати ефективний спосіб захисту для відновлення порушеного права позивача на перерахунок пенсії, оскільки позивач, звертаючись за судовим захистом мав законні сподівання на справедливий суд, а суд першої інстанції своїм рішенням фактично надає можливість відповідачу знову відстрочити здійснення перерахунку пенсії у відповідності до вимог закону, внаслідок чого рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням постанови про часткове задоволення позову.

Постанова складена в повному обсязі 27 березня 2018 року.

Керуючись ст.139, ч.5 ст.250, п.3 ч.1 ст.311, п.2 ч.1 ст.315, п.4 ч.1, ч.2 ст.317, ст. 321, ст.322, ч.1 ст.325, ч.1, ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 9 січня 2018 року у справі № 243/11269/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії скасувати.

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо здійснення перерахунку пенсії за вислугу років МВС ОСОБА_1 з 1 січня 2016 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, починаючи з 1 січня 2016 року, згідно зі статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010) на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 1600,0 грн. (одна тисяча шістсот гривень).

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати прийняття та не підлягає касаційному оскарженню до Верховного Суду, крім випадків, встановлених п.2 ч.5 ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий Л.А. Василенко

Судді А.В. Гайдар

І.В. Геращенко