Рішення № 72949328, 22.03.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2018
Номер справи
812/248/18
Номер документу
72949328
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

22 березня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/248/18

Луганський окружний адміністративний суду у складі

головуючого судді - Петросян К.Є.,

за участю: секретаря судового засідання - Грищенко М.І.,

сторони не прибули,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

29.01.2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі ГУ ПФУ в Луганській області або відповідач) про зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 09.02.2018 було відкрито провадження у зазначеній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Ухвалою суду від 06.03.2018 визначено подальший розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про зобов'язання вчинити певні дії здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.

До 15.09.2017 ОСОБА_1 проходив службу на посадах начальницького складу податкової міліції та був звільнений в запас за п.64 «ж» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ за власним бажанням. Відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» йому призначено пенсію за вислугою років на підставі відповідних документів, у тому числі довідки ГУ ДФС у Луганській області №М-829/14/12-32-05-02-23 від 20.09.2017з урахуванням таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; надбавка за вислугу років; додаткові види грошового забезпечення (надбавки, премії).

Після призначення пенсії позивачу стало відомо, що не всі види грошового забезпечення, які він отримував під час служби, були враховані для обчислення його пенсії. Зокрема, не були враховані виплати, які були нараховані позивачу згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 371 «Питання протидії незаконному переміщенню товарів через державний кордон України» в розмірі 82 813,57 грн, а також виплати за участь в АТО, відповідно до Наказу ДФС України від 09.12.2015 № 973 «Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання» (зі змінами) в розмірі 9 709,09 грн. Тобто, всього при обчисленні пенсії не враховано виплати в розмірі 92 522,66 грн. При цьому, згідно довідки ГУ ДФС у Луганській області №М-829/14/12-32-05-02-23 від 20.09.2017, на всі виплати нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Враховуючи викладене, позивач вважає, що дані суми мають бути враховані при обчисленні його пенсії та просить суд зобов'язати ГУ ПФУ у Луганській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з включенням до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, виплат згідно Постанови КМУ від 08.06.2016 № 371 «Питання протидії незаконному переміщенню товарів через державний кордон України» в розмірі 82813,57 грн і виплат за участь в АТО відповідно до Наказу ДФС України від 09.12.2015 №973 «Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання» (зі змінами) в розмірі 9709,00 грн з моменту призначення, тобто з 15.09.2017.

У судове засіданні позивач не прибув, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності, вимоги позову підтримав у повному обсязі.

Від представника відповідача 01.03.2018 через канцелярію суду надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог з огляду на наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області, як отримувач пенсії відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9.04.1992 № 2262- XII (далі-Закон № 2262). Пенсія позивачу призначена за вислугу років з 16.09.2017 згідно положень Закону № 2262.

Подання документів для призначення(перерахунку) пенсій за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" здійснюється в порядку визначеному статтею 49 цього закону та Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007.

Відповідно до цього законодавства заява про призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" подається до головних управлінь Пенсійного фонду через уповноважені структурні підрозділи Державної податкової адміністрації України.

При виникненні підстав для проведення перерахунку такої категорії пенсій всі документи до органів Пенсійного фонду також надаються саме цими уповноваженими структурними підрозділами.

Відносно позивача подання про призначення пенсій, грошовий атестат та довідки про додаткові види грошового забезпечення для призначення пенсії подавались Головним управлінням ДФС у Луганській області.

Так, з супровідним листом 681/9/12-32-04-01-09 від 21.09.2017, поданням про призначення пенсії від 21.09.2017 до головного управління було надано довідку про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії, видану 21.07.2017 Державною фіскальною службою України за номером 420.

Інформації про виплати, які були нараховані позивачу згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 371 «Питання протидії незаконному переміщенню товарів через державний кордон України» в розмірі 82 813,57 грн, а також виплати за участь в АТО, відповідно до Наказу ДФС України від 09.12.2015 № 973 «Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання» (зі змінами) в розмірі 9 709,09 грн, ця довідка не містила.

Інших довідок про додаткові види грошового забезпечення для призначення пенсії уповноваженим підрозділом не надавалось, про що свідчить список назв документів, перелічених у поданні про призначення пенсії.

