
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Головуючий І інстанції: Рибалка Ю.В.
20 березня 2018 р. Справа № 524/7854/17
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Мельнікової Л.В.
суддів - Бенедик А.П. , Донець Л.О.
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду у місті Харкові справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на постанову Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 20 листопада 2017 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити певні дії, -
В с т а н о в и л а:
19 жовтня 2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, яким просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі – ГУ ПФУ, пенсійний орган, відповідач), оформлені листами від 01 червня 2017 року за № 246/Ж-03, від 19 червня 2017 року за № 252/Ж-03, та від 20 вересня 2017 року за № 628/Ж-03 про відмову в перерахунку та виплаті пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII (далі – Закон № 900-VIII), ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-XII (далі – Закон № 2262-XII в редакції, що була чинною на час виникнення спірних правовідносин), постанов Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року № 988 (далі – постанова КМУ № 988), «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268» від 18 листопада 2015 року № 947 (далі – постанова КМУ № 947);
- зобов’язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до вимог Закону № 900-VIII, ст. 63 Закону № 2262-XII, постанов КМУ № 988, № 947 та у відповідності до довідки про грошове забезпечення № 4/11629 від 12 травня 2017 року Ліквідаційної комісії УМВС в Полтавській області з 01 січня 2016 року без обмеження строком.
Також просить зобов’язати відповідача надати до суду звіт про виконання судового рішення протягом місяця від дати набрання судовим рішенням законної сили.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з 2005 року перебуває на обліку в ГУ ПФУ та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону № 2262-ХІІ. Відповідно до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому КМУ, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. Зазначає, що постановою КМУ № 988 встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Згідно п.1 5 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення зазначеного Закону, встановлено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Тому вважає, що він, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови КМУ № 988. Зазначає, що у травні-червні 2017 року неодноразово звертався до відповідача з заявами про перерахунок пенсії, згідно постанови КМУ № 988, на які отримав відмови від 01 червня 2017 року за № 246/Ж-03, від 19 червня 2017 року за № 252/Ж-03, та від 20 вересня 2017 року за № 628/Ж-03. На думку позивача, відповідач протиправно не здійснює перерахунок пенсії позивачу у зв’язку з відсутністю бюджетних коштів, необхідних для проведення перерахунку пенсій, оскільки чинним законодавством не передбачено право органів Пенсійного фонду України щодо відстрочення або звільнення від виплати пенсійних виплат у зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування.
Постановою Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 20 листопада 2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволений у повному обсязі.
Так, судовим рішенням визнано протиправними та скасовано рішення ГУ ПФУ, оформлені листами від 01 червня 2017 року за № 246/Ж-03, від 19 червня 2017 року за № 252/Ж-03, та від 20 вересня 2017 року за № 628/Ж-03 про відмову в перерахунку та виплаті пенсії відповідно до Закону № 900-VIII, ст. 63 Закону № 2262-XII, постанов КМУ № 988, № 947.
Пенсійний орган зобов'язаний провести перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року без обмеження строком відповідно до вимог Закону № 900-VIII, ст. 63 Закону № 2262-XII, постанов КМУ № 988, № 947 та у відповідності до довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області про грошове забезпечення № 4/11629 від 12 травня 2017 року.
ГУ ПФУ зобов’язаний надати до суду звіт про виконання судового рішення на протязі місяця від дати набрання судовим рішенням законної сили.
Судове рішення вмотивовано наявністю у позивача права на перерахунок пенсії відповідно до довідки про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії. Збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови КМУ № 988. Судом зазначено, що право особи на здійснення перерахунку пенсії не може ставитися в залежність від бюджетних асигнувань.
Не погоджуючись з судовим рішенням, в апеляційній скарзі ГУ ПФУ, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати постанову Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 20 листопада 2017 року та прийняти нове судове рішення, яким відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 у повному обсязі.
