Рішення № 72914424, 13.03.2018, Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
13.03.2018
Номер справи
212/8211/17
Номер документу
72914424
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 212/8211/17

2-а/212/44/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 березня 2018 року м. Кривий Ріг

Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області

в складі: головуючого судді Чорного І.Я.,

за участю: секретаря Водопянової Ю.С.,

згідно з вимогами ч. 4 ст. 229 КАС України, без фіксації судового засідання технічними засобами, розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального провадження в міста Кривому Розі справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

14 грудня 2017 року ОСОБА_3 який діє від імені позивачки ОСОБА_2, звернувся до Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області з адміністративним позовом до Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України про зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 22 грудня 2017 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду по суті в порядку загального позовного провадження.

01 лютого 2018 року ОСОБА_3 який діє від імені позивачки ОСОБА_2 уточнив позовні вимоги за адміністративним позовом та просив суд постановити рішення яким зобов'язати Криворізьке північне об'єднане управління Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплатити пенсію ОСОБА_2 починаючи з 01 січня 2017 року по 10 листопада 2017 року у розмірі 80% від суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції чинній на момент виходу на пенсію, тобто на момент 02 серпня 2013 року, з урахуванням у складі заробітної плати виплачених матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у складі заробітку (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії, з урахуванням (за виключенням) раніше виплаченої пенсії з 01 січня 2017 року по 10 листопада 2017 року.

13 березня 2018 року представник відповідача звернувся до суду із клопотанням про процесуальне правонаступництво, та ухвалою суду від 13 березня 2018 року клопотання відповідача задоволено та замінено відповідача у справі Криворізьке північне об'єднане управління Пенсійного фонду України, його правонаступником Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

В обґрунтування уточненого позову ОСОБА_3 який діє від імені позивачки ОСОБА_2 в адміністративному позові зазначив що, ОСОБА_2, працює заступником начальника архівного відділу Криворізької міської ради. Перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію з 02 серпня 2013 року.

Вона звернулась до відповідача з проханням здійснити перерахунок пенсії як державному службовцю з урахуванням переліку інших премій, які визначені у наданій довідці про складові заробітної плати.

У відповіді відповідач відмовив у задоволенні її заяви з підстав, що відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» та Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 заробітна плата державного службовця складається із посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідач вважав, що одноразова матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі 3977,64 грн.; одноразова матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 3977,64 грн.; одноразова матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі 5037,55 грн. до фонду оплати праці державного службовця не входить тому і при визначенні розміру пенсії врахувати цю виплату не має законних підстав.

Не погодившись з відмовою вона звернулась до суду з адміністративним позовом, яким просила суд зобов'язати Криворізьке північне об'єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області здійснити перерахунок пенсії починаючи з 02 серпня 2013 року з урахуванням у складі заробітної плати виплачених матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у складі заробітку (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії.

Постановою Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу від 16 лютого 2017 року, справа № 212/7509/16-а, її позовні вимоги до Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України про зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково та: визнано неправомірними дії Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України щодо відмови включити суму одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення в заробітну плату для призначення її пенсії, та зобов'язано Криворізьке північне об'єднане управління Пенсійного фонду України здійснити перерахунок призначеної їй пенсії з урахуванням суми одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення з 01 січня 2017 року.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 жовтня 2017 року постанова залишена без змін.

Через те, що судом позов було задоволено частково та визначено дату перерахунку з 01 січня 2017 року, розмір її пенсії був суттєво зменшений. Вона отримала лист від УПФУ у якому зазначено, що перерахунок пенсії, враховуючи задоволення вимог саме з 2017 року, був здійснений виходячи не з розміру 80% сум заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції чинній на момент виходу на пенсію), а з 60% сум заробітної плати з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, так як перерахунок був здійснений відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції, яка діє з 01 вересня 2015 року.

Через зазначені обставини розмір її пенсії з 01 січня 2017 року зменшився до 3150,78 гривень.

Добровільно змінювати процентну складову відповідач відмовився.

З 10 листопада 2017 року вона була переведена на пенсію на загальних підставах, однак різницю між розміром пенсії 80% від суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції чинній на момент виходу на пенсію, тобто на момент 02 серпня 2013 року, з урахуванням у складі заробітної плати виплачених матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у складі заробітку (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії та 60% сум заробітної плати з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції, яка діє з 01 вересня 2015 року, з 01 січня 2017 року по 10 листопада 2017 року їй повертати відмовляються.