11.01.2018 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління із заявою (вх. № 8/03-17 від 11.01.2018), яка містила запит щодо того, чи враховувалась при нарахуванні пенсії позивачу додаткова премія, яка нарахована та виплачена згідно Постанови КМУ від 08.06.2016року №371. При цьому, питання включення в розрахунок пенсії виплати за участь в АТО, відповідно до Наказу ДФС України від 09.12.2015 № 973 «Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання» позивачем в цій заяві не порушувалось.

Крім того, будь-яких довідок про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії до цієї заяви не надавалось. Дана заява позивача була розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду керуючись нормами Закону України «Про звернення громадян» та позивачу було надано письмове пояснення, що вказані в заяві виплати не носять постійного характеру, тому підстав для врахування їх при призначенні (перерахунку) пенсії не має. Також, було зазначено, що будь-яких документів для перерахунку пенсії від уповноваженого структурного підрозділу не надходило.

В головному управлінні відсутні документи які б містили інформацію про додаткові виплати, які позивач вимагає включити до розрахунку пенсії. Уповноважений структурний підрозділ Державної фіскальної служби такі документи не давав. Тому, на думку відповідача, вимога здійснити перерахунок пенсії з урахуванням виплат, про які у відповідача не має інформації, є фактично передчасною.

Відповідно до частини першої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

З огляду на викладене, суд вирішив розглянути адміністративну справу за відсутності сторін.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.90 КАС України, суд дійшов наступного.

З матеріалів справи вбачається, що наказом ДФС України від 29.08.2017 №2000-0 та наказом ГУ ДФС у Луганській області від 14.09.2017 №470-0 ОСОБА_1 15 вересня 2017 року звільнено з посади та податкової міліції Державної фіскальної служби України у запас за підпунктом «ж» (за власним бажанням) пункту 64 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29.07.1991 №114 (а.с.5,8).

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Луганській області та з 16.09.2017 отримує пенсію, яку йому призначено на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (Закон № 2262-ХІІ), що не заперечують сторони по справі.

Відповідно до довідки ГУ ДФС у Луганській області № М-829/14/12-32-05-02-23 від 20.09.2017 ОСОБА_1 за час проходження служби було нараховано додаткову премію згідно Постанови КМУ від 08.06.2016 № 371 «Питання протидії незаконному переміщенню товарів через державний кордон України» у розмірі 82813,57 грн, а саме: у листопаді 2016 року - 23050,00 грн, грудні 2016 - 31511,17 грн, січні 2017 року - 28252,40 грн (а.с.9,69).

Крім того, позивачу за період з жовтня 2016 року по лютий 2017 року, також було нараховано додаткову премію за час участі в АТО у розмірі 9709,09 грн, а саме: у жовтні 2016 року - 3300,00 грн, листопаді 2016 року - 1090,91 грн, грудні 2016 - 818,18 грн, січні 2017 року - 1200,00 грн та лютому 2017 року - 3300,00 грн (а.с.9,69).

На підставі наданих ГУ ДФС у Луганській області документів, у тому числі довідки № М-829/14/12-32-05-02-23 від 20.09.2017, ОСОБА_1 було призначено пенсію за вислугу років.

11.01.2018 позивач звернувся до відповідача із заявою, якою просив повідомити чи враховувалась при нарахуванні йому пенсії додаткова премія, нарахована та виплачена ОСОБА_1 згідно Постанови КМУ від 08.06.2016 № 371 (а.с.25).

24.01.2018 за вих. № 867/03-03 позивачу була надана відповідь ГУ ПФУ у Луганській області, якою повідомлено, що разова додаткова премія не носить постійний характер, а тому підстави для врахування її при призначенні (перерахунку) пенсії відсутні (а.с.10).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Закон № 2262-ХІІ) пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з частиною третьою статті 43 Закону № 2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 41 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (Закон № 2011-XII від 20.12.1991 року).

Частиною першою статті 9 Закону № 2011-XII встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця (частина третя статті 9 Закону №2011-ХІІ).

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №371 «Питання протидії незаконному переміщенню товарів через державний кордон України» утворено при Міністерстві фінансів Міжвідомчий цільовий центр із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи (далі - Центр) і 20 спільних мобільних груп із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи (далі - мобільні групи) з представників Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби та Національної поліції.

