
Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 723/888/18
Провадження № 3/723/1313/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2018 року м.Сторожинець
Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Дедик Н.П., за участю прокурора Андріївської Г.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 та жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, депутата Михальчанської сільської ради, тимчасово непрацюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, в скоєнні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи депутатом Михальчанської сільської ради 7 скликання та суб’єктом, на якого поширюється дія підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», придбав автомобіль RENAULT моделі MEGANE, 2011 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_2 (номер кузова WF1KZ090Е44738477), вартість якого згідно митної декларації 408010/2017 від 09.09.2017 року становить 3500 EUR, у еквіваленті 110053,98 грн. по курсу встановленому НБУ, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року. 14.09.2017 року згідно заяви ОСОБА_1 регіональним сервісним центром №7344 МВС у Чернівецькій області за ОСОБА_1 оформлено право власності на зазначений автомобіль та видано державний номерний знак НОМЕР_3. Ставши власником вказаного автомобіля, ОСОБА_1всупереч вимогам ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 22.02.2018 року, повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в суді вину визнав, підтвердив, що дійсно придбав автомобіль марки «RENAULT MEGANE», вартість якого становить 110 тис.грн., оформивши його на себе 14.09.2017 року, однак несвоєчасно, а саме 22.02.2018 року, повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані, хоча мав таку можливість.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією від 07.03.2018 року №49; рапортом старшого уповноваженого УЗЕ в Чернівецькій області ДЗЕ НП України капітана поліції ОСОБА_2 щодо встановлення факту неповідомлення НАЗК про суттєві зміни в майновому стані депутатом Михальчанської сільської ради ОСОБА_1, копією заяви №125826765 від 14.09.2017 року ОСОБА_1 щодо проведення первинної реєстрації легкового ТЗ марки «RENAULT MEGANE», 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2, який ввезено з-за кордону; витягом з реєстру листів ВМД та додаткової інформації станом на 14.09.2017 року щодо переміщеного автомобіля марки «RENAULT MEGANE», 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2, бувшого у використанні, який отримав ОСОБА_1; копією посвідчення серії HR №0016248 від 11.09.2017 року про реєстрацію ТЗ Чернівецькою ДФС митниці, відповідно до якого митниця не заперечує проти реєстрації в підрозділі МВС України автомобіля марки «RENAULT MEGANE», 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2 на ім’я ОСОБА_1; копією митної декларації ІМ 40 ДЕ від 29.09.2016 року, відповідно до якої вартість автомобіля складає 3500 EUR; копією договору по купівлю-продаж за накладною №2017 VK від 05.09.2017 року, відповідно до якої ОСОБА_1 придбав автомобіль марки «RENAULT MEGANE», 2011 року випуску, д.н.з. НОМЕР_2 за 3500 Євро; копією свідоцтва про реєстрацію ТЗ від 14.09.2017 року; рішенням №1-1/2015 від 26.11.2015 року 1 сесії VІІ скликання Михальчанської сільської ради, відповідно до якого за підсумками виборів визнано повноваження депутатів сільської ради, в тому числі ОСОБА_1; інформацією із сайту “https//declarations.com.ua/, з якої вбачається, що депутат Михальчанської сільської ради ОСОБА_1 вніс відомості про зміни у своєму майновому стані до щорічної декларації за 2016 рік 22.02.2018 року, а також письмовими поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_1
Прокурор вважає доведеною наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, оскільки поважних причин, які б унеможливлювали подачу ОСОБА_1 змін про майновий стан до електронної декларації немає. Просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні даного адміністративного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності, із накладенням стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до вимог ст.52 Закону передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Поряд з цим, у п.6 розділу 2 «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №959/29089) передбачено, що суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до ч.2 статті 52 Закону, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми, яке затверджено рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року №3.
Так, за диспозицією ч.2 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані.
Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ч.2 ст.172-6 КУпАП, в зв`язку з чим за скоєне він повинен нести адміністративну відповідальність.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини порушника, його особу та майновий стан, відношення до вчиненного, що притягується до авдміністравтиної відповідальності вперше.
Керуючись ст.ст.3, 52 Закону України «Про запобігання корупції», ч.2 ст.172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) грн. Стягувач: Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України (58005, м.Чернівці, вул. Небесної Сотні, 2г).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352,40 грн., перерахувавши вказану суму стягувачу Державній судовій адміністрації України (01601, м.Київ, вул. Липська, 18/5) в ГУК у м. Києві, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, МФО 820019, р/р 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ 37993783.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд Чернівецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ: