
Справа № 755/18030/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" лютого 2018 р. суддя Дніпровського районного суд м. Києва Виниченко Л.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби України у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, громадянки України, працюючої в ТОВ «Нафтохім оіл» на посаді керівника, проживаючої за адресою АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за ч. 2 ст. 163-1 КУпАП,-
встановив:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 944/26-15-12-00-22/07 від 15 листопада 2017 року складеного Головним державним ревізором-інспектором відділу моніторингу камеральних перевірок податкової звітності з ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у м. Києві Захарчук В.Г. при проведенні камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість за серпень 2017 року ТОВ «Нафтохім оіл», ОСОБА_2, будучи посадовою особою, вчинила правопорушення пов'язане з порушенням податкового законодавства, а саме порушення п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, що відображено в акті перевірки від 11.10.2017 року № 10050/26-15-12-07-20/40625351 за період з 01.08.2017 по 31.08.2017 року.
Згідно ч. 2 ст. 163-1 КУпАП, дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Наведене стверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалами справи.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, будучи належним чином повідомлена про день, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд повідомлено не було.
Відповідно до ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання.
Відповідно до ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст. 283 КУпАП України, суд при винесенні постанови про адміністративне правопорушення перевіряє чи є в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ознаки проступку, за який законом встановлено адміністративну відповідальність чи накладено стягнення в межах, встановлених законодавством.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, ОСОБА_2 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 163-1 КУпАП, проте матеріали справи не містять відомостей про притягнення останньої до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, що позбавляє суд можливості дійти висновку про повторність протягом року вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 163-1 КУпАП.
Крім цього, матеріали справи не містять доказів перебування ОСОБА_2 на посаді керівника ТОВ «Нафтохім оіл» на момент вчинення адміністративного правопорушення.
Також у вищевказаному протоколі відсутні дата та час вчинення адміністративного правопорушення. Крім того, відсутні відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: дата народження, місце проживання та інші особисті дані, у зв'язку з чим суд позбавлений можливості повідомити її про судове засідання.
З урахуванням викладеного, суд позбавлений можливості надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, у зв'язку із чим, приходить до висновку про необхідність повернення справи для дооформлення, під час якого необхідно всебічно, повно, і об'єктивно з'ясувати всі обставини, що мають значення для прийняття правильного рішення, після чого, за наявності до того законних підстав, направити до суду, адже ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", зобов'язано суди застосовувати при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерела права, а ЄСПЛ притримується у своїх рішення позиції того, що суд вправі обґрунтовувати свої висновки лише доказами, що випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа "Коробов проти України" № 39598/03 від 21.07.2011 року), тобто таких, що не залишать місце сумнівам, оскільки наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом» (рішення від 18 січня 1978 року у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства» (Ireland v. the UnitedKingdom), п. 161, Series A заява № 25).
У зв'язку з вищевикладеним адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 підлягає поверненню для дооформлення.
Керуючись ст.ст. 221, 245, 268, 275, 280, 283-258 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал № 755/18030/17 (Провадження № 3/755/8819/17) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління Державної фіскальної служби України у м. Києві для дооформлення.
Суддя