
Справа №521/19683/17
Номер провадження 3/521/197/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.03.2018 р. м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Корой В.Д., за участю представника Одеської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Одеської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV), ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина ОСОБА_3, який проживає за адресою: ОСОБА_3, Ново-Аненський район, с. Бульбоки, вул. Букурешть, 44, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного Кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
13.09.2017 року о 15 годині 37 хвилин, в зону митного контролю міжнародного автомобільного пункту пропуску «Кучурган - Первомайськ» відділу митного оформлення № 1 митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС, в напрямку з ОСОБА_3 до України, по смузі руху «зелений коридор», в’їхав легковий автомобіль марки «NISSAN NOTE», державний реєстраційний номер ANAR125, номер кузова - SJNFDAE11U1140773, країна реєстрації - ОСОБА_3, під керуванням громадянина ОСОБА_3 ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV).
Під час здійснення митних процедур та усного опитування громадянин ОСОБА_3 ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV) заявив, що товарів та предметів заборонених або обмежених до переміщення законодавством України він та пасажири не переміщують.
Однак, під час здійснення огляду транспортного засобу марки «NISSAN NOTE», державний реєстраційний номер ANAR125, під сидінням водія з іншими речами для автомобіля, без ознак приховування було виявлено виріб у вигляді Хреста з ланцюжком темно - жовтого кольору. Виріб має дві поперечні та одну косу перехрестя. На лицьовій стороні нанесене зображення «Розп’яття Христа» та зображення янголів та херувимів. На зворотній стороні виробу нанесено текст старослов’янською мовою.
На момент перетину кордону у громадянина ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV) були відсутні будь-які дозвільні документи.
Відповідно до висновку Одеського музею нумізматики від 20.10.2017 року (вх. Одеської митниці ДФС від 23.10.2017 року № 8046/10-29), наданий на дослідження виріб у вигляді Хреста представляє собою культурно-історичну цінність. Вартість вилученого предмета правопорушення складає 265,00 гривень.
Таким чином, громадянин ОСОБА_3 ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV) порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю, тобто намагався перемістити через митний кордон України по каналу руху «зелений коридор» товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законодавством України.
На підставі викладених обставин, 13.09.2017 року посадовою особою Одеської митниці ДФС у відношенні ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV) було складено протокол про порушення митних правил № 1458/50000/17, за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України.
В судовому засіданні представник Одеської митниці ДФС підтримав протокол про порушення митних правил та вказав, що вина ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV) підтверджується наявними в матеріалах справи документами та останнього необхідно притягнути до адміністративної відповідальності згідно з діючим законодавством.
Як вбачається з протоколу про порушення митних правил та пояснень, ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV) вину визнає та просить розглянути матеріали справи без його участі.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши представника митниці ДФС, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV) наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, з наступних підстав.
Відповідно до Закону України від 12.09.1999 №1068-ХІV «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», а також наказу «Мінкультури» від 22.04.2002 №258 «Про затвердження Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України», для переміщення вказаної ікони необхідні дозвільні документи.
Законом України № 3304-ІV від 11.01.2006 року «Про ратифікацію Угоди про вивезення та ввезення культурних цінностей» визначено, що культурні цінності - це цінності релігійного або світського характеру чи їхні колекції, які розглядаються кожною з держав Сторін, як такі, що мають значення для історії, культури, мистецтва, науки та підпадають під дію законодавства держав Сторін про вивезення і ввезення культурних цінностей. Дозвіл - спеціальний документ, форма якого затверджена у встановленому законодавством держави відповідної Сторони порядку й офіційно доведена до відома інших Сторін, і який є єдиною підставою для законного переміщення культурних цінностей через митні й державні кордони держав Сторін. Порядок видачі дозволів регулюється законодавством держави вивезення. Вивезення й тимчасове вивезення культурних цінностей без пред’явлення дозволів під час перетину митних кордонів забороняється.
Згідно ч. 2 ст. 366 МК України канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Як встановлено в судовому засіданні, згідно висновку Одеського музею нумізматики від 20.10.2017 року, виріб у вигляді хреста, який ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV) переміщував через митний кордон України, представляє собою культурно-історичну цінність.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV) наявний склад адміністративного правопорушення щодо порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України.
Враховуючи, що Одеською митницею ДФС витрати по справі не визначені, їх відшкодування, у порядку ст. 520 МК України, не здійснюється.
Керуючись ст. ст. 27, 33, 252, 280, 283, 284 КУпАП, ст. ст. 464, 465, 471, 527, 528, 529 МК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV), ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1700 гривень, з конфіскацією на користь держави товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил.
Стягнути з ОСОБА_2 (CEBOTARI VEACESLAV) судовий збір у розмірі 352 гривні 40 копійок. (Отримувач коштів: ГУК у місті Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: ГУДКСУ в м. Києві; код банку отримувача (МФО): 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області на протязі 10-ти днів з дня її винесення.
Суддя В.Д. Корой