Ухвала суду № 72948893, 26.03.2018, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2018
Номер справи
805/1951/18-а
Номер документу
72948893
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

26 березня 2018 р. Справа №805/1951/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабаш Г.П., ознайомившись з позовною заявою заступника керівника Маріупольської місцевої прокуратури №1 Донецької області (87501, Донецька область, м. Маріуполь, площ. Мічмана Павлова, 10)до Маріупольської міської ради (ЄДРПОУ:33852448, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Миру, 70), Виконавчого комітету Маріупольської міської ради (ЄДРПОУ:04052784, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Миру, 70), Комунального дошкільного навчального закладу «Ясла-садок №11 «Журавлик» Маріупольської міської ради Донецької області (ЄДРПОУ:26289015,Донецька область, м. Маріуполь,вул. Грецька, 45) провизнання незаконною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Заступник керівника Маріупольської місцевої прокуратури №1 Донецької областізвернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Маріупольської міської ради, Виконавчого комітету Маріупольської міської ради, Комунального дошкільного навчального закладу «Ясла-садок №11 «Журавлик» Маріупольської міської ради Донецької області про визнання незаконною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії.

Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Стаття 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначає основні категорії адміністративного судочинства.

Зокрема нею встановлено, що публічно-правовий спір - це спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.

Позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.

Відповідач - це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно статті 5 КАС Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Тобто в справі адміністративної юрисдикції між позивачем та відповідачем має бути саме публічно- правовий спір, а в разі наявності в справі декількох позивачів чи відповідачів - у кожного позивача з кожним відповідачем. До того ж одна зі сторін спору має буті суб'єктом владних повноважень, який виконує владні управлінські функції.

Фізична особа може бути відповідачем в справі адміністративної юрисдикції лише за зверненням суб'єкта владних повноважень і у випадках прямо визначених законом.

Відтак, позивачем не обґрунтовано заявлену ним вимогу до Комунального дошкільного навчального закладу «Ясла-садок №11 «Журавлик» та наявність між ними спору саме в межах даної адміністративної справи.

У зв'язку з викладеним, позивачу необхідно надати пояснення щодо обґрунтування вимог до Комунального дошкільного навчального закладу «Ясла-садок №11 «Журавлик» Маріупольської міської ради Донецької області.

Згідно ч. 2 ст. 122 КАС України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Відповідно до ч.1 ст. 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Дана позовна заява подана без додержання вимог ст.123, 161КАС України, а саме, позивачем зазначено, що ним не порушено строку звернення до суду, проте це жодним чином не обґрунтовано, не надані докази на підтвердження позиції позивача, не подано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.

Також суд наголошує, що за приписами частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, зокрема якщопозов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Дана позовна заява підписана заступником керівника Маріупольської місцевої прокуратури № 1 В.Меюс. До позову доданий наказ щодо призначення зазначеної особи на посаду, проте не підтверджено повноваження заступника керівника прокуратури підписувати позовну заяву.

Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.123, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Заступника керівника Маріупольської місцевої прокуратури №1 Донецької області до Маріупольської міської ради, Виконавчого комітету Маріупольської міської ради, Комунального дошкільного навчального закладу «Ясла-садок №11 «Журавлик» Маріупольської міської ради Донецької області про визнання незаконною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом:

визначення складу сторін у справі (або зміни їх процесуального статусу) та вимог до кожного з відповідачів, зокрема до Комунального дошкільного навчального закладу «Ясла-садок №11 «Журавлик»,

надання позовної заяви підписаної керівником або підтвердженням повноважень заступника керівника,

надання заявипро поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя Бабаш Г.П.