Представник позивачки у судове засідання не з'явився заздалегідь надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутність у якій вимоги за уточненим адміністративним позовом підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився надавши суду клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача. Та просив суд при розгляді справи врахувати його доводи викладені в відзиві на позовну заяву від 23 січня 2018 року, в якому представник відповідача просив суд відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Головного управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії, обґрунтовуючи свою вимогу тим що, ОСОБА_2 перебуває на обліку в Криворізькому північному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Дніпропетровської області з 02 серпня 2013 року, пенсія призначена відповідно до частини першої ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХП (в редакції що діяла на момент звернення за призначенням пенсії) в розмірі 80 відсотків суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок, на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Для обчислення пенсії застосовано довідки виконавчого комітету Криворізької міської ради про розмір премії від 01.08.2013 № 147 та складові заробітної плати від 01.08.2013 № 131 та №132.

Під час розгляду судової справи № 212/7509/16-а (2-а/212/51/17) за позовом ОСОБА_2 до Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області про зобов'язання вчинити певні дії було встановлено, що ОСОБА_2 працює на посаді заступника начальника архівного відділу виконкому Криворізької міської ради - завідувача сектору комплектування документів Національного архівного фонду, тобто на посаді, яка відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».

З урахуванням положень частини четвертої ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ визначено, що пенсія, призначена відповідно до цієї статті, в період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку і на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про наукову і науково-технічну діяльність», виплачується у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а після звільнення з таких посад - у розмірі, обчисленому відповідно до цього Закону.

З урахуванням вищезазначеного пенсія ОСОБА_2 з 02.08.2013 року виплачувалася в розмірах визначених Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Для розрахунку розміру пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» згідно ст. 27 Закону застосована заробітна плата з урахуванням положень ч. 2 ст. 40 Закону:

Для зазначеного розрахунку пенсії застосована заробітна плата, з якої сплачено єдиний соціальний внесок згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу, тобто з урахуванням всіх складових заробітної плати в т.ч. матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення. Таким чином з 02.08.2013 року розрахунок та виплата пенсії ОСОБА_2 здійснювались відповідно до діючого законодавства

Відповідно до 4.7 ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-ПІ (з урахування змін, внесених Законом № 213-VIII та Законом №911) пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Пенсія в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України. Тимчасово, у період з 01 квітня 2015 року по 31 грудня 2016 року, посадовим особам місцевого самоврядування (крім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період служби в органах місцевого самоврядування, пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються.

Таким чином, з урахуванням змін в законодавстві та факту роботи ОСОБА_2 в органах місцевого самоврядування з 01.04.2015 року по 31.12.2016 року виплата пенсії ОСОБА_2 не здійснювалась.

Відповідно до ч.7 ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-ПІ (з урахування змін, внесених Законом № 1774) пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Пенсія в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України «Про. загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України. Тимчасово, у період по 31 грудня 2017 року, посадовим особам місцевого самоврядування (крім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист») у період служби в органах місцевого самоврядування пенсії, призначені відповідно до законодавства України, розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

З огляду на те, що до теперішнього часу ОСОБА_2 продовжує проходити службу в органах місцевого самоврядування, а в період з 01.01.2017 року стаття 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та ст. 37 Закону України «Про державну службу» містять застереження лише щодо виплати пенсії посадовим особам місцевого самоврядування у період служби в органах місцевого самоврядування розмір яких перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб які втратили працездатність (тобто 1247,00 грн. х 150% =1870,05 грн.) в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, ОСОБА_2 має право на отримання пенсії в розмірах 85 відсотків розміру пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу».

Таким чином, з урахуванням змін в законодавстві та факту роботи ОСОБА_2 в органах місцевого самоврядування з 01.01.2017 року ОСОБА_2 проводиться виплата пенсії призначеної відповідно до Закону України «Про державну службу» в розмірі 85 відсотків призначеного розміру.

В той же час, Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи, було внесено зміни до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХП від 16.12.1993 року, та встановлено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов економічного зростання України від 27.03.2014 року № 166-VI вкотре було внесено зміни до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХП від 16.12.1993 року, які набрали чинності 01 квітня 2014 року та встановлено, що пенсія призначається у розмірі 70% їх заробітної плати, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. В подальшому, Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року № 76-УШ з 01.05.2015 року набули чинності зміни до ст..37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХП від 16.12.1993р, якою передбачено, що пенсія призначається у розмірі 60% від суми їх заробітку, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Криворізьким північним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Дніпропетровської області постанова Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу від 16.02.2017 року по справі №212/7509/16-а була виконана в добровільному порядку 13.04.2017 року зокрема, здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_2 за приписами ст. 37 Закону України «Про державну службу» ст..37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII від 16.12.1993 року якою передбачено, що пенсія призначається у розмірі 60% від суми їх заробітку, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Проаналізувавши письмові матеріали справи, та докази надані сторонами, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню. До даного висновку суд приходить з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушенні її права, свободи або інтереси.

