
Справа № 444/430/18
Провадження № 3/444/180/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 березня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Жовківського відділення поліції Кам’янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює, серія та номер паспорта, номер ідентифікаційного номера судом не встановлені
за ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 29.01.2018 року о 12 год. 08 хв. в м. Львові по вулиці Мазепи, 1, керуючи транспортним засобом Volkswagen Golf, номерний знак НОМЕР_1, не виконав законну вимогу працівників поліції про зупинку транспортного засобу, чим порушив вимоги п. 2.4 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з’явився, хоча про дату та час проведення такого був повідомлений належним чином за адресою вказаною в протоколі, однак на адресу суду повернулися конверти із відміткою «закінчення терміну зберігання» та «інших причин, які не дали змогу виконати обов’язки щодо пересилання поштового відправлення». Зокрема є написи на даних конвертах, які свідчать про те, що ОСОБА_1 залишалися повідомлення про необхідність звернення в поштове відділення для отримання відправлення. Однак останнім такі проігноровані.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1, оскільки він вважається таким, що належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, не з’явився в судове засідання повторно.
Крім того, суд враховує обмеженість тримісячним терміном для накладення стягнення.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення та його вина у цьому підтверджується: 1) протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 259628 від 29.01.2018 року; 2) рапортом інспектора взводу № 2 роти № 1 бат. № 3 УПП у Львівській області ДПП лейтенанта поліції ОСОБА_2 начальнику УПП у Львівській області ДПП капітану поліції ОСОБА_3, а також іншими матеріалами справи.
Письмові пояснення ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення серії БР № 259628 від 29.01.2018 року спростовуються рапортом інспектора взводу № 2 роти № 1 бат. № 3 УПП у Львівській області ДПП лейтенанта поліції ОСОБА_2 начальнику УПП у Львівській області ДПП капітану поліції ОСОБА_3
Крім того, судом береться до уваги ігнорування ОСОБА_1 викликів в судові засідання, тобто наведене свідчить про його байдужість до результатів розгляду справи.
Відповідно до ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлена відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому ним правопорушенні полягає в тому, що невиконав вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення є вірною .
Обставин, які б обтяжували чи пом’якшували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Санкцією ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення у виді накладення штрафу в розмірі дев’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику суд враховує пом’якшуючі та обтяжуючі відповідальність обставини, а саме, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який не працює, а відтак приходжу до висновку, що до останнього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року, (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352,40 грн.
Керуючись ст. ст. 40-1, 122-2, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 9 (дев’яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153 ( сто п’ятдесять три) гривні 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює, серія та номер паспорта, номер ідентифікаційного номера судом не встановлені, судовий збір в розмірі 352,40 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
-подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
-витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Зеліско Р. Й.