Постанова № 72898277, 19.03.2018, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.03.2018
Номер справи
464/8971/16-а
Номер документу
72898277
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2018 рокуЛьвів№ 876/326/18

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Пліша М.А.,

суддів Макарика В.Я., Большакової О.О.,

за участю секретаря судового засідання Федак С.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Сихівського районного суду міста Львова від 07 грудня 2017 року (суддя Рудаков Ю.І., 11 год 28 хв, м. Львів) за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Міністерства внутрішніх справ України, Пенсійного фонду України, головного управління МВС України у Львівській області, головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 звернулись в суд першої інстанції з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України, Пенсійного фонду України, головного управління МВС України у Львівській області, головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області в якому просили, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог зобов’язати головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести їм перерахунок раніше призначених пенсій з 01.01.2016 року та здійснити виплату пенсій з урахуванням раніше проведених пенсійних виплат.

Постановою Сихівського районного суду міста Львова від 07 грудня 2017 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції ОСОБА_1 оскаржив його в апеляційному порядку, вважає, що висновки суду не відповідають обставинам справи, а постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права. З урахуванням цього просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити.

В апеляційній скарзі зазначає, що Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VІІІ статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Відповідно до п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з пунктом 15 ОСОБА_6 Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб, а згідно ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

З огляду на це апелянт вважає, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивачам, як колишнім працівникам міліції на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року за № 988.

Крім того, апелянт зазначає, що Конституційним Судом України у рішенні від 09 лютого 1999 року № 1-рп\99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Оскільки на день набрання чинності Законом № 900-УІІІ Постанова Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року діяла то є чинною і на даний час.

Також апелянт вказує, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) спірних пенсійних урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Правління ПФУ від 30.01.2007 року № 3-1 (надалі - Порядок № 3-1).

Згідно абз. першого п. 24 цього Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов’язані у п’ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв’язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п’яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п’ятиденний термін після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п’ятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу ПФУ повідомляє у п’ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій. Згідно п. 3 цього ж Порядку на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якої особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Вказаний вище порядок здійснення перерахунку пенсій у відповідності до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року дотримано, а саме: МВС України, Пенсійним фондом України та Головним Управлінням МВС України у Львівській області в повному обсязі виконано вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року щодо перерахунку пенсій, ГУ ПФ України у Львівській області такі вимоги виконано лише в частині надання списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, до ГУ МВС України у Львівській області для підготовки та надання довідок про грошове забезпечення таких осіб.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» обов’язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи ПФУ, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих їм відповідними органами\особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України. Вказане узгоджується із правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 22.04.2014 року у справі № 21 -484а\13.

Однак Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області на виконання закону перерахунок пенсій позивачам не здійснено із посиланням на відсутність додаткових коштів з Державного бюджету України.

Проте така позиція суперечить закону, оскільки здійснення самого перерахунку пенсії позивачам аж ніяким чином не залежить від бюджетних асигнувань, оскільки не потребує додаткових коштів.

Крім того, покликання суду першої інстанції на вимоги статей 8 та 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» про те, що проведення перерахунку пенсії провадиться лише за умови відповідного фінансування з Державного бюджету України є безпідставним, бо ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» лише встановлю, що виплата пенсій встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. А статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлюється, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв’язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є в пенсійній справі, а також додатковим документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку (ч. 1). Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більше як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону (ч.2). Перерахунок пенсії особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських (ч. 3). Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (ч. 4). Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальна) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються (ч. 5).

З огляду на це апелянт вважає, що є всі підстави для висновку, що проведення перерахунку пенсії не ставиться в залежність від умови відповідного фінансування з Державного бюджету України, а лише від підстав виникнення права на такий перерахунок. Підстави для перерахунку пенсії виникли ще із 01 січня 2016 року.

Аналогічна позиція викладене і в п. 24 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Сук проти України» де зазначається: «Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджету, оскільки державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов’язань. Тому остаточна відмова національних органів у праві заявника на цю доплату за період, що розглядається, є свавіллям і такою, що не грунтується на законі».

В пункті 26 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України» зазначається: «Суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань».

Зазначене вище свідчить про те, що висновки суду першої інстанції не відповідають фактичним обставинам справи та при прийнятті рішення судом порушено норми процесуального та матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

У відзиві на апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 підтримали доводи апелянта.

У відзиві на апеляційну скаргу головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області вважає, що судом першої інстанції прийнято законне рішення, яке відповідає нормам матеріального та процесуального права.

