Постанова № 7293137, 09.12.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.12.2009
Номер справи
2а-3644/09/1370
Номер документу
7293137
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 грудня 2009 року Справа №2а-3644/09/1370

10 год. 06 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2

Зал судових засідань № 7

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карпяк О.О.

при секретарі судового засідання Зановяк О.П.

за участю представників сторін:

прокурор не зявився

від позивача Горбань О.В. (довіреність від 09.11.2009 року №01-7/852-1608)

від відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Прокурора Сихівського району м. Львова в інтересах держави в особі Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства «НОВ Будсервіс» про стягнення боргу, -

в с т а н о в и в :

Прокурор Сихівського району м. Львова звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства «НОВ Будсервіс» про стягнення боргу в розмірі 28838,33 грн.

Ухвалою від 28 травня 2009 року відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду на 06 липня 2009 року. Ухвалою від 06 липня 2009 року відкладено розгляд справи за клопотанням позивача на 16 вересня 2009 року. Ухвалою від 16 вересня 2009 року відкладено розгляд справи у звязку з неявкою відповідача на 23 жовтня 2009 року. Згідно довідки від 23.10.2009 року у звязку з перебуванням судді на лікарняному судове засідання перенесено на 09 грудня 2009 року.

Представником позивача в судовому засіданні подано заяву про зменшення суми позовних вимог у звязку з частковим погашенням відповідачем суми боргу, просять стягнути з відповідача 27738,33 грн. боргу.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до ст..19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» на відповідача встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році 4 робочих місця. Однак, фактично було працевлаштовано 3 інваліди. Сума заборгованості по сплаті коштів за нестворене робоче місце для інвалідів за 2008 рік становить 28838,33 грн. ,згідно поданого відповідачем розрахунку. Відповідачем частково сплачено суму боргу, тому на момент розгляду справи розмір боргу за 2008 рік становить 27738,33 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з врахуванням поданих ними уточнень, просить позов задоволити та стягнути з відповідача 27738,33 грн.

боргу.

Прокурор в судове засідання не зявився, хоч був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, причин неприбуття не повідомив.

Відповідач явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоч був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, клопотання про відкладення розгляду справи не подав. На адресу суду надійшло клопотання про передачу справи на розгляд до Апеляційного адміністративного суду, оскільки відповідачем оскаржено ухвалу про відкриття провадження у справі. Виходячи з положень статті 107 КАС України, ухвала про відкриття провадження у справі оскарженню не підлягає. Тому подання апеляційної скарги на ухвалу суду про відкриття провадження у справі не перешкоджає розгляду справи по суті.

Суд розглядає справу в порядку ст. 71 КАС України на основі наявних доказів.

Постанова в повному обсязі складена 14 грудня 2009 року.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами.

Згідно ч. 3 ст. 18 цього Закону України, підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. 19 цього Закону України, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Згідно з матеріалами справи відповідач зареєстрований в обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів, якому звітує про зайнятість та працевлаштування інвалідів. Як вбачається зі звіту відповідача про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік (форма №10-ПІ, затверджена Наказом Мінпраці України від 10.02.2007 року №42; далі Звіт), датою його надходження до Фонду є 19 лютого 2009 року. У звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів (форми 10-ПІ) за 2008 рік відповідач вказав середньооблікову кількість штатних працівників у 2008 році, яка становила 111 особи, з них 3 працюючих інвалідів, а також кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст.19 Закону України ?ро основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 4 осіб. У рядку звіту код 06 сума коштів штрафних санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів відповідач вказав 28428,00 грн. Норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів визначено у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік.

Отже відповідачем не виконано нормативу робочих місць з працевлаштування інвалідів у 1 особу (графа03 графа 02 Звіту).

Середньорічна заробітна плата штатного працівника за 2008 рік становила 28428,00 грн. (графа 05 звіту). Тому сума адміністративно господарських санкцій становить 28428,00 грн. Сума адміністративно - господарських санкцій відповідачем не сплачена.

Згідно ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності України», підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 цього ж Закону.

У разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням господарського суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом.

Станом на 22 травня 2009 року заборгованість Приватного підприємства «НОВ Будсервіс» становила 28838,33 грн., з них: адміністративно-господарська санкція 28428,00грн., пеня 410,33 грн., що підтверджується розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів за 2008 рік. Відповідач частково погасив суму боргу в розмірі 1100, 00 грн., тому заборгованість відповідача станом на момент розгляду справи становить 27738,33 грн. Вказана сума боргу у встановлені законом строки відповідачем не сплачена.

За таких обставин позовні вимоги позивача Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 27738,33 грн. підлягають задоволенню, оскільки, на відповідача покладено обовязок виділяти та створювати робочі місця для інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації та забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог частин 2,4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Приватного підприємства «НОВ Будсервіс» (юридична адреса:79056, м. Львів, пр. Червоної Калини, 51/53 ,ЄДРПОУ 33195824, р/р 2600500002226 у ВАТ «Кредобанк», МФО 325718) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (юридична адреса: 79008, м. Львів, пл. Маланюка, 6; р/р 312162300600002 в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПОУ 23949066) 27 738 ( двадцять сім тисяч сімсот тридцять вісім) гривень 33 коп. боргу.

3. Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя підпис, з оригіналом згідно.

Суддя Карпяк О.О.