
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
УХВАЛА
26 березня 2018 року Справа № 915/377/17
м. Миколаїв
Кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю “ГЛОБАЛТОРГ-Юг”, (вул.Кухарєва, 54, офіс 10, м.Нова Одеса, Миколаївська область, 56600, ідентифікаційний код 38841451)
Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю “ДАЙВАС” (вул.Дружби, буд.1-В/1, с.Шевченкове, Вітовський район, Миколаївська область, 57263, ідентифікаційний код 38247426)
Ліквідатор: ОСОБА_1 (вул.Чкалова, 30-а, м.Миколаїв, 54017)
Суддя Давченко Т.М.
Представники сторін в судове засідання не з’явилися
Суть спору: про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “ДАЙВАС”
За результатами проведення ліквідаційної процедури відповідно до ст. 46 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатором ОСОБА_1 подано до суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, які були призначені до розгляду в судовому засіданні.
18.08.2017 від Головного управління ДФС у Миколаївській області надійшло клопотання від 18.08.2017 № 4420/9/14-29-14-05-10 в якому просить з метою недопущення можливих втрат бюджету, зобов’язати ліквідатора банкрута надати документи для організації проведення документальної виїзної перевірки на підставі пп. 78.1.7, п.п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України та без проведення перевірки не скасовувати юридичну особу банкрута.
Усі учасники в справі про банкрутство належним чином повідомлені про час та місце проведення судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
Розглянувши матеріали справи, наданий ліквідаційний баланс, звіт ліквідатора, суд, –
встановив:
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 03.05.2017 прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “ДАЙВАС” (далі – боржника, банкрута) за ознаками ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» по особливостям застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником з урахуванням виконаних ліквідаційною комісією вимог ст.ст. 105, 110, п. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України.
Відповідно до ухвали Господарського суду Миколаївської області від 01.06.2017 порушено провадження у справі про банкрутство боржника за його заявою в порядку ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Постановою Господарського суду Миколаївської області від 13.06.2017 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_1
13.06.2017 за № 43686 здійснено офіційне оприлюднення даної постанови на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Після офіційного оприлюднення постанови Господарського суду Миколаївської області від 13.06.2017 до суду звернувся з заявою про визнання грошових вимог кредитор: Товариство з обмеженою відповідальністю “ГЛОБАЛТОРГ-Юг”, ухвалою суду від 18.07.2017 заяву задоволено у повному обсязі та визнані грошові вимог у сумі 2135704,80 грн. (4-а черга) та 3200,00 грн. (1-а черга).
Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 01.03.2018 затверджено реєстр вимог кредиторів банкрута на загальну суму 2138904,80 грн.
На виконання вимог постанови Господарського суду Миколаївської області від 13.06.2017 про визнання боржника банкрутом, ліквідатор надав до суду ліквідаційний баланс банкрута станом на 16.12.2017 та звіт ліквідатора про виконану роботу по ліквідації банкрута.
Ліквідатором надано аналіз фінансово-господарського стану банкрута станом на 16.12.2017
Наданий ліквідатором звіт та ліквідаційний баланс банкрута свідчать про відсутність у банкрута основних і оборотних засобів для ведення господарської діяльності, погашення заборгованості та можливості оздоровлення платоспроможності боржника, оскільки у банкрута відсутнє будь-яке майно, що підтверджується відомостями результатів інвентаризації майна банкрута станом на 16.12.2017, листом Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» від 04.08.2017 № 80/09.4.2-04/25-1232/10943, листом Регіонального сервісного центру в Миколаївській області МВС України від 03.07.2017 № 31/14-2051, листом Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області від 21.07.2017 № 14.9.10/2641, листом Управління Держпраці у Миколаївській області від 11.07.2017 № 09/2557, листом Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) від 15.08.2017 № 6591/02/15-17.
Відповідно до наданої ліквідатором банкрута інформації з сайту автоматизованої системи виконавчого провадження (а.с. 129), станом на 22.06.2017, на виконанні виконавчі документи щодо банкрута відсутні.
Згідно отриманої ліквідатором інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 25.07.2017 (а.с. 135, 136) за банкрутом не зареєстровано нерухоме майно, земельні ділянки та обтяження нерухомого майна.
Відповідно до отриманої ліквідатором інформації з Електронної бібліотеки «Укрпатент» від 22.06.2017 за банкрутом не зареєстровано об’єкти інтелектуальної власності (а.с. 144-148).