Суд апеляційної інстанції перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скрага підлягає задоволенню з наступних міркувань.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачі перебувають на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, як одержувачі пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно вони подали до відповідача головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області колективну заяву про перерахунок пенсії відповідно до Закону України від 23.12.2015 № 900-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей». Листами відповідача від 08 листопада 2016 року №1040/Б-20 відмовлено позивачам у перерахунку пенсії, у зв'язку із ненадходженням на адресу головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомлення про зміну розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Крім того, 28 серпня 2017 року позивачі звернулися до головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із запитами про надання публічної інформації у яких просять надати детальну інформацію про стан перерахунку пенсії на підставі довідок ліквідаційної комісії ГУ МВС у Львівській області про грошове забезпечення станом на 01.01.2016 для перерахунку пенсії. Листами відповідача ГУПФ України у Львівській області від 30.08.2017 №9842/03-25, №9848/03-25, №9845/03-25, №9850/03-25, №9849/03-25 позивачів повідомлено, що для проведення перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС України, зокрема у зв'язку із набранням чинності постанови Кабінет Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», отримано довідки з ліквідаційної комісії Головного управління МВС у Львівській області, однак перерахунок пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Розглядаючи спір суд першої інстанції вірно зазначив, що з метою відновлення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 р. №900-VIII внесено зміни до п.15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» та ст.63 Закону №2262-ХІІ. Так, відповідно до абз.2 п.15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. А згідно з абз.3 ст.63 Закону №2262-ХІІ, у редакції Закону України від 23.12.2015 р. №900-VIII, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45(далі за текстом Порядок) встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Суд апеляційної інстанції вважає, що оскільки постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 р. №988 визначено грошове забезпечення поліцейських, яке за своїм складом відповідає грошовому забезпеченню працівників органів внутрішніх справ, однак є більшим за розміром, то суд першої інстанції правильно вважав, що після прийняття вказаної постанови Кабінету Міністрів України відбулося збільшення грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, що зумовлює наявність підстав для перерахунку пенсій колишнім правникам органів внутрішніх справ.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що ГУ ПФУ у Львівській області не виносив рішень про відмову в перерахунку пенсії позивачам, бо у відповіді на запити позивачів про отримання публічної інформації, відповідач зазначив що такий перерахунок і виплата перерахованих коштів буде здійснена лише з часу надходження коштів з Держвного бюджету України. А в державних бюджетах на 2015-2017 роки видатки на проведення перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України виходячи з грошового забезпечення поліцейських не були передбачені.

Однак суд апеляційної інстанції з такими висновкам суду першої інстанції не погоджується.

Постановляючи рішення суд першої інстанції не звернув увагу на ту обставину, що позивачами не оскаржувалось рішення відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії, а вони просили зобов’язати останнього провести їм перерахунок раніше призначених пенсій із 01 січня 2016 року та здійснити виплату пенсій із врахування раніше проведених пенсійних виплат.

Суд апеляційної інстанції погоджується з доводами викладеними апелянтом, про те, що порядок здійснення перерахунку пенсій у відповідності до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року дотримано, а саме: МВС України, Пенсійним фондом України та Головним Управлінням МВС України у Львівській області в повному обсязі виконано, а вимоги Постанови Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року щодо перерахунку пенсій ГУ ПФ України у Львівській області виконано лише в частині надання списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, до ГУ МВС України у Львівській області для підготовки та надання довідок про грошове забезпечення таких осіб.

При цьому апелянт правильно зазначив, що відповідно до ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» обов’язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи ПФУ, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих їм відповідними органами або особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках. Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України. Здійснення самого перерахунку пенсії позивачам ніяким чином не залежить від бюджетних асигнувань, оскільки не потребує додаткових коштів. Вказане узгоджується із правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 22.04.2014 року у справі № 21 -484а\13.

Суд апеляційної інстанції також погоджується з доводами апелянта, що покликання суду першої інстанції на те, що проведення перерахунку пенсії провадиться лише за умови відповідного фінансування з Державного бюджету України є безпідставним, бо ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» лише встановлю, що виплата пенсій встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. А статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлюється, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв’язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є в пенсійній справі, а також додатковим документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більше як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Перерахунок пенсії особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.

З огляду на вищенаведене, суд апеляційної інстанції вважає, що є всі підстави для проведення перерахунку пенсії і такий не залежить від умови відповідного фінансування з Державного бюджету України, а лише від підстав виникнення права на такий перерахунок.

Аналогічна позиція викладена і в Рішеннях Європейського суду з прав людини у справах «Сук проти України», «Кечко проти України» де зазначається, що суд не приймає аргумент Уряду щодо бюджету, оскільки державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як на підставу невиконання зобов’язань. Тому остаточна відмова національних органів у праві заявника є свавіллям і такою, що не грунтується на законі.

З урахуванням зазначеного вище, суд апеляційної інстанції вважає, що управління Пенсійного фонду України у Львівській області порушило оспорювані позивачами їх право на перерахунок та виплату пенсій, тому слід зобов’язати головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок позивачам раніше призначених пенсій із 01 січня 2016 року, а також здійснити виплату таких пенсій із врахування раніше проведених пенсійних виплат, як пенсіонерам органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», статтями 51,63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що постанову суду першої інстанції слід скасувати, бо така винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, а висновки суду не відповідають обставинам справи.

Керуючись ч. 3 ст. 243, ст. 308, ст. 310, п. 2 ч. 1 ст. 315, ст. 317, ст. 321, ст. 322, ст. 325, ст. 329 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити, постанову Сихівського районного суду міста Львова від 07 грудня 2017 року по справі № 464/8971/16-а - скасувати.

Прийняти нову постанову, якою позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 - задовольнити.

Зобов’язати головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 перерахунок раніше призначених пенсій із 01 січня 2016 року, а також здійснити виплату пенсій із врахування раніше проведених пенсійних виплат.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя М.А. Пліш

Судді В.Я. Макарик

ОСОБА_7

Повний текст виготовлений 21.03.2018 року