Скаржник зазначає, що ГУ ПФУ не наділено повноваженнями щодо призначення (перерахунку) пенсії з грошового забезпечення, яке не визначене уповноваженими органами силових структур та не вчиняло будь-яких рішень, дій чи бездіяльності, що є предметом оскарження у даному спорі, а тому вимоги до ГУ ПФУ є передчасними. Позивач по справі звернувся із заявою про проведення перерахунку пенсії, в той же час, заява встановленого зразка на адресу пенсійного органу не надходила, відповідного рішення ГУ ПФУ не приймало. Враховуючи, що перерахунок та виплата пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться на підставі коштів, які додатково виділяються з Державного бюджету України, Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій вищевказаних категорій пенсіонерів та направлено до Міністерства соціальної політики України. Також зазначає, що судом не аргументовано підстави для застосування судового контролю по цій справі.
За приписами статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги (частина перша статті 308).
Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов’язкової підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права (частина друга статті 308).
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги щодо дотримання правильності застосування судом норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а судове рішення відповідно до положень п. 4 ч. 1 ст. 317 КАС України, - скасуванню, з наступних підстав.
Судом установлено, що позивач ОСОБА_1 з 2005 року перебуває на обліку в ГУ ПФУ та отримує пенсію за вислугу років, призначену йому на умовах Закону № 2262-ХІІ /а.с. 18/.
29 травня 2017 року, 01 червня 2017 року та 14 вересня 2017 року позивач ОСОБА_1 звертався до ГУ ПФУ із заявами щодо перерахунку пенсії відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ на підставі довідки від 12 травня 2017 № 4/11629 /а.с. 40, 45, 47-48/.
Листами від 01 червня 2017 року № 246/Ж-03, від 19 червня 2017 року № 252/Ж-03, від 20 вересня 2017 року № 628/Ж-03 пенсійний орган повідомив позивача про відмову у здійсненні перерахунку, оскільки перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення, встановленого постановою КМУ № 988 та виплату перерахованої пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України /а.с. 44, 46, 49/.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон № 2262-ХІІ. Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон № 900-VIII. Цим Законом внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Згідно із статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом № 2262-ХІІ.
Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ. Постанова № 988 набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Як убачається з положень частин 1 та 2 статі 63 Закону № 2262-XII та пунктів 1-3 Порядку № 45 перерахунок пенсії проводиться на підставі довідок уповноважених органів про розмір грошового забезпечення за формою згідно додатку 2 до Порядку № 45. При цьому такий перерахунок провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку (ч. 1 ст. 63 Закону № 2262-XII).
Таким чином, відповідна довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (за формою Додатка 2 Порядку № 45) до пенсійної справи може бути додана як самим пенсіонером, так і надійти до пенсійного органу від уповноваженого органу, тобто органу, який має повноваження на видачу такої довідки та скерування цієї довідки до пенсійного органу.
Судом установлено, що довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача ОСОБА_1 № 4/11629 від 12 травня 2017 року, яка видана Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області, надійшла до пенсійного органу 16 травня 2017 року /а.с. 44/.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що підставою для проведення відповідачем перерахунку пенсії позивача є надходження відповідно до Порядку № 45 довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача.
Порядок звернення осіб за перерахунком пенсії відповідно до Закону № 2262-ХІІ врегульований Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України 30 січня 2007 року № 3-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 (далі – Порядок № 3-1).
Зокрема, Додатком 1 до пункту 7 цього Порядку встановлена форма заяви про призначення (перерахунок) пенсії.
Відповідно до п. 4 розділу «Звернення за призначенням пенсії» Порядку № 3-1 передбачено, що заява про < > перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію заявником за місцем проживання, а при необхідності – його законним представником.
Перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії (п. 23 розділу «Подання документів для проведення перерахунків раніше призначених пенсій» Порядку № 3-1).
Колегія суддів зазначає, що за приписами ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Судовим розглядом установлено, що із відповідною заявою (Додаток № 1 до пункту 7 Порядку № 3-1) позивач ОСОБА_1 до пенсійного органу не звертався. Відповідь пенсійним органом дана у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян», тобто рішення про відмову у перерахунку пенсії відповідач не приймав.