Пунктом 4 зазначеної постанови визначено Державній фіскальній службі, Адміністрації Державної прикордонної служби, Національній поліції забезпечити: підбір та направлення осіб для виконання завдань, визначених Положенням; видання власних організаційно-розпорядчих актів щодо виконання їх територіальними органами доручень Центру та мобільних груп під час виконання завдань, визначених Положенням, та надання особам, залученим до складу Центру та мобільних груп, повноважень, достатніх для виконання ними зазначених завдань.

Згідно із пунктом 6 постанови КМУ від 08.06.2016 № 371 передбачена виплата керівникам Державної фіскальної служби, Державної прикордонної служби, Національної поліції в межах фонду оплати праці відповідного органу додаткової премії посадовим особам органів Державної фіскальної служби, у тому числі особам начальницького складу податкової міліції, військовослужбовцям Державної прикордонної служби та поліцейським Національної поліції, які залучені до складу Центру і мобільних груп.

Розмір нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення) осіб, зазначених у цьому пункті, з урахуванням додаткової премії становить з розрахунку на місяць:

керівника Центру - 50000 гривень;

старшого зміни Центру - 40000 гривень;

старшого мобільної групи - 40000 гривень;

інших членів Центру та мобільних груп - 30000 гривень.

Матеріально-технічне забезпечення функціонування Центру та мобільних груп здійснюється за рахунок асигнувань, передбачених для Державної фіскальної служби, та інших джерел, не заборонених законодавством (пункт 7 постанови КМУ від 08.06.2016 № 371).

З довідки ГУ ДФС у Луганській області № М-829/14/12-32-05-02-23 від 20.09.2017 вбачається, що ОСОБА_1 було нараховано та виплачено додаткову премію відповідно до постанови КМУ від 08.06.2016 № 371 у загальному розмірі 82813,57 грн, у тому числі: в листопаді 2016 року - 23050,00 грн, грудні 2016 року - 31511,17 грн та січні 2017 - 28252,40 грн (а.с.69).

Крім того, з довідки ГУ ДФС у Луганській області № М-829/14/12-32-05-02-23 від 20.09.2017 також вбачається, що позивачу було нараховано та виплачено додаткову премію за час участі в АТО відповідно до наказу ДФС України від 09.12.2015 №973-дск «Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання» у розмірі 9709,09 грн, у тому числі: у жовтні 2016 року - 3300,00 грн, листопаді 2016 року - 1090,91 грн, грудні 2016 року - 818,18 грн, січні 2017 року - 1200,00 грн та лютому 2017 року - 3300, 00 грн (а.с.69).

Отже, додаткові премії відповідно до постанови КМУ від 08.06.2016 № 371 та наказу ДФС України від 09.12.2015 №973-дск «Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання» є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

При цьому, на всі виплати згідно довідки № М-829/14/12-32-05-02-23 від 20.09.2017 нараховано та сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

За наведених обставин, суд приходить до висновку, що додаткові премії згідно постанови КМУ від 08.06.2016 № 371 та наказу ДФС України від 09.12.2015 №973-дск, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Суд критично оцінює доводи представника відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву з приводу відсутності інформації про виплати, які були нараховані позивачу згідно постанови КМУ від 08.06.2016 № 371 «Питання протидії незаконному переміщенню товарів через державний кордон України» у розмірі 82813,57 грн, а також виплати за участь в АТО відповідно до Наказу ДФС України від 09.12.2015 № 973 «Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання» (зі змінами), з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, відносно позивача подання про призначення пенсії, грошовий атестат та довідки про додаткові види грошового забезпечення для призначення пенсії подавались ГУ ДФС у Луганській області (а.с.67-70).

Так, супровідним листом 681/9/12-32-04-01-09 від 21.09.2017 ГУ ДФС у Луганській області було направлено до ГУ ПФУ у Луганській області матеріали для оформлення пенсії за вислугу років співробітнику податкової міліції ОСОБА_1 (а.с.22).

Матеріали містили подання про призначення пенсії від 21.09.2017. При цьому, відповідно до списку документів для призначення пенсії ГУ ДФС у Луганській області було додану, у тому числі, й довідку від 20.09.2017. Крім того, на виконання вимог ухвали суду від 06.03.2018 про витребування доказів ГУ ПФУ в Луганській області надало матеріали, передані до пенсійного органу для призначення пенсії ОСОБА_1, які місять вказану довідку ГУ ДФС у Луганській області№ М-829/14/12-32-05-02-23 від 20.09.2017 (а.с.66,69).

