
Справа № 822/1143/18
РІШЕННЯ
іменем України
23 березня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Михайлова О.О.
за участі:секретаря судового засідання Литвинюк К.Б. представників позивача - Зозулі В.П., Карповича В.М., Ярмоленко О.С. представника відповідача - Луценко Р.О. розглянувши заяву Головного управління ДФС у Хмельницькій області до Селянського (фермерського) господарства "Віталія" про зупинення податкових операцій,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Хмельницькій області звернулося до Хмельницького окружного адміністративного суду з заявою про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків та підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна до Селянського (фермерського) господарство "Віталія", в якій просить суд:
1. підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна Селянського (фермерського) господарство "Віталія" (код ЄДРПОУ 30919703) застосованого заступником начальника Головного управління ДФС у Хмельницькій області о 09:00 21.03.2018 рішенням про застосування адміністративного арешту майна платника податків.
2. Зупинити видаткові операції Селянського (фермерського) господарство "Віталія" (код ЄДРПОУ 30919703) на рахунках у банках та інших фінансових установах.
В обґрунтування заяви Головне управління ДФС у Хмельницькій області зазначає про те, що з метою проведення документальної позапланової виїзної перевірки селянського (фермерського) господарства "Віталія" працівниками податкового органу 20 березня 2018 року здійснений вихід за юридичною (податковою) адресою платника податків та встановлено, що посадова особа, яка є засновником, директором та головним бухгалтером підприємства - ОСОБА_5 відмовилась допускати посадових осіб податкового органу до перевірки, у зв'язку з чим складені акти від 20 березня 2018 року №0084/22-01-14-03/30919703, №0085/22-01-14-03/30919703, №0086/22-01-14-03/30919703.
За таких обставин, о 9 год. 00 хв. 21 березня 2018 року заступником начальника Головного управління ДФС у Хмельницькій області прийняте рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків, обґрунтованість якого підлягає підтвердженню судом.
Представники заявника в судовому засіданні вимоги, заявлені у заяві, підтримали та просили їх задовольнити у повному обсязі.
Представник платника податків в судовому засіданні проти заяви заперечив, та надав суду пояснення, в яких зазначив, що ОСОБА_5 не була 20 березня 2018 року керівником селянського (фермерського) господарства "Віталія", а тому підстав для задоволення заяви немає.
Суд, заслухавши пояснення представників заявника, представника платника податків, дослідивши матеріали заяви вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що селянське (фермерське) господарство "Віталія" зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку як платник податків в Кам'янець-Подільській ОДПІ (Ярмолинецьке відділення).
Відповідно до інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 20 березня 2018 року стосовно селянського (фермерського) господарства "Віталія" (код ЄДРПОУ 30919703), керівником та засновником платника податків є ОСОБА_6.
Наказом Головного управління ДФС у Хмельницькій області від 19 березня 2018 року № 997 вирішено провести документальну позапланову перевірку селянського (фермерського) господарства "Віталія" (код ЄДРПОУ 30919703; 32150, Хмельницька область, Ярмолинецький район, с. Ясенівка) з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість при здійснені фінансово-господарських операцій за серпень, жовтень-грудень 2015 року та квітень-грудень 2016 року з наступними контрагентами: ТОВ "Хмельницьке", ТОВ "Фруктовий світ", ПП "Трансвіт", ДП Кам'янець-Подільського ПАТ "Гіпсовик "Альфа-Гіпс", ТОВ "Смотрич Агрохім", ТОВ "ВВТ ГРУП", ТОВ "Компанія Агролідер", ПАТ "Гіпсовик",тривалістю 5 робочих днів - з 20 березня 2018 року.
На підставі вказаного наказу оформлені направлення на перевірку від 19 березня 2018 року № 826 та № 827.
З метою проведення документальної планової виїзної перевірки селянського (фермерського) господарства "Віталія" 20 березня 2018 року начальником відділу перевірок у сфері торгівлі, інших галузей економіки управління аудиту ГУ ДФС у Хмельницькій області Ярмоленко О.С. та головним державним ревізором - інспектором відділу перевірок окремих платників, перевірок трансфертного ціноутворення управління аудиту ГУ ДФС у Хмельницькій області Бакалець А.В. здійснено вихід за юридичною (податковою) адресою платника податку - СФГ "Віталія": Хмельницька область, Ярмолинецький район, с. Ясенівка. ОСОБА_5 відмовилася від ознайомлення, отримання наказу на перевірку, направлень на проведення перевірки, надала пояснення, що жодного відношення до фінансово-господарської діяльності СФГ "Віталія" не має.
Працівниками контролюючого органу складені акти про відмову від ознайомлення, отримання наказу та відмову від підпису у направленнях , про відмову від допуску до проведення перевірки, про відмову від підписання, отримання та надання пояснень від 20 березня 2018 року №0084/22-01-14-03/30919703, №0085/22-01-14-03/30919703, №0086/22-01-14-03/30919703.
О 9 год. 00 хв. 21 березня 2018 року заступником начальника Головного управління ДФС у Хмельницькій області прийняте рішення про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків - селянського фермерського господарства "Віталія".
Статттею 81 Податкового кодексу України передбачені умови та порядок допуску посадових осіб органів державної податкової служби до проведення документальних виїзних перевірок.
Посадові особи органу державної податкової служби мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених Податковим кодексом України, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (об'єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку;
- копії наказу про проведення перевірки;
- службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або не надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Згідно з п. 75.1 ст. 75 ПК України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Відповідно до статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що аналізованими нормами ПК України встановлені умови та порядок допуску до проведення перевірок. При цьому працівники контролюючого органу не перевірили інформацію, що ОСОБА_5 відношення до фінансово-господарської діяльності СФГ "Віталія" не має, не встановили посадових (службових) осіб платника податків, а тому СФГ "Віталія" не відмовлялось допускати посадових осіб ДФС до здійснення перевірки.
Враховуючи встановлені судом обставини, застосування адміністративного арешту майна до платника податків є необгрунтованим, так як відповідно до підпункту 94.2.3 пункту 94.2 статті 94 Податкового кодексу України арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується, що платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Відмовити у задоволенні заяви Головного управління ДФС у Хмельницькій області про зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків та підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуючий суддя О.О. Михайлов