
Справа № 163/290/18 Провадження №33/773/172/18 Суддя в 1 інстанції: Гайдук А. Л. Категорія: ст. 471 МК УкраїниДоповідач: Денісов В. П.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 березня 2018 року місто Луцьк
Суддя Апеляційного суду Волинської області Денісов В.П.,
з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1,
розглянувши апеляційну скаргу в.о. заступника начальника Волинської митниці - начальника УПМП та МВ Шелігацького Є.С. на постанову судді Любомльського районного суду Волинської області від 23 лютого 2018 року щодо ОСОБА_1,
В С Т А Н О В И В:
Даною постановою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.471 МК України з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Крім того, провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ст.472 МК України закрито на підставі п.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу цього адміністративного правопорушення.
Стягнуто з ОСОБА_1 в користь держави 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок судового збору.
Вилучений згідно протоколу про порушення митних правил №0457/20500/18 від 30.01.2018, товар: камін твердопаливний марки «Stovax», моделі «Burlington Black-8903BLK» з облицювальним корпусом «Rear Brick», вагою брутто 124,9 кг., вартістю 53101,68 грн., - повернуто ОСОБА_1 для відповідного його митного оформлення.
ОСОБА_1 визнано винним у тому що, він 30.01.2018 приблизно о 14 год. 20 хв., слідуючи з Республіки Польща в Україну через митний пост «Ягодин» Волинської митниці ДФС, в якості водія автомобіля марки «Фіат Дукато», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1, порушив порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю «зелений коридор», переміщуючи в багажному відділенні автомобіля, серед особистих речей та інших товарів, без ознак приховування, окрім товару в межах неоподатковуваної норми, інший товар камін твердопаливний марки «Stovax», моделі «Burlington Black-8903BLK» з облицювальним корпусом «Rear Brick», вагою брутто 124,9 кг., вартістю 6292,68 польських злотих, що по курсу НБУ станом на 30.01.2018 становить 53101,68 грн., який перевищив встановлені неоподатковувані норми, передбачені ч.1 ст.374 МК України, по вазі та по вартості, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.471 МК України.
Крім цього, ОСОБА_1 ставилось у провину те, що він, за вищевикладених обставин, не задекларував за встановленою формою вказаний товар, який, згідно ст.374 МК України, підлягав обов'язковому письмовому декларуванню, використавши, всупереч вимог ст.ст.366, 374 МК України, смугу руху «зелений коридор», як форму декларування, шляхом вчинення дій, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.472 МК України.
В апеляційній скарзі в.о. заступника начальника Волинської митниці ДФС просить скасувати постанову судді та ухвалити нове судове рішення, яким визнати ОСОБА_1 винним у порушенні митних правил за ст.ст.471, 472 МК України, наклавши на нього стягнення в межах санкцій даних норм Закону. Посилається на те, що суддя безпідставно дійшов висновку про відсутність в діях правопорушника складу правопорушення, передбаченого ст.472 МК України. Так, він своїми діями обрав спрощену форму митного контролю «зелений коридор», отримавши відповідний талон для проходження даним коридором, тим самим порушив вимоги ст.366 МК України.
На думку апелянта, в матеріалах справи наявні достатні докази того, що ОСОБА_1 вчинив також правопорушення, передбачене ст.472 МК України.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення ОСОБА_1, який заперечив апеляційну скаргу і просив рішення суду залишити без змін, перевіривши доводи скарги та вивчивши матеріали справи, доходжу висновку, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає з таких підстав.
Згідно з ч.1 ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Відповідно до вимог ст.489 Митного кодексу України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дані вимоги Закону суддею дотримано в повному обсязі.
Висновки судді про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.471 МК України, відповідають фактичним обставинам справи та підтверджуються зібраними у передбаченому законом порядку, та належно дослідженими і оціненими судом доказами у їх сукупності.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.471 МК України, не оспорюється і в апеляційній скарзі заступника начальника митниці.
Також суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку і про відсутність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст.472 МК України.
У відповідності до вимог ст.472 МК України адміністративним правопорушенням є недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.
Об'єктивна сторона зазначеного правопорушення характеризується дією (недостовірне декларування), або ж бездіяльністю (недекларування). Тобто, це незаявлення за встановленою письмовою, усною, або будь-якою іншою формою відомостей або заявлення недостовірних відомостей про товари, їх митного режиму і інших відомостей для митної мети.
Згідно з письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 30.01.2018, він слідуючи з Республіки Польща в Україну по зеленому коридору, він переміщував камін з облицювальним корпусом, вага якого йому не була відома, а на його вартість уваги не звернув, при цьому камін не приховував (а.с.6); письмовими поясненнями пасажирів автомобіля: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 від 30.01.2018, у яких останні вказали, що будь-якого відношення до переміщуваного водієм каміна вони не мають, його не купували та не перевозять (а.с.8-10); копією Faktura korygujaca VAT KFSZ 0001/2018 oryginal від 22.01.2018 року, відповідно до якої вартість переміщуваного ОСОБА_1 каміна твердопаливного марки «Stovax», моделі «Burlington Black-8903BLK» з облицювальним корпусом «Rear Brick», становить 6292,68 польських злотих, згідно офіційного курсу валют НБУ станом на 30.01.2018 (100 польських злотих = 843,8643 грн.) складає 53101,68 грн., що еквівалентне 1518,65 євро, виходячи з курсу валют 100 євро = 3496,6361 грн. (а.с.14).
Відповідно до ст.471 МК України, передбаченим у цій статті адміністративним правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Частиною 1 статті 374 МК України визначено, що товари сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
Отже, суд дійшов обґрунтованого висновку про те, що переміщення через митний кордон України товарів, які підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню, ОСОБА_1, який за формою проходження митного контролю обрав смугу спрощеного митного контролю «зелений коридор», вказує лише на порушення останнім порядку проходження спрощеного митного контролю, що в повному обсязі охоплюється складом правопорушення, передбаченого ст.471 МК України, та додаткової кваліфікації за ознаками правопорушення, передбаченого ст.472 МК України, не потребує.
На підставі наведеного, вважаю, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст.472 МК України, та закриття провадження у справі в цій частині на підставі п.1 ст.247 КУпАП.
Постанова судді є законною та обґрунтованою і підстав для її скасування з мотивів, викладених в апеляційній скарзі, не вбачається.
На підставі викладеного, керуючись ст.294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу в.о. заступника начальника Волинської митниці -начальника УПМП та МВ Шелігацького Є.С. - залишити без задоволення, а постанову судді Любомльського районного суду від 23 лютого 2018 року щодо ОСОБА_1 - без змін.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Волинської області В.П. Денісов