Щодо посилань відповідача на рішення Конституційного Суду України №4-рп/2015 від 13.05.2015 року, згідно якого «в положеннях першого речення частини третьої статті 63 Закону перелік нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, який включає надбавки, доплати, підвищення, є вичерпним», то вони є безпідставними, оскільки вказане рішення Конституційного Суду стосується порядку перерахунку пенсій в зв'язку зі встановленням Кабінетом Міністрів України нової щомісячної додаткової грошової винагороди, а не видів грошового забезпечення, з яких має бути визначений розмір пенсії.

Стосовно доводів відповідача про те, що позивачем у заяві від 11.01.2018 не порушувалось питання про включення в розрахунок пенсії виплати за участь в АТО, суд зазначає, що дійсно позивач у своїй заяві просив лише повідомити чи враховувалась при нарахуванні пенсії додаткова премія, нарахована та виплачена згідно постанови КМУ від 08.06.2016 № 371.

Разом з тим, довідкою ГУ ДФС у Луганській області № М-829/14/12-32-05-02-23 від 20.09.2017 підтверджується нарахування та виплата позивачу додаткової премії за час участі в АТО відповідно до наказу ДФС України від 09.12.2015 №973-дск «Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання» (зі змінами) у розмірі 9709,09 грн, а тому суд вважає, що позивач має право на призначення та отримання пенсії за вислугу років з урахуванням зазначеної додаткової премії у складі грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія.

Відповідно не заслуговують на увагу доводи відповідача щодо ненадання позивачем до заяви від 11.01.2018 довідок про додаткові види грошового забезпечення для нарахування пенсії, оскільки довідка ГУ ДФС у Луганській області була в наявності у відповідача на момент звернення позивача із відповідною заявою.

Отже, враховуючи викладене, суд вважає, що в даному випадку позивач має право на призначення та отримання пенсії за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в розмірі, який має бути обчислений з грошового забезпечення, до якого включені додаткові премії згідно Постанови КМУ від 08.06.2016 № 371 «Питання протидії незаконному переміщенню товарів через державний кордон України» в розмірі 82813,57 грн та за участь в АТО відповідно до Наказу ДФС України від 09.12.2015 №973 «Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання» (зі змінами) в розмірі 9709,00 грн.

Щодо вимоги позивача про зобов'язання ГУ ПФУ у Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з моменту призначення, тобто з 15.09.2017, суд зазначає, що відповідно до частини другої статті 51 Закону № 2262-12, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Відповідно до статті 63 вказаного вище Закону, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів.

Оскільки позивач з моменту призначення пенсії мав право на обчислення її розміру з усіх складових грошового забезпечення, а призначення пенсії в меншому розмірі відбулось не з вини позивача, суд із врахуванням наведених вище положень ст. 63 Закону № 2262-12 приходить до висновку про зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити йому пенсію з 16.09.2017, оскільки пенсія за вислугу років була призначена ОСОБА_1 саме з 16.09.2017.

На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати в установленому порядку, а статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення в цьому випадку.

Керуючись ст. ст. 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 132, 139, 205, 241-246, 250, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Луганській області (код ЄДРПОУ 21782461, вул. Шевченка, 9, м.Сєвєродонецьк, Луганська область, 93404) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) пенсію з 16 вересня 2017 року із включенням до складу грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія виплати по додатковим преміям згідно постанови Кабінету Міністрів Україні від 08.06.2016 № 371 «Питання протидії незаконному переміщенню товарів через державний кордон України» у розмірі 82813,57 грн (вісімдесят дві тисячі вісімсот тринадцять гривень 57 копійок) та за участь в антитерористичній операції відповідно до Наказу ДФС України від 09.12.2015 № 973 «Про порядок організації бухгалтерського обліку та про деякі фінансові питання» (зі змінами) у розмірі 9709,09 грн (дев'ять тисяч сімсот дев'ять гривень 09 копійок).

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення суду складено та підписано 26 березня 2018 року.

Суддя К.Є. Петросян