
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710,
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.03.18 № 623/2864/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мороко А.С., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду у м. Харкові адміністративну справу № 623/2864/16 за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області про визнання протиправними дій,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 31.10.2016 звернувся до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області з позовом, в якому з урахуванням уточненого адміністративного позову, просив суд:
- визнати протиправними дії виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області, які полягають в затримці проведення, в день звільнення ОСОБА_1, 17 листопада 2015 року з виборної посади першого заступника міського голови з питань управління житлово-комунального господарства в зв'язку із закінченням строку повноважень, розрахунку в повному обсязі, в тому числі у не нарахуванні та не виплаті: надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, надбавки за роботу з таємними документами, щомісячної премії за фактично відпрацьований час у вересні 2015 року та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2015 рік і матеріальної допомоги для оздоровлення за 2015 рік, у відповідності до рішень Ізюмської міської ради № 3051 від 26 червня 2015 року "Про виконання постанови Борівського районного суду Харківської області від 18.12.2012 року по справі №2005/1595/12" та № 2851 від 30 січня 2015 року "Про умови оплати праці Ізюмського міського голови, заступників Ізюмського міського голови", розпоряджень міського голови № 414 від 17.09.2015 року "Про зміни до штатного розпису апарату Ізюмської міської ради та її виконавчого комітету", № 462 від 15.10.2015 року "Про умови оплати праці працівників апарату Ізюмської міської ради та виконавчого комітету Ізюмської міської ради" та інших нормативних документів; не нарахуванні та не виплаті, одночасно з нарахуванням та виплатою компенсації за невикористані відпустки, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у відповідності до рішень Ізюмської міської ради Харківської області, на виконання рішення Апеляційного суду Харківської області від 21.08.2013 та Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно- розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду"; не донарахуванні та не виплаті заробітної плати, навіть після встановлення факту недоплати заробітної плати, яка належала до виплати у день звільнення, Північно-Східним офісом Держаудитслужби, під час проведення державного фінансового аудиту;
- стягнути з виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області (64309, Харківська область, м. Ізюм, пл. Центральна, буд.1) належні ОСОБА_1, (64309, АДРЕСА_1, паспорт НОМЕР_1, виданий Ізюмським МРВ УМВС України в Харківській області 19.06.1997), на день звільнення 17.11.2015 та не виплачені до цього часу наступні суми заробітної плати: надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, за фактично відпрацьований час у вересні 2015 року у сумі 328,22 грн (триста двадцять вісім грн 22 коп.); надбавку за роботу з таємними документами, за фактично відпрацьований| час у вересні 2015 року, у сумі - 54,42 грн (п'ятдесят чотири грн 42 коп.); премію за фактично відпрацьований час у вересні 2015 року, у сумі 90,71 грн. (дев'яносто грн. 71 коп.); частину невиплаченої матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2015 рік, у сумі - 5777,29 грн (п'ять тисяч сімсот сімдесят сім грн 75 коп.); частину невиплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення за 2015 рік, у сумі - 5777,29 грн (п'ять тисяч сімсот сімдесят сім грн 75 коп.); компенсацію втрати частини заробітної плати в зв'язку з порушенням строків виплати та невиплатою до цього часу заробітної плати, яка належала до виплати у вересні 2015 року в сумі 3155,59 грн (три тисячі сто п'ятдесят п'ять грн 59 коп.) (підлягає уточненню на час прийняття судового рішення); матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань за 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 роки загальною сумою 82971,86 грн (вісімдесят дві тисячі дев'ятсот сімдесят одна грн. 86 коп.); заробітну плату, факт не донарахування якої встановлено під час проведення державного фінансового аудиту виконання бюджету м. Ізюм фахівцями Північно-східного офісу Держаудитслужби (аудиторський звіт від 24.11.2017 №08-13/10), у сумі 42,68 тис. грн (середній заробіток за вимушений прогул в сумі 32,23 тис. грн, відпускні в сумі 1,67 тис. грн, компенсація за невикористані відпустки в сумі 8,78 тис. грн);
- стягнути з виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області на користь ОСОБА_1 середню заробітну плату за час затримки розрахунку при звільненні, за період з 25.07.2016 року по 01.03.2018 року у сумі 231190,20 грн (двісті тридцять одна тисяча сто дев'яносто грн 20 коп.) (підлягає уточненню на час прийняття судового рішення).
- стягнути з виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області на користь, ОСОБА_1 компенсацію за нанесену моральну шкоду у сумі 5000,00 (п'ять тисяч) грн;
- зобов'язати виконавчий комітет Ізюмської міської ради Харківської області, у встановлений судом термін, подати звіт про виконання прийнятого судового рішення.
Ухвалою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 01.11.2016 відкрито провадження у справі.
Ухвалою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 01.03.2018 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області про визнання протиправними дій передано за предметно-територіальною підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.
Зі змісту ухвали Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 01.03.2018 вбачається, що передання адміністративної справи № 623/2864/16 на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду здійснено на підставі п.3 ч.1 ст. 29 КАС України, за правилами територіальної підсудності.
Суд вважає за необхідне вказати, що відповідно до п.п.10 п.1 Перехідних положень КАС України, в редакції, що набрав законної сили 15.12.2017 року, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Також відповідно до положень пп.12 п.1 Перехідних положень КАС України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу та не можуть бути передані за підсудністю.
З огляду на вище зазначене слід дійти висновку, що справи, які були подані до суду до набрання чинності новою редакцією Кодексу адміністративного судочинства повинні бути розглянуті тими ж судами, до яких відповідна заява чи скарга надійшла. Передача таких справ не передбачена.
Відповідно до ч.3 ст.30 КАС України встановлено, що справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Також суд зазначає, що згідно з положеннями статті 318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Отже, розгляд даної справи саме Харківським окружним адміністративним судом призведе до порушення правил підсудності, а також до зволікання у вирішенні спору.
Поряд з цим, суд зазначає, що Європейський суд з прав людини у справі "Zand v. Austria" від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення "встановлений законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття "суд, встановлений законом" у частині першій статті 6 Конвенції передбачає "усю організаційну структуру судів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…)". З огляду на це не вважається "судом, встановленим законом" орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
З огляду на вищевикладене та враховуючи, що адміністративна справа № 623/2864/16 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області про визнання протиправними дій надійшла до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області 31.10.2016 та провадження у вказаній справі було відкрито 01.11.2016, тобто до набрання законної сили Кодексом адміністративного судочинства України в новій редакції 15.12.2017, то у відповідності до положень ч.3 ст.30 КАС України справа № 623/2864/16 має бути розглянута саме Ізюмським міськрайонним судом Харківської області.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Отже, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 6. ст.29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
За правилами ч.8 ст. 29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Враховуючи висновки суду про підсудність даної справи Ізюмському міськрайонному суду Харківської області, як такої, що надійшла до суду до набрання законної сили новою редакцією Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу № 623/2864/16 до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 294, 295, 297, п.п.10, п.п.12 п.1 Перехідних положень КАС України, суд,-
У Х В А Л И В :
Адміністративну справу № 623/2864/16 за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ізюмської міської ради Харківської області про визнання протиправними дій - передати на розгляд до Ізюмського міськрайонного суду Харківської області.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.С. Мороко