Згідно зі ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставах яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Частинами 1, 2 ст. 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

ОСОБА_2, працює заступником начальника архівного відділу Криворізької міської ради. Перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію з 02 серпня 2013 року.

Вона звернулась до відповідача з проханням здійснити перерахунок пенсії як державному службовцю з урахуванням переліку інших премій, які визначені у наданій довідці про складові заробітної плати.

Однак відповідачем було відмовлено в здійсненні вищезазначеного перерахунку з тих підстав, що відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу» та Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 заробітна плата державного службовця складається із посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідач вважав, що одноразова матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі 3977,64 грн.; одноразова матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 3977,64 грн.; одноразова матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі 5037,55 грн. до фонду оплати праці державного службовця не входить тому і при визначенні розміру пенсії врахувати цю виплату не має законних підстав.

Не погодившись з відмовою ОСОБА_2 оскаржила дії відповідача до суду та просила суд зобов'язати Криворізьке північне об'єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області здійснити перерахунок пенсії починаючи з 02 серпня 2013 року з урахуванням у складі заробітної плати виплачених матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у складі заробітку (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії.

Постановою Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу від 16 лютого 2017 року, справа № 212/7509/16-а, позовні вимоги ОСОБА_2 до Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України про зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково та: визнано неправомірними дії Криворізького північного об'єднаного управління Пенсійного фонду України щодо відмови включити суму одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення в заробітну плату для призначення її пенсії, та зобов'язано Криворізьке північне об'єднане управління Пенсійного фонду України здійснити перерахунок призначеної їй пенсії з урахуванням суми одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення з 01 січня 2017 року.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 18 жовтня 2017 року постанова залишена без змін.

Через те, що судом було визначено дату перерахунку пенсії ОСОБА_2 з 01 січня 2017 року, розмір її пенсії був суттєво зменшений. Згідно до листа відповідача перерахунок пенсії ОСОБА_2, було проведено враховуючи відповідно до вищезазначеного рішення суду а саме з 2017 року, був здійснений перерахунок виходячи не з розміру 80% сум заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції чинній на момент виходу на пенсію), а з 60% сум заробітної плати з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, так як перерахунок був здійснений відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції, яка діє з 01 вересня 2015 року.

Таким чином розмір пенсії ОСОБА_2 з 01 січня 2017 року зменшився до 3150 гривень 78 копійок.

Добровільно змінювати процентну складову відповідач відмовився.

З 10 листопада 2017 року ОСОБА_2 була переведена на пенсію на загальних підставах, однак різницю між розміром пенсії 80% від суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції чинній на момент виходу на пенсію, тобто на момент 02 серпня 2013 року, з урахуванням у складі заробітної плати виплачених матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у складі заробітку (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії та 60% сум заробітної плати з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції, яка діє з 01 вересня 2015 року, з 01 січня 2017 року по 10 листопада 2017 року ОСОБА_2 повертати відповідач відмовляється.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції станом на час звернення позивача за призначенням пенсії) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Відповідно до положень частини 2 статті 33 Закону України «Про державну службу», заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

У відповідності до положень ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» в редакції, яка діяла на 14.08.2013, пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Пенсія в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Наявність у позивача права на отримання пенсії, як посадової особи місцевого самоврядування, з урахуванням 80 % винагороди за вислугу років підтверджується розпорядженням відповідача

З викладених правових норм вбачається, що отримувані суми виплат, з яких фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

За таких обставин, пенсія позивача повинна обчислюватися з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та допомоги на вирішення соціально-побутових питань, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, ураховуючи дійсні обставини справи, реально існуючий факт порушення прав та інтересів ОСОБА_2 щодо її права на призначення пенсії як посадовій особі місцевого самоврядування з урахуванням суми одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення, суд приходить до переконання про необхідність відновлення таких порушених прав та інтересів ОСОБА_2, ефективним способом захисту яких буде визнання неправомірними дій відповідача щодо відмови включити суму одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення в заробітну плату для призначення пенсії ОСОБА_2 та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_2 з урахуванням суми одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, матеріальної допомоги на оздоровлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5 - 9, 72 - 77, 90, 139, 243 - 246, 257, 258, 263, 295 КАС України суд, -

П О С Т А Н О В И В:

позовні вимоги ОСОБА_2 до Головного управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплатити пенсію ОСОБА_2 починаючи з 01 січня 2017 року по 10 листопада 2017 року у розмірі 80% від суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у редакції чинній на момент виходу на пенсію, тобто на момент 02 серпня 2013 року, з урахуванням у складі заробітної плати виплачених матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у складі заробітку (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії, з урахуванням (за виключенням) раніше виплаченої пенсії з 01 січня 2017 року по 10 листопада 2017 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Суддя: І. Я. Чорний