КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 березня 2018 року м. Київ № 810/1148/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Шамраївський цукор» до Державної фіскальної служби України про зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Шамраївський цукор» з позовом до Державної фіскальної служби України, у якому позивач просить суд зобов’язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні №157 від 20.10.2017, №180 від 23.10.2017, №156 від 19.10.2017, №146 від 16.10.2017, №147 від 18.10.2017, №148 від 20.10.2017, №149 від 23.10.2017, №201 від 27.10.2017.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пунктів 4 та 5 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
Частиною 1 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов’язані між собою.
Суд зазначає, що пов’язаними між собою можна вважати вимоги, що випливають з одних правовідносин, і, як наслідок, ґрунтуються на одних і тих самих фактичних даних.
Таким чином, у випадку заявлення позивачем в одній позовній заяві кількох вимог, що становлять предмет адміністративного позову, вказані вимоги мають виникати з однакових юридичних фактів, тобто мати єдині підстави позову, або ж мають бути зверненні до одного відповідача, оскільки в протилежному випадку виникають різні адміністративні позови, які підлягають розгляду в окремих самостійних провадженнях.
Відповідні обставини мають бути обґрунтовані позивачем з урахуванням змісту спірних правовідносин.
У позовній заяві позивач просить суд зобов’язати відповідача зареєструвати вісім податкових накладних, а саме, №157 від 20.10.2017, №180 від 23.10.2017, №156 від 19.10.2017, №146 від 16.10.2017, №147 від 18.10.2017, №148 від 20.10.2017, №149 від 23.10.2017, №201 від 27.10.2017, реєстрацію яких було зупинено.
При цьому, позивачем у позовній заяві не наведено будь-яких аргументів на користь необхідності розгляду зазначених вимог в рамках одного провадження та відповідних доказів на обґрунтування пов'язаності між собою зазначених позовних вимог.
Матеріали, додані до позовної заяви, також не дозволяють зробити однозначний висновок про пов’язаність вимог позивача.
Так, з позовної заяви судом з’ясовано, що податкові накладні №157 від 20.10.2017, №180 від 23.10.2017, №156 від 19.10.2017, №146 від 16.10.2017, №147 від 18.10.2017, №148 від 20.10.2017, №149 від 23.10.2017, №201 від 27.10.2017 були виписані позивачем покупцям у рамках договорів поставки з ПП «Острівське» від 20.10.2017 №201017, з ТОВ «Укрпродакорд ОР», від 20.10.2017 №20/10/17/1, з ТОВ «Олімп-Остриця» від 18.10.2017 №18/10/17 з ТОВ «Кищенці» від 07.09.2017 №2.
Таким чином, з позовної заяви слідує, що податкові накладні, зареєструвати які просить позивач, були складені за наслідками виконання різних господарських договорів з різними контрагентами.
Суд звертає увагу позивача, що у випадку, якщо зазначені податкові накладні були складені за різних фактичних та юридичних підстав, об’єднання в одній позовній заяві вимог про їх реєстрацію може суттєво ускладнити судовий розгляд адміністративної справи у розумний строк, оскільки суду необхідно в межах одного провадження фактично вирішити вісім не пов'язаних між собою спорів та надавати окрему юридичну оцінку реальності виконання позивачем господарських договорів за кожним з восьми фактів відмови у реєстрації податкової накладної.
Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви мають бути усунені протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали шляхом надання безпосередньо до канцелярії суду:
- уточненої позовної заяви з визначеними у ній позовними вимогами, що мають єдині підстави їх виникнення або письмових пояснень та доказів на їх підтвердження з приводу того, що заявлені позивачем вимоги ґрунтуються на одних і тих самих фактичних даних з обґрунтуванням необхідності їх розгляду в рамках одного провадження.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Шамраївський цукор» до Державної фіскальної служби України про зобов’язання вчинити дії, - залишити без руху.
2. Позивачеві у десятиденний строк з дня одержання ухвали усунути наведені у ній недоліки у вказаний у ній спосіб.
3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві за адресою, зазначеною у позовній заяві.
Ухвала про набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панченко Н.Д.