Постанова № 7291489, 11.12.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.12.2009
Номер справи
2а-4998/09/0870
Номер документу
7291489
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 грудня 2009 року/12год.38хв./ справа №2а-4998/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О. при секретарі Щербині Л.М., за участю прокурора Шульги О.А., представників позивача Куксенка О.В., Гордєєва М.С., представника відповідача Вигівського Я.В., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Контрольно ревізійного управління в Запорізькій області

до Комунального підприємства „Виробничий комбінат „Тепловодоканал”

про стягнення 29278 грн.

ВСТАНОВИВ:

04.09.2009 р. до Запорізького окружного адміністративного суду від Господарського суду Запорізької області надійшла справа за позовом Контрольно ревізійного управління в Запорізькій області до Комунального підприємства „Виробничий комбінат „Тепловодоканал” про стягнення 29278 грн. зайво отриманих субвенцій на погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення, що надавалися населенню внаслідок включення до тарифів поднормативних витрат води. В позовній заяві, зазначено, що за результатами проведеної планової ревізії законного та цільового використання бюджетних коштів, в тому числі виділених із державного бюджету місцевим бюджетам у 2006 році субвенцій на погашення заборгованості минулих років встановлено що, Комунальним підприємством „Виробничий комбінат „Тепло водоканал” незаконно отримані у 2006 р. кошті субвенцій на погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення, що надавалися населенню в сумі 29278 грн. Комунальному підприємству „Виробничий комбінат „Тепло водоканал” надіслані вимоги щодо усунення порушень, однак відповідачем грошові кошти в добровільному порядку до державного бюджету не повернуті, тому позивач просить стягнути з Комунального підприємства „Виробничий комбінат „Тепло водоканал” 29278 грн. в примусовому порядку.

Позивач у судовому засіданні наполягає на позовних вимогах, просить суд стягнути з відповідача 29278 грн.

Відповідач позовні вимоги не визнав, просить в задоволенні позову відмовити, вважає, що порушення законодавства при отриманні субвенції та заборгованість перед бюджетом - відсутні.

Розглянувши та дослідивши матеріли справи, вислухавши думку представників позивача і відповідача, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Контрольно ревізійним управлінням в Запорізькій області в березні квітні 2007 року проведена ревізія законного та цільового використання бюджетних коштів, в тому числі виділених із державного бюджету місцевим бюджетам у 2006 році субвенцій на погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, що надавалися населенню, яка виникла у звязку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії, послуг з водопостачання та водовідведення тарифами, що затверджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування; на соціально економічній розвиток регіонів, виконання заходів з упередження аварій та запобігання техногенним катастрофам у житлово комунальному господарстві та інших аварійних обєктах комунальної власності на виконання інвестиційних проектів, у тому числі на розвиток та реконструкцію централізованих систем водопостачання та водовідведення на впровадження заходів, спрямованих на зменшення витрат по виробництву, передачі та споживанню теплової енергії в Комунальному підприємстві „Виробничий комбінат „Тепло водоканал” за період з 01.01.2000 р. по 01.01.007 р.

За результатами перевірки складено акт № 150/0010 від 13.04.207 р.

Актом перевірки встановлено, що Комунальним підприємством „Виробничий комбінат „Тепло водоканал” в порушення п. 3.1 Порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики від 27.06.2001 р. № 139 витрати на підйом та подачу води у повному обсязі віднесено до собівартості послуг водопостачання, при розрахунку розміру відшкодування різниці в тарифах з бюджету, поднормативні витрати води в кількості 588582, 3 куб.м. на загальну суму 228075 грн. 64 коп., в результаті зайво предявлено до відшкодуванню різниці в тарифах на послуги водопостачання дотацію з бюджету в сумі 32036 грн, та зайво отримано 29278 грн.

08.05.2007 р. Контрольно ревізійним управлінням в Запорізькій області направлено Комунальному підприємству „Виробничий комбінат „Тепло водоканал” Лист № 005-20/04/222 з вимогами „Вжити заходи в межах компетенції щодо усунення виявлених порушень в частині повернення до державного бюджету необґрунтовано отриманих коштів субвенції на погашення заборгованості минулих років з різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення, що надавалися населенню, на суму 29278 грн., та звернутися до комісії з погашення заборгованості підприємств паливно енергетичного комплексу Запорізької області, управління комунальної власності Енергодарської міської ради та фінансового управління Енергодарської міської ради.

Вимога Контрольно ревізійного управління в Запорізькій області Комунальним підприємством „Виробничий комбінат „Тепло водоканал” не виконана.

Відповідно до п. 7, п. 8, п. 10 ст. 10 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Посилання Комунального підприємства „Виробничий комбінат „Тепловодоканал” на те, що порушення вимог законодавства при отриманні субвенції були відсутні не можуть бути прийняті до уваги, так як Постановою Господарського суду Запорізької області по справі № 17/214/07-АП від 31.07.2007 р. за позовом Комунального підприємства „Виробничий комбінат „Тепловодоканал” до Контрольно ревізійного управління в Запорізькій області про визнання протиправною вимоги, в задоволенні позову відмовлено, тобто вимога Контрольно ревізійного управління в Запорізькій області про повернення субвенції обґрунтована.

Посилання Комунального підприємства „Виробничий комбінат „Тепловодоканал” на те, що заборгованість перед бюджетом відсутня не може бути прийнято до уваги, так як не підтверджено документально.

За таких обставин, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд дійшов висновку, що заявлені Контрольно ревізійним управлінням в Запорізькій області до Комунального підприємства „Виробничий комбінат „Тепло водоканал” вимоги про стягнення 29278 грн. обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України; п. 7, п. 8, п. 10 ст. 10 Закону України Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства „Виробничий комбінат „Тепловодоканал” (71500, Запорізька область, м. Енергодар, пр-т. Будівельників, 21, а/с 69, ЄДРПОУ 32400040) на користь державного бюджету м. Енергодар Запорізької області зайво отримані субвенції в сумі в сумі 29278 грн. 00 коп.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя /підпис/ Л.О.Нестеренко

Постанову виготовлено у повному обсязі 16.12.2009р.

Постанова не набула чинності.

Суддя Л.О.Нестеренко