За таких обставин, колегія суддів не вбачає правових підстав для задоволення позовних вимог про визнання протиправними та скасувати рішення ГУ ПФУ оформлені листами від 01 червня 2017 року за № 246/Ж-03, від 19 червня 2017 року за № 252/Ж-03, та від 20 вересня 2017 року за № 628/Ж-03 про відмову в перерахунку та виплаті пенсії відповідно до Закону № 900-VIII, ст. 63 Закону № 2262-XII, постанов КМУ № 988, № 947.
Погоджуючись з висновком суду першої інстанції щодо обґрунтованості позовних вимог ОСОБА_2 про зобов’язання провести перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року без обмеження строком відповідно до вимог Закону № 900-VIII, ст. 63 Закону № 2262-XII, постанов КМУ № 988, № 947 та у відповідності до довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області про грошове забезпечення № 4/11629 від 12 травня 2017 року, колегія суддів зазначає, що держава на власний розсуд визначила про те, що з 29 грудня 2015 року перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Колегія суддів зауважує, що держава може призупинити або припинити дію ч. 3 ст. 63 № 2262-XII, вносячи відповідні законодавчі зміни. Однак, якщо законодавча норма, яка передбачає перерахунок пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), є чинною, а передбачені для перерахунку пенсії умови — дотриманими, державні органи не можуть відмовляти у здійсненні перерахунку пенсії зазначеній категорії осіб, доки законодавче положення залишається чинним.
Оскільки колишні особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) отримували грошове забезпечення за іншими законодавчими нормами, ніж поліцейські, то для осіб зазначеної категорії з 29 грудня 2015 року фактично відбулась зміна розміру грошового забезпечення, і з цієї дати зазначені особи набули право на перерахунок пенсії.
Колегія суддів не приймає до уваги доводи скаржника як відмову у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 наявністю судового рішення Харківського апеляційного адміністративного суду від 11 січня 2018 року, що прийнята за наслідками розгляду апеляційної скарги ГУ ПФУ на постанову Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 15 листопада 2017 року по справі № 524/4640/17 за позовом ОСОБА_1, яким вже зобов’язано пенсійний орган провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону № 900-VIII, ст. 63 Закону № 2262-XII, постанов КМУ № 988 та з урахуванням довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 12 травня 2017 року № 4/11629 починаючи з 01 січня 2016 року, з урахуванням раніше проведених виплат, оскільки суд апеляційної інстанції переглядає рішення суду першої інстанції станом на час його прийняття, тобто на 20 листопада 2017 року.
Також, колегія суддів зауважує, що в апеляційній скарзі скаржником не наведено підстав що передбачені статтями 238, 240 КАС України для закриття провадження по справі або залишення позову без розгляду.
Також, колегія суддів зауважує, що в матеріалах справи відсутні дані, які б посвідчували ту обставину, що ГУ ПФУ повідомив суд апеляційної інстанції при розгляді справи № 524/4640/17 про наявність судового рішення від 20 листопада 2017 року у справі № 524/7854/17.
Інші доводи та заперечення сторін на висновки колегії суддів не впливають.
Підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині < > є неповне з’ясування судом обставин, що мають значення для справами та неправильне застосування норм матеріального права (пункти перший і четвертий частини першої статті 317 КАС України).
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
На підставі наведеного, керуючись статтями 292, 293, 308-309, 311, 313, 315, 317, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області задовольнити частково.
Постанову Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 20 листопада 2017 року скасувати в частині, якою задоволені позовні вимоги ОСОБА_1 визнання протиправними та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, оформлені листами від 01 червня 2017 року за № 246/Ж-03, від 19 червня 2017 року за № 252/Ж-03, та від 20 вересня 2017 року за № 628/Ж-03 про відмову в перерахунку та виплаті пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-XII, постанов Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року № 988, «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268» від 18 листопада 2015 року № 947.
В іншій частині постанову Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 20 листопада 2017 року, - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_3 Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_4 ОСОБА_5
Постанова виготовлена і підписана 20 березня 2018 року.