Постанова № 72935065, 20.03.2018, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2018
Номер справи
825/1907/17
Номер документу
72935065
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 825/1907/17 Суддя (судді) першої інстанції: Заяць О.В.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кузьменка В.В., Степанюка А.Г., секретаря Антоненко К.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Прокуратури Чернігівської області на Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2017 року за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Прокуратури Чернігівської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2017 року адміністративний позов задоволено повністю.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити, Постанову суду першої інстанції - скасувати, ухвалити нову Постанову, якою в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю з наступних підстав.

03.10.2017 року Позивач звернулася до Відповідача із Заявою щодо надання довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії, за результатом розгляду якої Листом Відповідача від 18 жовтня 2017 року №18-370 вих. 17, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.16), Позивачу у зазначеному відмовлено.

А як зазначено у Постанові Верховного суду від 06 березня 2018 року у справі №753/8209/17 за позовом ОСОБА_4 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними, згідно зі ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом; це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними; пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до частини тринадцятої ст. 501 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-XII (надалі - Закон №1789-XII), обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною вісімнадцятою ст. 501 Закону №1789-XII, в чинній до 15 липня 2015 року редакції, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року № 76-VIII (надалі - Закон №76-VIII), який набрав чинності 01 січня 2015 року, зокрема, частину вісімнадцяту статті 501 Закону №1789-ХІІ викладено у наступній редакції: Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

15 липня 2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» № 1697-VІІ (надалі - Закон № 1697-VІІ), відповідно до Прикінцевих положень якого визнано такими, що втратили чинність із набранням чинності цим Законом: Закон № 1789-ХІІ, крім частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 501.

Отже, частини тринадцята та вісімнадцята статті 501 Закону № 1789-ХІІ, які визначали право на перерахунок пенсій працівникам прокуратури, втратили чинність.

Згідно з частиною двадцятою ст. 86 Закону № 1697-VІІ, умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Отже, з 01 січня по 14 липня 2015 року Кабінетом Міністрів України відповідного нормативно-правового акта прийнято не було, також не було визначено умови та порядок перерахунку призначених працівникам прокуратури пенсій, а з 15 липня 2015 року встановлені Законом № 1789-ХІІ підстави для перерахунку працівникам прокуратури пенсій відсутні.

За таких обставин, законодавством можливості перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням розміру заробітку працюючих працівників прокуратури не передбачено, а тому здійснення такого перерахунку є неможливим.

Відповідно до частини п'ятої ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Оскільки Верховний Суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для здійснення перерахунку пенсії відповідно до статті 501 Закону №1789-ХІІ у зв'язку з втратою чинності відповідних її положень, а видача довідки, за зобов'язаням Відповідача видати яку звернувся до адміністративного суду з адміністративним позовом Позивач, є його передумовою, адміністративний позов задоволенню не підлягає.

Згідно з частиною першою ст. 317 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення є, зокрема неправильне застосування норм матеріального права.

Судом першої інстанції неправильно застосовано норми матеріального права, тому, Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 вересня 2017 року скасовується та ухвалюється нова Постанова, якою у задоволенні адміністративного позову відмовляється повністю.

Керуючись ст.ст. 229, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Прокуратури Чернігівської області задовольнити, Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 13 грудня 2017 року скасувати, ухвалити нову Постанову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Верховного Суду.

Постанову складено у повному обсязі 21.03.2018 року.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Кузьменко В.В.

Степанюк А.Г.