
справа №619/3618/17
провадження №2-а/619/25/18
Ухвала
26 березня 2018 року Дергачівський районний суд Харківської області, суддя
ОСОБА_1, справа №619/3618/17;
найменування (ім’я) сторін, місцезнаходження (місце проживання):
позивач: ОСОБА_2, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1;
відповідач: Солоницівська селищна рада Дергачівського району Харківської області, місцезнаходження: 62370 смт Солоницівка Дергачівський район Харківська область вул. Визволителів, 6,
встановив:
03.11.2017 ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати незаконним рішення ХХІХ сесії VІІ скликання Солоницівської селищної ради Дергачівського району Харківської області №27 від 28 вересня 2017 року та зобов’язати відповідача надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,0100га для будівництва і обслуговування індивідуального гаражу на території с.Подвірки по вул. Сумський Шлях, 25-25-А.
Згідно протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями дана справа розподілена судді Остропільцю Є.Р., який ухвалою від 03.11.2017 відкрив провадження та призначив попереднє судове засідання.
Ухвалою від 29.01.2018 року дана справа передана до Харківського окружного адміністративного суду для розгляду по суті на підставі п.3 ч.1 ст.29 КАС України.
Згідно ухвали судді Харківського окружного адміністративного суду від 26.02.2018 у зв’язку з тим, що позов подано до суду до набрання законної сили нової редакції КАС України, з дотриманням правил підсудності, дана справа передана Дергачівському районному суду Харківської області та згідно протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями надійшла в моє провадження 20.03.2018.
Відповідно до підпункту 10 пункту 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції, що набрав законної сили 15.12.2017, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Статтею 30 КАС встановлено, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана. Справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Відповідно до частин 1-4 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини 4 вказаної статті за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; про примусове відчуження земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; щодо оскарження рішення суб’єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п’ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною третьою статті 3 КАС України закріплено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Таким чином, враховуючи обставини справи, зазначені позивачем предмет і підстави адміністративного позову, характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи, суддя вважає, що дана справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження та розгляд даної справи буде здійснено відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону №2147- VIII від 03 жовтня 2017 року.
Відповідно до частини 2 ст.173 КАС України завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно ст.179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій
Керуючись ст.ст. 3, 30, 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 КАС України, суд
постановив:
Прийняти до свого провадження та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Солоницівської селищної ради Дергачівського району Харківської області про визнання незаконним рішення та зобов’язання вчинити певні дії.
Призначити підготовче засідання на 17 квітня 2018 року о 09:00год., що буде проводитись у приміщенні Дергачівського районного суду Харківської області за адресою: 62300 м.Дергачі Харківська область вул. 1 Травня, 63.
Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку ст. 162 КАС України. Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3,4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Роз’яснити відповідачу, що відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи.
Права та обов'язки учасників справи визначені статтями 44 та 47 КАС України.
Ухвала в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги особою, яка її оскаржує, протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І. М. Нечипоренко