Згідно отриманої ліквідатором інформації з Державного реєстру цивільних повітряних суден станом на 16.12.2017 за банкрутом не зареєстровано авіаційну техніку (а.с. 149, 150).
Відповідно до витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 26.07.2017 № 52970781 інформація відносно банкрута відсутня.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 28.02.2018 № 23465836 банкрут не є засновником юридичної особи.
Вітовське відділення Баштанської об’єднаної ДПІ Головного управління ДФС у Миколаївській області листом № 14-20-08-09/69 від 20.07.2017 повідомило ліквідатора банкрута про те, що банкрут має податковий борг з Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування у сумі 1509,31 грн. та надіслало ліквідатору останню податкову звітність та дані про банківські рахунки банкрута.
Відповідно до положень п. 36.7 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI)", заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.
Відповідно до положень п. 19 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI)", слід мати на увазі, що звернення до господарського суду з грошовими вимогами до боржника у справі про банкрутство - це право кредитора. Крім випадків, прямо передбачених Законом, господарський суд не може включити відповідні грошові вимоги до реєстру вимог кредиторів поза волею кредитора.
Згідно довідки АТ «УкрСиббанк» від 08.09.2017 № 639 банкруту закрито: 08.08.2017 поточні рахунки № 26002537526300, № 26046537526300, 07.11.2014 поточний рахунок № 26001537526301.
Згідно довідки АТ «ОТП Банк» від 04.08.2017 № 403-3/100 банкруту закрито 04.08.2017 поточний рахунок № 26001455030206.
Інші рахунки банкрута ліквідатором не закрито, оскільки у АТ «Брокбізнесбанк» та ПАТ «Укрінбанк» відкликано банківські ліцензії та почато процедури ліквідації.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 25.07.2017 юридична адреса банкрута: вул.Дружби, буд.1-В/1, с.Шевченкове, Вітовський район, Миколаївська область, 57263.
Згідно акту обстеження щодо наявності майна за адресою місцезнаходження банкрута від 14.02.2018 ліквідатором банкрута здійснено виїзд за юридичною адресою банкрута, майна банкрута не виявлено.
Відповідно до листа Миколаївської митниці ДФС України від 06.07.2017 № 3005/10/14-70-10-27 банкрут на обліку не перебуває, митні оформлення в зоні діяльності Миколаївської митниці не здійснювались.
Ліквідатором банкрута знищено печатку банкрута, що підтверджується актом знищення печатки від 16.12.2017.
Відповідно до листа Миколаївської обласної державної адміністрації від 12.07.2017 № 2855/0/05-45/3-17 не надходила пропозиція від банкрута щодо фінансування його інвестиційних проектів за рахунок коштів державного або обласного бюджету.
Відповідно до листа Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області від 30.06.2017 № 33-14-0.31-4898/2-17 за банкрутом земельні ділянки не зареєстровані.
Згідно листа ПАТ «Укрзалізниця» від 26.07.2017 № Ц-2/4-23/2955-17 за банкрутом в Автоматизованому банку даних парку вантажних вагонів країн СНД і Балтії вантажні вагони не зареєстровані, банкрут відсутній у довіднику «Собственники грузовых вагонов государств-учасников Сожружества», в інформаційних базах відсутні відомості про власні локомотиви банкрута.
Згідно листа Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області від 29.06.2017 № 1014-4245-17 в базах даних документів дозвільного та декларативного характеру відсутні записи щодо об’єктів будівництва, замовником яких є банкрут.
Відповідно до довідки Архівного відділу Миколаївської міської ради від 20.11.2017 № 95/19.01.01-22 документи з особового складу банкрута передано на зберігання до архівного відділу за 2012-2017 роки у кількості 2 (дві одиниці).
Згідно листа Регіонального відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області від 27.03.2017 № 14-11-00668 банкрут створювався поза процедурою приватизації державного майна, інформація щодо наявності об’єктів державної власності на балансі банкрута відсутня.
Відповідно до листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.07.2017 № 10/01/14100, станом на 31.03.2017, банкрут серед власників, які володіють значними пакетами акцій емітентів (10 відсотків і більше статутного фонду) відсутній.
Оскільки, комітет кредиторів у справі про банкрутство не формувався, тому ліквідатором звіт на схвалення комітету кредиторів не надавався.
18.08.2017 від Головного управління ДФС у Миколаївській області надійшло клопотання від 18.08.2017 № 4420/9/14-29-14-05-10 в якому просить з метою недопущення можливих втрат бюджету, зобов’язати ліквідатора банкрута надати документи для організації проведення документальної виїзної перевірки на підставі пп. 78.1.7, п.п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України та без проведення перевірки не скасовувати юридичну особу банкрута.
Ліквідатором подано письмові пояснення від 05.02.2018 № 12 в яких повідомив суд, що після призначення його головою ліквідаційної комісії банкрута, направив листа до органів ДФС про надання відомостей про наявні відкриті рахунки банкрута та стан заборгованості з податків та зборів. У відповідь від органів ДФС отримав листа з відомостями про рахунки та заборгованість перед бюджетом.
Крім того, ліквідатор повідомляє, що на його адресу не надходило жодного наказу ДФС, як на підставу для проведення перевірки, передбаченою ст. 78 Податкового кодексу України. Тому він вважає, що відсутні підстави для надання документів органам ДФС для проведення перевірки.
Відповідно до норм статті 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема, у випадку, коли розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків (пп. 78.1.7 п. 78.1ст. 78 ПКУ).
Згідно з приписами п. 78.4 ст. 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.
При цьому, норми п. 85.2 ст. 85 вказаного кодексу передбачають, що платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.
Враховуючи викладене, контролюючий орган має перед тим, як вимагати від платника податків документів, прийняти відповідне рішення про проведення перевірки.
Податковий кодекс України не передбачає виникнення у платника податків обов'язку надавати контролюючому органу документи для організації проведення позапланової перевірки (у зв'язку з порушенням справи про банкрутство платника податків) до прийняття рішення про її проведення.
Також, нормами Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не передбачено наявності у господарського суду повноважень щодо зобов'язання арбітражних керуючих надавати документи контролюючим органам для проведення позапланової перевірки підприємств, відносно яких порушено справу про банкрутство.
Враховуючи вищевикладене, вимоги Головного управління ДФС у Миколаївській області, викладені у клопотанні 18.08.2017 № 4420/9/14-29-14-05-10 задоволенню не підлягають.
15.12.2017 набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" №2147-VІІІ від 03.10.2017, котрим ГПК України викладено в новій редакції.
Згідно п. 9 ч. 1 розділу «Перехідні положення» ГПК України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких порушено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відтак, застосуванню підлягають положення ГПК України в редакції, чинній з 15.12.2017 року.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі – Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Закону про банкрутство, господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. Згідно частини 2 зазначеної статті, якщо за результатами ліквідаційного балансу не залишилося майна боржника, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
Оцінивши звіт та ліквідаційний баланс, матеріали, що стосуються здійснення ліквідаційної процедури, суд приходить до висновку, що ліквідатор виконав вимоги, передбачені ст. 46 Закону про банкрутство, тому звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс банкрута підлягають затвердженню.
Затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому ст. 46 Закону про банкрутство, є підставою для закриття провадження у справі згідно п. 6 ч. 1 ст. 83 цього Закону.
За таких обставин, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута підлягають затвердженню, юридична особа-банкрут ліквідації, у зв’язку з чим провадження у справі слід закрити.
Згідно приписів ч. 5 ст. 45 Закону про банкрутство вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до ч. 4 ст. 83 Закону про банкрутство вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Керуючись ст.ст. 40, 46, п. 6 ч. 1, ч. 4 ст. 83 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 234, 235, п. 9 ч. 1 розділу «Перехідні положення» Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю “ДАЙВАС” станом на 16.12.2017.
2. Ліквідувати Товариство з обмеженою відповідальністю “ДАЙВАС” (вул.Дружби, буд.1-В/1, с.Шевченкове, Вітовський район, Миколаївська область, 57263, ідентифікаційний код 38247426).
3. Згідно приписів ч. 5 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
4. Провадження у справі закрити.
5. Дану ухвалу надіслати: кредиторам, ліквідатору, Центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (вул.Адміральська, 20, м.Миколаїв, 54027), Головному управлінню ДФС у Миколаївській області (вул.Лягіна, 6, м.Миколаїв, 54001), Державній казначейській службі України (вул. Бастіонна, 6, м.Київ, 01601), Головному управлінню статистики у Миколаївській області (вул.Спаська, 75, м.Миколаїв, 54001), Головному територіальному управлінню юстиції у Миколаївській області (вул. 8 Березня, 107, м.Миколаїв, 54020).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI «Перехідні положення» ГПК України може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного господарського суду через Господарський суд Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання нею законної сили.
Суддя Т.М. Давченко